سرگرمیفیلم و بازی

خلاصه و نقد و بررسی قسمت 3 فصل 8 گیم اف ترونز – نبرد بزرگی اتفاق افتاد !

در قسمت سوم فصل هشتم سریال گیم اف ترونز چه گذشت؟

قسمت سوم فصل هشتم سریال گیم اف ترونز- Game of Thrones با نام ” شب طولانی ” منتشر شد. در این قسمت بیشتر به نبرد وینترفل و شاه شب پرداخته شد. با ماگرتا برای نقد و بررسی این قسمت همراه باشید.

نکته : این مقاله حاوی اسپویل است.

قسمت 3 فصل 8 سریال گیم اف ترونز
قسمت 3 فصل 8 سریال گیم اف ترونز

خلاصه و نقد و بررسی قمست اول فصل هشتم گیم اف ترونز

خلاصه و تحلیل نکات قمست دوم فصل هشتم گیم اف ترونز

خلاصه داستان فصل 1 تا 7 سریال گیم اف ترونز در چند دقیقه

پیشنهاد سردبیر

بخش اول – قسمت 3 فصل 8 گیم اف ترونز

در سکانس اول سریال سم رو نشون میده که با ترسی که در چهرشه و بقیه افراد از کنارش رد میشن تا برای جنگ بزرگی آماده بشن، که ترس و وحشت جنگ را به بیننده القا می کنند.

دوتراکی ها اماده جنگ می شوند که زن قرمز پوش (ملیساندار همان جادوگر فصول گذشته) با جادوی خود سلاح های دوتراکی ها را آتشین می کند.

فضای جنگ بسیار تاریک و خوفناک است. دوتراکی ها با فرمانده‌ای سرجوراه به مصاف وایت واکرها می روند که یکی پس از دیگری خاموش (نور سلاح های آن ها) می شوند! و عقب نشینی می کنند.

اگر به یاد بیاورید گرگی در جنگ وجود داشت که نامش Ghost است و 8 فصل است که در گیم اف ترونز می‌چرخد و هیچ کاری نمی‌کند در این قسمت هم شاهد حضور کاملا بی دلیل او در جنگ بودیم تنها سکانسی که از او دیدیم حضور چند ثانیه‌ای در کنار سر جوراه قبل از شروع جنگ بود.

اترش مردگان حمله را آغاز می کنند و جنگ بزرگی شروع می شود. در این هنگام دنریس و جان اسنو با اژدهای خود به کمک آنها می روند. و بعد از مدتی شاه شب را می بینند و به سمتش حمله ور می شوند که یهو طوفان سردی به وجود می اید و پرواز برای اژدهاها سخت می شود و هر دو در آن گم می شوند و در صحنه ای به یکدیگر برخورد می کنند.

بخش دوم – قسمت 3 فصل 8 گیم اف ترونز

در بخش بعدی با فشار زیاد ارتش عظیم مردگان نیروهای وینترفل به سمت قلعه عقب نشینی می کنند. و سر داوس با علامتی به دنریس می خواد بگه که خندق را اتش بزند که اب این طوفانی که بود دنریس اون علامت رو ندید و سعی کردن که خودشون اتیش بزنن که موفق نمی شدند و در اینجا بود که زن قرمز میاد و دوباره با جادوش به دادشون میرسه و خندق ور آتیش میزنه.

نکته جالب در سکانس بعدی اینه که برن میره تو حالت کلاغ سه چشم و کلاغ ها تو اون هوایی که پرواز برای اژدها سخت بود براحتی پرواز می کردند! حالا دلیل اینکار برن مشخص نبود، شاید در قسمت های بعدی مشخص بشه!

خب بریم ادامه جنگ که شاه شب از هوشش استفاده میکنه و راه رو با قربانی کردن یسری از مردگان از روی خندق آتیش باز میکنه و به داخل قلعه حمله ور می شوند.

ارتش مردگان وارد قلعه می شوند و با آنها می جنگند و صحنه مسخره جایی بود غول مردگان وارد قلعه شد که من هی منتظر بودم سگ بره باهاش بجنگه که بچه لرد با یه ضربه تو چشمش اونو نابود کرد! سگ هم به کمک آریا که تو خطر افتاده بود میره.

در سکانس بعدی جان و دنریس شاه شب رو اژدهاش می بینند و به دنبالش می روند. و درگیری بین آنها رخ می دهد و این که در این سکانس تشخیص اینکه کدوم اژدها برا کدومه واقا سخت بود!

بخش سوم – قسمت 3 فصل 8 گیم اف ترونز

در سکانس بعدی به گیر افتادن اریا بین مردگان می پردازه سعی داره فرار کنه و در ادامه سگ به کمکش میاد و فرار می کنند(البته در این بین اون یارو سگ جونه هم بود که به آریا هم کمک میکنه و بالاخره میمیره). در اتاقی که بهش پناه بردن زن قرمز پوش هم حضور داشت.

خب آریا و اون زنه که همدیگر رو قبلا دیده بودن و زنه گفته بود که دوباره همدیگرو می بینند در همین لحظه اتفاق افتاد (پیش گوییش درست بود) و یه پیش گویی دیگه کرده بود که آریا چشم خیلی ها را تا ابد می بنده و میگه اون رو هم درست پیش بینی کردی؟

هم‌چنین بخوانید :
مسابقه عصر جدید – قسمت سوم برنامه اعلام نتایج مرحله نیمه نهایی

که زنه میگه : انواع رنگ های چشم رو میگه(قهوه ای وسبز) و مهم تر از همه چشم های آبی (اگه یکم دقت داشته باشین منظورش همون شاه شب هست که چشم وایت واکرها آبیه)، و تو این لحظه آریا میره دنبال شاه شب که آخر فیلم قایل پیش بینی شد.

بخش آخر – قسمت 3 فصل 8 گیم اف ترونز

خب تو سکانس بعدی یه لحظه از دفاع تیون و افرادش از برن که طعمه قرارش داده بودن نشون میده و بعد میره سراغ شاه شب که به قلعه حمله کرده بود، جان میاد سراغش با اژدهای هم دیگه درگیر میشن که دنریس از را میرسه و شاه شب رو پرت میکنه پایین وخب جان هم اژدهاش سقوط میکنه و میاد پایین.

دنریس به سراغ شاه شب میره و با آتیش اژدهاش بهش حمله میکنه که خب معلوم بود که شاه شب به این سادگیا نمیمیره بعدش شاه شب میره به سمت برن که جان به دنبالش میره که شاه شب برمیگرده کل ارتشی که از وینترفل مرده بود رو زنده میکنه! و دنریس به داد جان میرسه و نجاتش میده و جان میره دنبال برن.

دنریس هم که حواسش نبود، وایت واکرها میریزن سر اژدهاش و مجبور میشه بیاد پایین و سرجوراه یهو وارد صحنه میشه و بهش کمک میکنه و سرجوراه هم در آخر میمیره.

خب در این لحظات غمگین که همه انسان دارن یکی پس از دیگری میمیرند و کار انسان ها داره یکسره میشه، شاه شب به سراغ برن میره و تیون که هنوز زنده بود رو براحتی میکشه و میره که برن رو بکشه آریا با یه حمله کار شاه شب رو تموم میکنه و تمام وایت واکرها نابود میشن.

آخر این قسمت هم (زن قرمز اول جنگ به سرداوس گفته بود که تا سحر میمیره) بعد پایان جنگ گردنبد(گردندش جادویی بود و چوون نگهش داشته بود) خودشو باز میکنه سریع پیر میشه و وداع میکنه.

یه نکته منفی برای حضور فرماندهان وایت واکر( اونایی که کنار شاه شب همیشه حضور داشتن) بدون انجام کار خاصی به ملکوت عازم شدن!

ولی بازم اینکه نایت کینگ به این راحتی وبه این سرعت کشته شد برای شخص خودم قافلگیر کننده بود و قبلش همش فکر میکردم حالا حالاها این شخصیت منفی و منفور ترسناک تو سریال باقی بمونه که اینطور نشد.

خب یک جنگ بزرگ دیگه باقی مونده که سر تاج و تخت هفت پادشاهی بین سرسی و وینترفله که از قسمت بعدی مقدماتش شروع میشه.

همچنین بخوانید : تصاویر منتشر شده از قسمت ۴ فصل ۸ سریال گیم اف ترونز + تریلر

پیشنهاد نویسنده

راز خنجر آریا استارک

خنجر آریا استارک
خنجر آریا استارک

خنجری که آریا ازش برای کشتن شاه شب استفاده کرد از فصل یک در سریال بوده. وقتی برن در فصل اول بعد از سقوط از برج زنده می‌مونه، جیمی یک آدمکش برای به قتل رسوندن برن استخدام می‌کنه و این خنجر با فلز والریایی (فلز والریایی می‌تونه وایت‌واکرها رو بکشه) رو بهش میده ولی آدمکشه موفق نمیشه و جنگ داخلی کلید می‌خوره.

در فصل قبل لیتل‌ فینگر در وینترفل این خنجر رو به برن میده تا اعتمادش رو جلب کنه. در نهایت وقتی آریا به وینترفل برمی‌گرده، برن این خنجر رو به آریا میده و حالا آریا ازش برای نجات جون برن استفاده می‌کنه!

زمان پخش قسمت های فصل 8 گیم اف ترونز

قسمتمدت زمانکارگردانتاریخ پخش
اول54 دقیقهDavid Nutter26 فروردین (منتشر شده است)
دوم58 دقیقهDavid Nutter2 اردیبهشت (منتشر شده است)
سوم82 دقیقهMiguel Sapochnik9 اردیبهشت (منتشر شده است)
چهارم78 دقیقهDavid Nutter16 اردیبهشت
پنجم80 دقیقهMiguel Sapochnik23 اردیبهشت
ششم80 دقیقهDavid Benioff , D.B. Weiss30 اردیبهشت

دانلود زیرنویس فارسی قسمت 3 فصل 8 گیم اف ترونز

دانلود زیر نویس فارسی قسمت 3 فصل 8 گیم اف ترونز – Game of Thrones

نظر شما دوستان درباره این نبرد بزرگ وینترفل چه بود؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.🙂

برچسب ها

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × = پنج

دکمه بازگشت به بالا
بستن