سرگرمیفیلم و بازی

معرفی تمام شخصیت های بازی مورتال کمبت 11، Mortal Kombat 11

کدام کاراکتر های مورتال کمبت جذاب ترند ؟

در مقاله قبلی به نقد و بررسی بازی مورتال کمبت 11 – Mortal Kombat 11 پرداختیم، در این مقاله قصد داریم تمام شخصیت های قدیمی و جدید معرفی شده در بازی مورتال کمبت 11 – Mortal Kombat 11 را برای شما عزیزان معرفی کنیم. با ماگرتا همراه باشید.

شخصیت های بازی Mortal Kombat 11
شخصیت های بازی Mortal Kombat 11

شائو کان – Shao Kahn

شخصیت Shao Kahn در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت Shao Kahn در بازی Mortal Kombat 11

شائو کان دومین خبیث اصلی در داستان سری مورتال کمبت است که اولین بار در قسمت دوم این سری حضور پیدا کرد. بسیاری از شائو کان به‌عنوان یکی از سرسخت‌ترین و پلیدترین شخصیت‌های دنیای بازی محسوب یاد می‌کنند. ظاهر نامتعارف و صدای بسیار ترسناک شائو کان، کابوس بسیاری از کسانی بود که به تنهایی تا آخرین مبارزه مورتال کمبت می‌رسیدند تا مغلوب او شوند.

اسکارلت – Skarlet

شخصیت Skarlet در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت Skarlet در بازی Mortal Kombat 11

یکی از شخصیت‌های محبوب این سری به نسخه‌ی جدید آن بازخواهد گشت. او خونِ جشمان و دهان حریفان خود را گرفته و به میله‌هایی پر سر و صدا تبدیل کرده و در حالیکه یکی از چشمان دشمن خود را به آن چسبانده، آن‌ها را به سرش فرو می‌کند. او در نسخه‌ی بازآفرینی این سری یعنی Mortal Kombat، محصول سال ۲۰۱۱ میلادی، حضور داشت اما در بازی Mortal Kombat X غایب بود.

باراکا – Baraka

شخصیت Baraka در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت Baraka در بازی Mortal Kombat 11

یکی از مبارزان شرور و انصافا خفن سری مورتال کامبت که بارها او را دیده ایم. در اطلاعات مربوط به وی آمده است “باراکا در نسخه دوم بازی یعنی MK2 به عنوان یک جنگجوی پست فطرت، بی رحم و غیرقابل پیش بینی که در خدمت امپراطور دنیای خارج، شائوکان (Shao Kahn) بود؛ معرفی گردید. او متعلق به نژادی جهش یافته و کوچ نشین به نام “تارکاتان” بود که بعدها در نسخه “نیرنگ” (MK: Deception) مشخص شد که این نژاد، نژادی دورگه و پیوندی از شیاطین قلمروی زیرین (Netherrealm) و ساکنان دنیای خارج هست که در زمین های وسیع و بایر زندگی می کردند. وی همانند هم نژاد های خود دارای تیغه های کشیده در ساعد خود بود. اگرچه وی حملات بی شماری رو به قلمروی زمین کرد، اما دشمنی و تنفر خاصی نسبت به زمینی ها نداشت و هدف وی تنها خدمت به سرور خود بود.

کسیه کیج – Cassie Cage

شخصیت cassie cage در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت cassie cage در بازی Mortal Kombat 11

تصور کنید که پدر جانی کیج باشد و مادر سونیا بلید!! یا ابالفرض! بچه می شود Cassie Cage! این شخصیت اولین بار در نسخه ایکس پای به سری گذاشت و یکی از خفن ترین فینیشینگ ها که “گرفتن سلفی با صورت منفک شده جنازه قربانی اش و قرار دادن آن در صفحات اجتماعی اش” بود را در این فرنچایز رو کرد. او که جزو نیروهای ویژه ارتش امریکا است، نسل جدیدی از مبارزان را در نبرد پیش رو با شینوک و افرادش برای محافظت از زمین رهبری می کند.

گریس – Geras

شخصیت Geras در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت Geras در بازی Mortal Kombat 11

گراس شخصیت جدید مورتال کمبت ۱۱ به شمار می رود که فوق العاده قدرتمند بوده و توانایی کنترل زمان و شن ها را دارد. گراس با کنترل شن ها می تواند همانند ساب زیرو برای خود بدل بسازد و یا با تبدیل آن ها به پرتابه از راه دور به دشمنان خود آسیب برساند. همچنین توانایی تله پورت کردن و جابجایی در زمان را نیز به توانایی های Geras اضافه کنید تا ببینید با مبارزی تمام عیار طرف هستید.

دی وورا – D’vorah

شخصیت d'vorah در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت d’vorah در بازی Mortal Kombat 11

عضوی از یک نژاد حشره مانند به نام Kytinn که نخستین بار در نسخه ایکس معرفی شد و حالا به نسخه یازدهم نیز رسیده است. در بازی قبلی در خط داستانی اصلی حضور داشت و ابتدا به عنوان پیرو Kotal شناخته می شد ولی در اصل او به همراه کوان چی از یاران و پیروان شینوک بود. او به مدافعین Earthrealm کمک کرد تا amulet شینوک را از Mileena, Tanya و Rain بگیرند. سپس Mileena را کشت و به Kotal خیانت کرد و به Earthrealm رفت تا کوان چی را آزاد کند.

ارون بلک – Erron Black

شخصیت Erron Black در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت Erron Black در بازی Mortal Kombat 11

ارون بلک نیز از شخصیت‌های جدیدی است که آخرین در Mortal Kombat X وارد دنیا و داستان این بازی شد. این شخصیت با سبک مبارزه بسیار خاص خود و همینطور صداگذاری فوق العاده‌ای که داشت، به سرعت در دل طرفداران این سری جای گرفت. ارون بلک در حال و هوای این روز‌های بازی‌های رایانه‌ای جزو معدود شخصیت‌های غربی و گاوچرانیست که ذات بدی دارد و شاید همین او را به یک شخصیت کاریزماتیک تبدیل کرده است. 

فراست – Frost

شخصیت Frost در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت Frost در بازی Mortal Kombat 11

در اطلاعات این شخصیت آمده است “فراست یک نینجای زن متعلق به گروه لین کوای (Lin Kuei) هست. او برای اولین بار در سری MK:Deadly Alliance حضور یافت. اولین حضور فراست در مورتال اتحاد مرگبار، به عنوان شاگرد تحت تعلیم ساب زیرو است. تخصص این شخصیت در هنرهای رزمی است.

جاکوئی بریگز – Jacqui Briggs

شخصیت Jacqui Briggs در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت Jacqui Briggs در بازی Mortal Kombat 11

جاکوئی بریگز شاید یکی از پتانسیل‌هایی بود که در قسمت X و با معرفی این شخصیت حیف شد. او دختر جکسون بریگز(جکس) است و در کنار کسی کیج از اعضای «نیروهای ویژه» (Special Forces) محسوب می‌شود. اما شخصیت پردازی او در قسمت X در همان حد و اندازه‌ای بود که او فقط دختر جکس است و مثل پدرش از دستکش‌های آهنی برای شکست دادن دشمنانش استفاده می‌کند. شخصیت پردازی بریگز در داستان مورتال کمبت X طرفداران را مثل صمیمی‌ترین دوست او یعنی کسی کیج آن‌قدر جذب به خود نکرد.

جید – Jade

شخصیت jade در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت jade در بازی Mortal Kombat 11

از زمان آغاز به کار مورتال کامبت، Jade یکی از شخصیت های اصلی این سری بوده است و معرفی اولیه او به Ultimate Mortal Kombat 3 باز می گردد. این به این معناست که نمی توان دوری شخصیت او از سری مورتال کامبت را چندان طولانی تصور کرد. در حقیقت حتی مرگ هم نمی تواند مانع حضور او در دنیای مورتال کمبت شود. به همین دلیل است که احتمالا جید که پیش از این از بین رفته بود توسط کوان چی بار دیگر زنده شده و در میان شخصیت های اصلی حضور خواهد یافت.

جکس – Jax

شخصیت jax در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت jax در بازی Mortal Kombat 11

یکی از مشهورترین شخصیت های سری که از نسخه دوم این سری با نام Jackson “Jax” Briggs به عنوان مقام ارشد سونیا بلید در United States Special Forces همراه این فرنچایز بوده است و می توان گفت در اکثر بازی های سری تا به امروز حضور داشته است و حتی پروتاگونیست بازی اسپین اف اکشن ماجرایی Mortal Kombat: Special Forces در سال ۲۰۰۰ و یکی از ۱۱ نماینده دنیای مورتال کامبت در Mortal Kombat vs. DC Universe نیز بود. بارزترین خصوصیت او بازوهای رباتیک قدرتمندش هستند که از نسخه سوم در سری به وجود آمدند. حتی او همیشه در فیلم ها و کتاب ها و کمیک ها و سریال ها و انیمیشن های مورتال کامبت نیز حاضر بوده است که نشان از محبوبیت بساز بالای بین سازندگان و طرفداران دارد.

جانی کیج – Johnnny Cage

شخصیت Johnnny Cage در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت Johnnny Cage در بازی Mortal Kombat 11

جانی کیج ستاره فیلم‌های اکشن و یکی از قهرمانان اصلی سری مورتال کمبت است. او هم مانند سونیا و رِیدن، جزو شخصیت‌هایی است که اولین حضورشان مربوط به قسمت اول سری است. جانی با اینکه در داستان بازی پا به سن گذاشته است، اما هنوز هم بذله‌گویی می‌کند و دل جوانی دارد!

ضربات کلاسیک جانی در کنار ضربات جدیدی که مختص اوست باعث شده است که بیشتر از هر شخصیتی منتظر بازی کردن با او باشیم. او نه تنها از بدل فیلم‌هایش در حین مبارزه کمک می‌گیرد، بلکه در مکانیزم Fatal Blow خود یک جایزه شبیه به «اسکار» را حواله حریف خود می‌کند. این پایان کار او نیست و چه چیزی عجیب و خنده‌دارتر از ضربه Fatality جانی کیج، که شبیه به یک پشت صحنه فیلم است و یکی از خاص‌ترین نمایش‌های بازی را رقم زد.

کابال – Kabal

شخصیت kabal در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت kabal در بازی Mortal Kombat 11

شخصیت Kabal نخستین بار در مورتال کمبت ۳ معرفی شد و به لطف ماسک منحصربفرد و اسلحه های دوگانه خاص خود یکی از نمادهای سری مورتال کمبت به حساب می رود. کابال در مورتال کامبت ۱۰ قابل بازی نبود و حضورش تنها به کات سین های مد داستانی بازی محدود می شد، اما در Mortal Kombat 11 شاهد حضور کابال با تمام قدرت خواهیم بود.

کینو – Kano

شخصیت Kano در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت Kano در بازی Mortal Kombat 11

یکی از آن اوریجینال های سری که از سال ۹۲ و اولین نسخه با این فرنچایز بوده است. یک مزدور حسابگر و عضو اصلی از کارتل بین المللی جرم و جنایت به نام Black Dragon. او دشمن مستقیم و قسم خورده شخصیت های سونیا بلید و جکس در نیروهای ویژه است و داستان های خیلی زیادی را در مورد درگیرهای این ۳ شخصیت دیده ایم. Kano یک ژنرال ارتش امپراطور دنیای بیرونی یعنی شائوکان نیز هست.

رایدن – Raiden

شخصیت Raiden در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت Raiden در بازی Mortal Kombat 11

رایدن که تقریبا در تمامی نسخه های اصلی مورتال کامبت حضور داشته است، یکی از کاراکترهایی است که به نظر می رسد در مورتال کمبت ۱۱ با تغییرات عجیبی روبرو شده است. او که در حقیقت خدای رعدوبرق هاست و در بهشت سکونت دارد، در Mortal Kombat 11 به هیچ وجه آن خدای مهربانی که انتظار داریم نیست! نیکه تاریک رایدن در این بازی جادوهای جدیدی که تسوط رعد و برق قرمز او ایجاد می شوند را به گیم پلی بازی آورده است.

کیتانا – Kitana

شخصیت kitana در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت kitana در بازی Mortal Kombat 11

یکی از خوبا!! یعنی یکی از خیلی خوبای سری! یعنی منظورم از قدرتمنداس! در مورد کیتانا می خوانیم “کیتانا یه شخصیت افسانه ای در سری بازی های مبارزه مرگبار هست که اولین حضور او به نسخه دوم بازی برمی گرده. شاهزاده کیتانا ۱۰۰۰۰سال سن داره. اگرچه برای سال ها از متحدین وفادار شائوکان (Shao Kahn) بود؛ اما زمانی که واقعیت رو در مورد گذشته خود فهمید؛ جزء دشمنان وی گردید و قلمرو خود یعنی ادنیا رو از دست امپراطور آزاد کرد. او همچنین ارتشی رو تشکیل داد و به دنیای خارج حمله کرد تا شانس هرگونه بازیابی قدرت رو از شائوکان بگیره. او و لوکنگ (Liu Kang) به هم دیگه علاقه پیدا کردند حتی زمانی که کنگ به دست اتحاد مرگبار کشته شد او علاقه خودش رو حفظ کرد. اولین حضور شاهزاده کیتانا به نسخه دوم مبارزات مرگبار برمی گرده.

هم‌چنین بخوانید :
استارت آپ چیست؟

او به عنوان دختر و گارد شخصی شائوکان معرفی گردید. او دختر واقعی شائوکان نبود؛ اما به عنوان دختر خوانده امپراطور به منظور تحکیم فرمانروایی بر قلمرو ادنیا ف پذیرفته شد. شائوکان در واقع فرمانروای ادنیا ، شاه جراد (Jerrod) رو به قتل رسونده بود و پس از اون با همسر شاه یعنی ملکه سیندل (Sindel) ازدواج کرده بود. اما روزی کیتانا به واقعیت ماجرا پی برد. از طرفی شائوکان به جادوگر خود شنگ سانگ (Shang Tsung) تعلیم داده بود تا قلی یکسان رو برای کیتانا خلق کنه. این قل، ملینا (Mileena) ، همزاد متضاد و اهریمن شاهزاده بود. کیتانا زیر نظر شائوکان بزرگ شد. او از روی وظیفه شناسی ، در خدمت وی بود چرا که فکر می کرد ؛امپراطور پدر واقعیش هست. او به همراه دوست صمیمی اش جید (Jade) و خواهر شیطانی اش ملینا جزو گارد شخصی شائوکان بودند.”

کالکتور – Kollector

شخصیت kollector در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت kollector در بازی Mortal Kombat 11

یکی از شخصیت های جدید و ۶ دستی سری مورتال کامبت که پای به دنیای این فرنچایز گذاشته است! او یک Naknadan است که قبلا به عنوان یکی از نیروهای امپراطور سابق دنیای بیرونی یعنی شائوکان خدمت می کرد ولی با ظهور و گرفتن امپراطوری دنیای بیرونی توسط Kotal، او نیز مخفی شده است.

کوتال کان – Kotal Kahn

شخصیت Kotal Kahn در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت Kotal Kahn در بازی Mortal Kombat 11

او یکی از شخصیت‌هایی بود که اولین بار در قسمت X حضور پیدا کرد. کوتال، امپراطور فعلی دنیای بیرونیست و به نوعی تکیه بر جای شائوکان زده است. کوتال کان تا قبل از تایید حضورش برای قسمت یازدهم، سرنوشت سرشار از ابهامی در داستان X داشت. اما اکنون او با همان درایت و سبک مبارزه بسیار سنگین و خشن خود بازگشته است تا جایگاه خود را به عنوان پادشاه واقعی دنیای بیرونی (Outworld) ثابت کند.

کونگ لائو – Kung Lao

شخصیت kung lao در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت kung lao در بازی Mortal Kombat 11

پدر جد او کونگ لائو بزرگ بود. کونگ لائو بزرگ در واقع اولین مبارز از زمین بود که توانست در مسابقات Mortal Kombat پیروز شود و سرنوشت این دنیا را تغییر دهد. کونگ لائوی فعلی دست کمی از پدر جد خود ندارد. او مبارز تواناییست و در کنار دوست خود یعنی Liu Kang به «راهبان شائولین» ملقب هستند. کونگ لائو با اولین حضورش در قسمت دوم Mortal Kombat نشان داد که یک مبارز معمولی نیست. او با استفاده از کلاه معروف خودش نمی‌گذارد که دشمنان بیش از حد به او نزدیک شوند و نتیجه استفاده از این کلاه، فیتالیتی‌های بسیار خشنیست که تا مدت‌ها در ذهنتان باقی می‌ماند.

لیو کنگ – Liu Kang

شخصیت liu kang در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت liu kang در بازی Mortal Kombat 11

او تا قبل از ریبوت سال ۲۰۱۱ به نوعی قهرمان این سری محسوب می‌شد، اما اکنون به یکی از خبیث‌ترین شخصیت‌های این دنیا تبدیل شده است. سرنوشتی که دچار معشوقه‌اش کیتانا و دوستش کونگ لائو هم نیز شد. او که اکنون در دنیای Netherrealm شیاطین را پادشاهی می‌کند یکی از جدی‌ترین خطرها برای زمین است. برای همین هم بود که Raiden در پایان قسمت X به او و کیتانا هشدار بسیار خشنی داد. اما باید دید که این راهب سابق شائولین در تقابل با مبارزان زمین و همینطور خودش اما از یک زمان دیگر چه کاری می‌تواند بکند. آیا او ممکن است پیروز شود و زمین را به سلطه خود در بیاورد؟

نووب سایبات – Noob Saibot

شخصیت noob saibot در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت noob saibot در بازی Mortal Kombat 11

از آن شخصیت های خفن و فوق محبوب که البته اصلا در مبارزه Noob نیست! جالب است بدانید که نام او در واقع برعکس نام های فامیلی خالقان سری مورتال کامبت یعنی Boon و tobias  است! وی نخستین بار به عنوان یک شخصیت غیرقابل بازی مخفی در نسخه دوم مورتال کامبت و به عنوان یک سیلوئت سیاه از دیگر شخصیت های نینجای سری نمایش داده شد. اما نخستین بار و به عنوان شخصیت قابل بازی در نسخه کنسولی Ultimate Mortal Kombat 3 در این سری در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

در ابتدا او هیچ پیشینه داستانی خاصی نداشت و به عنوان یک Demon از Netherealm که یک الدر گاد سقوط کرده را می پرستید معرفی شد اما در Mortal Kombat: Deception همه چیز فرق کرد و اوضاع خیلی باحال شد و فهمیدیم که او در واقع ساب زیروی اصلی و اوریجینال نسخه اول مورتال کامبت است که توسط اسکورپیون کشته شده است و به عنوان یک انتقام جو دوباره Ressurect و احیا شده است. او حتی حملاتش هم در ابتدا ترکیبی از حملات دیگر شخصیت های نینجای سری بود تا این که بعدا ست حملات و حرکات مخصوص به خودش را دریافت کرد.

شنگ سونگ – Shang Tsung

شخصیت shang tsung در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت shang tsung در بازی Mortal Kombat 11

شنگ سونگ قبل از شائوکان، خبیث اصلی سری محسوب می‌شد اما بعد از شکستی که توسط Liu Kang خورد، به یک شخصیت قابل بازی و همینطور دست راست شائوکان تبدیل شد. او هم مثل چندین تن از شخصیت‌های قدیمی سری در نسخه X حضور نداشت اما حضورش برای قسمت یازدهم تایید شده است. این جادوگر که چهره خود را به شکل هرشخصی می‌تواند در بیاورد اکنون به عنوان اولین شخصیت قابل بازی در DLC قسمت یازدهم تایید شده است. چهره شنگ سونگ به رسم نوستالوژی با سری فیلم‌های Mortal Kombat توسط آقای کری هیرویوکی تاگاوا (Cary-Hiroyuki Tagawa) بازیگر نقش شنگ سونگ در این سری فیلم‌ها، موشن کپچر شده است. علاوه بر آن بخش Krypt که برای خرید آیتم‌های جدید وجود دارد، در جزیره شنگ سونگ است که بیش از پیش حضور این شخصیت را برای طرفداران هیجان‌انگیزتر می‌کند

اسکورپیون – Scorpion

شخصیت scorpion در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت scorpion در بازی Mortal Kombat 11

تصور مورتال کمبت بدون شخصیت مخوف Scorpion غیرممکن است، به همین دلیل است که اسکورپیون جزو شخصیت های انگشت شماری است که در تمامی نسخه های مورتال کمبت حضور داشته است.  بدون شک گیمرهای قدیمی تر جمله Come Over Here و یا Get Over Here او در ابتدای مبارزاتش که به بهترین نحو ترس را در حریف القا می کرد، به یاد دارند!

ساب زیرو – Sob Zero

شخصیت Sob Zero در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت Sob Zero در بازی Mortal Kombat 11

همانند اسکورپیون، شخصیت Sub Zero نیز دیگر کاراکتر بازی است که در تمامی نسخه های مورتال کمبت حضور داشته است و بر خلاف اسکورپیون که پایه تمام حرکاتش آتش است، ساب زیرو همانگونه که از نامش پیداست، عنصر یخ را پایه حرکات خود قرار داده است

سونیا – Sonya

شخصیت Sonya Blade در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت Sonya Blade در بازی Mortal Kombat 11

همانگونه که علاقمندان جدی تر سری مورتال کمبت اطلاع دارند، سونیا بلید پیش از این با جانی کیج ازدواج کرده و اکنون صاحب دختری به نام کسی کیج است. حضور او در میان کاراکترهای قابل بازی مورتال کمبت ۱۱ به معنای حضور حرکات آکروباتیک معروف وی و البته چندین و چند گجت مفید و متنوع است. در مورتال کمبت ۱۱، صداپیشگی شخصیت سونیا بلید به عهده راندا روزی، مبارز سابق UFC است.

ستریون – Cetrion

شخصیت Cetrion در بازی Mortal Kombat 11
شخصیت Cetrion در بازی Mortal Kombat 11

او هم یکی از شخصیت های جدید این سری محسوب می شود که جالب است بدانید خواهر shinnok و دختر Kronika (کرونیکا مادر دو الدر گاد یعنی Shinnok و Cetrion است و از او به عنوان آرشیتکت زمان یاد می شود) است. او یک Elder Goddess است که از قدرت و المان های طبیعت برای مبارزات استفاده می کند.

نظر شما درباره کاراکترهای این سری از بازی مورتال کمبت چیست؟ در قسمت دیدگاه بیان کنید

برچسب ها

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

‫6 نظرها

  1. بازی باحالیه ولی بیشتر شخصیت های مورد علاقه برداشته شدن مثل melina و ermac و محبوب تر از همه همسر نوب سایبات یعنی tanya حذف شده

  2. وااا نوب هست کیتانا هست ولی نینجای محشرخودم رین نیست؟اتفاقن بعد از نوب و کیتانا سومین شخصیت عالی مورتال کامبت همین رین هستششششششش. این شخصیت های جدید امکان نداره جای رین رو پر کننننن ضمن اینکه از کونگ لئو هم بشدت متنفرممممم

  3. یکی از نقاط ضعف بازی عدم حضور بعضی شخصیت های محبوب و مورد علاقه طرفداران بازی هست مثلا در دسته نینجا ermac و reptile و rain و در دسته روبات ها sektor و cyricse و افراد دیگه مثل sindel و goro و mileenaحضور ندارند با وجود شخصیت های جدید این شخصیت ها نباید برداشته میشدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا