سرگرمیفیلم و بازی
موضوعات داغ

خلاصه و نقد و بررسی قسمت 6 و اخر فصل 8 گیم اف ترونز – شوکه کننده !

تحلیل و بررسی قسمت 6 فصل 8 سریال بازی تاج و تخت

بررسی قسمت 6 فصل 8 گیم اف ترونز – قسمت ششم و پایانی فصل هشتم سریال گیم اف ترونز- Game of Thrones با نام The Iron Throne ” تخت آهنین ” منتشر شد. در این قسمت به اتفاقات بعد از جنگ و تصاحب تخت آهنین پرداخته شد. با ماگرتا برای نقد و بررسی این قسمت همراه باشید.

این سریال با پایانی شوکه کننده به پایان رسید و کمتر کسی چنین تصوری داشت و خود بنده هم از پایان سریال راضی نبودم، در کل این فصل نقض های بسیاری داشت که نمیشه ازشون چیشم پوشی کرد و قسمت پایانی سریال هم نزد منتقدان نقدهای بسیاری شد و در IMDB هم نمره 4.5 از 137 هزار رای تا به الان که این مقاله نوشته شده است و بعد از قسمت قبلی، ضعیف ترین قسمت فصل پایانی سریال نام گرفت! (قسمت قبلی نمره در IMDB نمره 6.5)

نکته: این پست حاوی اسپویل است، اگر سریال را ندیده اید این مقاله را نخوانید!

نقد و بررسی قسمت 6 و پایانی فصل 8 سریال گیم اف ترونز
نقد و بررسی قسمت 6 و پایانی فصل 8 سریال گیم اف ترونز

در قسمت اول فصل هشتم گیم اف ترونز چه گذشت؟

خلاصه و تحلیل نکات مهم قسمت ۲ فصل ۸ سریال گیم اف ترونز

خلاصه و نقد و بررسی قسمت ۳ فصل ۸ گیم اف ترونز

خلاصه و بررسی اتفاقات قسمت ۴ فصل ۸ گیم اف ترونز

خلاصه و نقد و بررسی قسمت 5 فصل 8 گیم اف ترونز

خلاصه داستان فصل ۱ تا ۷ سریال گیم اف ترونز در چند دقیقه

پیشنهاد تیم تحریریه

بخش اول : گشت در شهر سوخته – قسمت پایانی سریال گیم اف ترونز

قسمت پایانی سریال با سکانس گشت تیریون در شهر سوخته وستروس آغاز شد که شروع خوبی بود، در ادامه تیریون به دنبال این است که آیا جیمی و سرسی تونستن فرار کنن یا نه که در زیرزمین جسد آنها را پیدا می کند و صحنه ی غمگینی رقم می خورد.

در صحنه بعدی سخنرانی دنریس برای ارتش خودش است که بعد از کمی روحیه دادن و این چیزا درباره حمله و گرفتن تمام قلمرو از جمله وینترفل صحبت میکنه .

در ادامه تیریرون جلو میاد و دنریس هم که درباره ازاد کردن برادرش خبر داشت به او گفت، تیریون از او انتقاد و از قتل عام یک شهر گفت و در آخر نشان مشاوره کند و با دستور دنریس دستگیر شد.

بخش دوم : عشق و مرگ – قسمت آخر سریال بازی تاج و تخت

خب در ادامه داستان جان به دیدن تیریون میرود و درباره اتفاقات رخ داده در جنگ حرف میزنند که اوایل صحبت جان کورکورانه از دنریس دفاع میکند ولی در اخر تیریون به او می گوید آیا تو بودی اینکار ارمی کردی؟ آیا خواهرانت در برابر دنریس زانو می زنند؟ تصمیم با خود تو است! و در پایان جان تیریون را ترک می کند.

جان اسنو به سراغ دنی میرود و از او درباره این قتل عام زن و بچه و سربازانی که تسلیم شده اسست از او بازخواست میکند. دنریس هم که میگه مجبور شدم و این حرفا.

در این سکانس یکی از مهم ترین اتفاقات سریال رخ میده، در حالی جان و دنی در آغوش هم بودند، جان با یک خنجر دنریس را به قتل میرساند و بر سلطنت کوتاه او پایان می دهد،

در ادامه اژدهای دنی به صحنه وارد می شود و از مرگ مادرش به شدت عصبانی می شود، خودم به شخصه منتظر بودم جان رو به آتش بکشه ولی نمیدونم چجوری یه حیون تخت آهنین را در آنجا به راحتی تشخیص میده و تخت را ذوب می کند! اخه چجور تشخیص داد؟

در اخر هم اژدها جنازه دنریس را برداشت و به کل رفت !

بخش سوم : بران شاه فلج – قسمت اخر سریال گیم اف ترونز

خب بعد مرگ دنی چه انتظاراتی داشتید؟ جان شاه بشه یا …

خب سکانس بعدی معلوم نبود چند ماه گذشته بود ( از سر و وضع تیریرون مشخص بود) که بدون هییچ مقدمه ای تمام لردها و مقام های مهم هفت پادشاهی جلسه ای را تشکیل دادند.

در این جلسه درباره جان اسنو قاتل دنریس بحث شد که پاکان و کرم خاکستری عدالت و برعکس خواهران جان آزادی جان را خواستار بودند. تیریون سخنرانی مهمی را می کند و می گوید الان باید شاه یا ملکه شما تصمیم بگیرد که خب نه شاهی باقی مانده بود نه ملکه ای!

تیریون گفت که در همین جمع یک شخص را به عنوان شاه هفت اقلیم انتخاب کنید. دایی سانسا بلند شد و شروع کرده بود از خودش گفتن که سانسا کفت دایی بشین و اونجا نابودش کرد.😆

خب میرسیم به بحث اصلی این که کی شاه بشه. تیریون انتخاب خودش را اعلام کرد، بران! از بران پرسید آیا شاه میشی ؟ خب میخواستین بگه نه! با جمله ای که الکی به اینجا نیامده ام قبول می کند. سوالی که ایجاد میشه اینه که بران تا الان کجابود؟ ، کلاغ سه چشم چی شد؟ و سوالات از این دست که بی جواب می مونه.

در ادامه هم تک تک اعضا به غیر از سانسا بهش رای آری میدن، سانسا براحتی شمال را از هفت پادشاهی جدا کرد و بران هم سریع قبول کرد! و اینطور شد که بران شاه فلج، پادشاه شش اقلیم شد!

در ادامه بران تیریون را مشاور خودش کرد و جان اسنو را هم به نایت واچ تبعید کرد(همان اتفاقات گذشته فصل های اولیه).

بخش آخر : پایانی نا امید کننده – قسمت اخر سریال گیم اف ترونز

در ادامه تیریون به دیدن جان در زندان رفت و خبر تبعید شدنش به نایت واچ و شاه شدن بران را داد و جان آماده رفتن به دیوار شد. خب سوالاتی که در اینجا پیش میاد، مگه نایت واچ نابود نشد؟(زمان حمله وایت وارکرها و رد شدن از دیوار) ، دیوار را کی توسنتن بازسازی کنن؟ اصلا از چی نگهبانی بدن؟ و سوالاتی از دست که فعلا بی جواب می مونه.

هم‌چنین بخوانید :
مسابقه عصر جدید - قسمت اول برنامه اعلام نتایج مرحله نیمه نهایی

در ادامه جان از سانسا که شاه شمال شد، آریا که به سفر میره و بران که شاه شده بود خداحافظی میکنه و به سمت دیوار میره. در آخر بعد از رسیدن به دیوار ، با مردم آزاد شمال به پشت دیوار می رود.

در ادامه برین را نشان میده که در کتاب نغمه ای از آتش سرگذشت جیمی را تکمیل می کند و در ادامه جلسه ای در بین پادشاه و مقامات صورت می گیرد و درباره مسائلی بحث می کنند، نکته جالب یهو پدیدار شدن سر بران از بلک واتر بود که بعد از قسمت دوم ازش خبری نبود و مشخص شد که قولی که تیریون داده بهش عمل شده بود و همچنین به عنوان خزانه دار انتخاب شده بود!

سریال با حفره های بسیاری به پایان رسید و خیلی از طرفدارن خودش را ناراضی کرد، حتی قبل از قسمت پایانی یک کمپین جمع کردن امضا برای ساخت دوباره فصل هشتم صورت گرفت که هزاران نفر در آن شرکت کردند!

آیا شما از پایان سریال راضی بودید؟ سوالی که همه بعد از دیدن قسمت اخر، همه از یکدیگر می پرسند.

نقد منتقدان آمریکایی – قسمت 6 فصل 8 گیم اف ترونز

نقد و بررسی قسمت 6 و پایانی فصل 8 سریال گیم اف ترونز
نقد و بررسی قسمت 6 و پایانی فصل 8 سریال گیم اف ترونز

بخش‌هایی از نظرات منتقدان آمریکایی را درباره آخرین قسمت مجموعه تلویزیونی «بازی تاج و تخت» می‌خوانید:

کلی لاولر – یواس‌ای تودی
هنگامی که پخش گیم آو ترونز هشت سال پیش آغاز شد، کاملا واضح بود که با یک مجموعه متفاوت طرفیم. قصه‌ای که برده قواعد معمول ژانر فانتزی نبود و آن‌ها را شکست و زیر پا گذاشت. تراژدی و بی‌عدالتی همچون اژدها و جنگ بخشی جدایی‌ناپذیر از هویت این مجموعه بود.

اما سریالی که آخرین قسمت آن شب یک‌شنبه پخش شد چنین سریالی نبود… سریالی بود بدون خلاقیت و کلیشه‌ای… همه چیز ساده و رو بود. حتی مهم‌ترین مرگ و میرها و گزینه پادشاهی. در واقع مجموعه پایان نیافت بلکه اساسا رها شد.
دانیل داداریو – ورایتی
طبیعی است که قسمت پایانی گیم آو ترونز تعداد کمی از افراد را راضی کند… باید در نظر داشت که پایان‌بندی این سریال از مجموعه رمان‌هایی می‎‌آید که خود هنوز پایان نیافته‌اند و این مجموعه از ابتدا به آن وابستگی داشته است. طبیعتا در چنین شرایطی افراد زیادی قانع نمی‌شوند آن هم با در نظر گرفتن زمانی که سریال برای فصل هشتم و پایان دادن به قصه در نظر گرفته بود.

در فصل آخر برخی از اقدامات واقعا هوشمندانه بود. در میان این اقدامات می‌شود به کشتن نایت کینگ در قسمت سوم اشاره کرد؛ حذف نایت کینگ به سریال اجازه داد که در سه قسمت آخر صرفا روی پایان‌ بازی در وستروس تمرکز کند. اما آنچه سریال در ساختنش شکست خورد ایجاد پیش‌زمینه‌ای مناسب برای به قدرت رسیدن برن یا مهم‌تر از آن برای پیدایش ناگهانی دموکراسی بود.
دیوید سیمز – آتلانتیک
تصمیم ناگهانی تیریون و شرکا درباره برگزیدن برن استارک به عنوان پادشاه هفت اقلیم احتمالا تا حد قابل توجهی باعث تعجب بینندگان شده است. پس از آن همه جنگ و دشمنی میان دنریس، جان و سرسی، برن به عنوان یک رقیب، کاملا نادیده گرفته شده بود. او بیشتر به یک ویکیپدیای زنده شباهت داشت و در این فرایند شخصیت خود را نیز از دست داده بود.

حرکت برن به سوی تاج با همان سرعت ترسناکی رخ داد که هر پیچش داستانی دیگر در این فصل اتفاق افتاده بود. شاید کل تفاوتش برای من در این بود که هنگام رسیدن به قسمت آخر دیگر نگرانی خاصی نسبت به باورپذیری طرح روایی نداشتم و بیشتر کنجکاو بودم بفهمم همه چیز چطور به پایان می‌رسد…

در این فصل شاهد تکرار چندین‌باره یک ماجرای یکسان بودیم: مجموعه‌ای از تلاش‌های ناموفق برای پیشبرد تعدادی از مهم‌ترین بخش‌های داستان به سریع‌ترین شکل ممکن. طبق معمول بازیگران در این فصل هم به نسبت آنچه در اختیار داشتند عملکرد خوبی نشان دادند… دیوید بنیاف و دن وایس در سال‌های اخبر بارها ثابت کرده‌اند که ژست‌های سینمایی را به ساختن تدریجی یک جهان باورپذیر ترجیح می‌دهند و سوزاندن تاج در پایان مجموعه هم آخرین ادا و اطوارشان بود.

دانلود زیرنویس فارسی قسمت 6 فصل 8 گیم اف ترونز

دانلود زیرنویس فارسی قسمت 6 فصل ۸ گیم اف ترونز – Game of Thrones

نظر شما درباره این پایان شوکه کننده سریال چیست؟ آیا از پایان سریال راضی بودید؟ نظرات خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید.

برچسب ها

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

‫4 نظرها

  1. درسته که این سریال با همه سریال ها وفیلم ها متفاوت بود و خالقان این اثر سعی کردن این فیلمو متفاوت جلوه بدن وحتما فک میکردن با متفاوت بودن به جذابیت این سریال افزوده میکنندولی این اشتباه بود چون این تفاوت بیش از حد و به نوعی افراطی باعث خراب شدن و نامیدی ونارضایتی تبدیل شد یک تفاوت غیر منتظره شاید خوب باشه برای بیننده وباعث جذابیت بیش از پیش یک سریال یا یک فیلم باشه اما به طور معقول و منطقی .برای یک سریال با این همه حجمه بیننده وطرفدار این پایان واقعا افتضاح بود ی داستان خوب نیازمند ی شروع خوب و یک پایان خوب درسته این سریال برگرفته از یک رمانه ولی میتونست خیلی وابسته ب این رمان نباشه خالق یک رمان فقط یک نفره وطرفدار هاش هم محدود وانگشت شمار ولی این یک سریال با کلی دستندر کارو بازیگرو کارگردانو و…..واز همه مهمتر بیننده ای که هشت سال زمان و وقت میگزاشت پای این سریال وطرفدارش بود ودنبالش میکرد پس میتونست این سریال با جدا کردن راه خودش از رمان ی پایان خوب رو به نمایش دربیاره .یک پایان غیر پیش بینی خوب و معقول. نه یک پایان عجله ای ونامعقول

  2. قسمت اخر خیلی بد تموم شد داستان جوری زمینه سازی شد جان بهترین فرد برای پادشاهیه در نهایت کسی انتخاب میشه ک شخصیتش رو توی داستان برا هدف دیگه ای نوشته بودن یعنی زاغ سه چشم بودن .داستان پایان خیلی بدی برای جان داشت همونطور ک میدونید هرکسی ک یه پادشاه یا ملکه رو بکشه اونو شاه جدید اعلام میکردن درصورتی ک توی داستان زندانی شد جان .جانی ک دنبال ساختن دنیای بهتر بود علنن مغلوب شده بود وکنار زده شد قسمت اخر پر از اشتباه بود انگار ک نویسنده های اون آماتور بودن

    1. قسمت اخر خیلی بد تموم شد داستان جوری زمینه سازی شد جان بهترین فرد برای پادشاهیه در نهایت کسی انتخاب میشه ک شخصیتش رو توی داستان برا هدف دیگه ای نوشته بودن یعنی زاغ سه چشم بودن .داستان پایان خیلی بدی برای جان داشت همونطور ک میدونید هرکسی ک یه پادشاه یا ملکه رو بکشه اونو شاه جدید اعلام میکردن درصورتی ک توی داستان زندانی شد جان .جانی ک دنبال ساختن دنیای بهتر بود علنن مغلوب شده بود وکنار زده شد قسمت اخر پر از اشتباه بود انگار ک نویسنده های اون آماتور بودن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا