سرگرمیفیلم و بازی

خلاصه و تحلیل نکات مهم قسمت 2 فصل 8 سریال گیم اف ترونز – نبرد بزرگی در راه است!

در قسمت دوم فصل هشتم سریال گیم اف ترونز چه گذشت؟

قسمت دوم فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت که شوالیه‌ی هفت‌پادشاهی نام‌گذاری شده، در اصل در کنار قسمت اول همین فصل، مقدمه‌ی بزرگترین و طولانی‌ترین نبرد تاریخ سینما و تلویزیون هست که در قسمت بعدی رخ خواهد داد.

به همین خاطر، این دو قسمت رو شما بعنوان یک خداحافظی احتمالی برای بسیاری از شخصیت‌هایی ببینید که قراره وارد سنگین‌ترین نبرد عمرشون بشن و واقعا زنده موندن هیچ شخصیتی تضمین شده نیست. با ماگرتا همراه باشید.

قبلا خلاصه و نکات قسمت اول را در این مطلب گفته بودیم : در قسمت اول فصل هشتم گیم اف ترونز چه گذشت؟


قسمت 2 فصل 8 سریال گیم اف ترونز
قسمت 2 فصل 8 سریال گیم اف ترونز

اگر فصل‌های گذشته سریال گیم آف ترونز را فراموش کردین و به یاد ندارین پیشنهاد میکنیم که این مطلب را بخوانید : خلاصه فصل‌های ۱ تا ۷ سریال گیم اف ترونز


بخش اول – قسمت 2 فصل 8 گیم اف ترونز

در آخر قسمت اول دیدیم که جیمی وارد وینترفل می‌شود و با برن برخورد میکند. در قسمت دوم جیمی را به یک محاکمه می‌برند که با اکثر افرادی که در آنجا حضور دارند در مقطع های مختلفی جنگیده بود، از پدر دنیرس(شاه دیوانه) بگیر تا پدر سانسا(ند استارک) .

او را بخاطر این اعمالش دادخواست کردند. جیمی گفت که اینکارهایش برای عشق به خانواده اش بوده و پشمیان نیست و دوباره انجام می دهد. از او درباره ارتش خواهرش سرسی می‌پرسند که چرا به قولش برای ارسال کمک به شمال عمل نکرد و جیمی گفت که از اول هم قرار نبود نیرویی ارسال کند.

در این هنگام برین که گذشته ای با جیمی داشت و جیمی دستش را بخاطر او از دست داده بود، بلند شد و از جیمی دفاع کرد. سانسا هم که به برین اعتماد داشت حرفای او را قبول کرد و محاکمه جیمی به پایان رسید.

دیدار برن با جیمی در همون محل محاکمه نیز اتفاق خاصی نداشت، فقط برن این جمله را که مربوط به فصل اول است را گفت “کارهایی که ما به خاطر عشق انجام میدیم”(دقیقا بعد از صحبت جیمی درباره عشق به خوانواده اش).

بعد از این اتفاقات جیمی به سراغ برن که در کنار درخت بود رفت و ازش بخاطر کاری که با او در فصل اول انجام داد بود،(از پنجره پرتش کرد پایین) عذرخواهی کند و از برن پرسید بعد این اتفاقات چی میشه که برن میگه مگه میدونی چه اتفاقی قراره بیوفته؟

اینجا یجورایی به ما سرنخ میده که جیمی شاید اولین کسی باشه که میمیره، یه دلیلش هم اینکه در بیشتر سکانس های قسمت دوم حضور داشت و با همه دیدار و صحبت کرد، باید ببینیم قسمت بعدی چه اتفاقایی میفته.


بخش دوم – قسمت 2 فصل 8 گیم اف ترونز

در این بخش دنریس برای حل اختلاف‌هایش با سانسا به دیدارش میره و با هم صحبت میکنند که سانسا به دنریس میگه که جان عاشق تو شده، که درمقابل دنریس میگه من هم عاشق جان هستم و بخاطرش تا شمال اومدم، تا اینجا داشت خوب پیش میرفت که دنریس گفت بعد از شکست شاه شب و سرسی من به تخت هفت پادشاهی میرسم که سانسا میگه پس شمال چی میشه؟ شمال دیگه زیر سلطه هفت پادشاهیی نخواهد بود، که در اینجا دوباره همه چیز مثل سابق میشه.

در ادامه تیون گریجوی و جمعی از سربازاش سر میرسن (به ارتش شمال ملحق میشن) و با دنریس و مخصوصا سانسا دیدار میکند.

در سکانس یعدی دوستان جان میرسند(همونایی که جسد لرد آمبر رو دیدن) و باهاش دیدار میکنند و خبر میدند که ارتش مردگان تا فردا صبح میرسه!


بخش سوم – قسمت 2 فصل 8 گیم اف ترونز

و اما جالب‌ترین بخش این قسمت از نظر من صحنه‌ای بود که تمام شخصیت‌های مهم حاضر در سمت دنریس و جان، در دور میز جنگی حاضر شدن. شخصیت‌هایی که زمانی علیه همدیگه جنگیدن، یا اصلا همدیگه رو تا چند وقت پیش ندیده بودن کنارهمدیگه علیه یک دشمن مشترک جمع شدن.

شخصیت‌هایی که داستانشون رو نزدیک به ۱۰ سال دنبال کردیم، عاشق خیلی‌هاشون شدیم، خیلی‌هاشون سورپرایزمون کردن، چندتاییشون رفتن رو مخ. ولی خط داستانی همه‌ی اونها در نهایت به وینترفل، به این اتاق، به پشت میز برنامه‌ریزی جنگ زندگان علیه مردگان ختم شد. خیلی بعید میدونم در باقیمونده‌ی فصل دیگه همچین صحنه‌ای رو ببینیم. به خصوص با نبرد سنگینی که قسمت بعدی، قراره تا رکورد شکنی کنه!

هم‌چنین بخوانید :
متن آهنگ خوشم میاد حمید هیراد - Hamid Hiraad Khosham Miad + کلیپ آهنگ

رکورد شکنی از این نظر که طبق گفته‌ی تهیه‌کننده‌های سریال، طولانی‌ترین نبرد تاریخ سینما و تلویزیون در قسمت سوم فصل هشتم بازی تاج و تخت خواهد شکست. رکورد طولانی‌ترین نبرد قبل از این در اختیار قسمت دوم فیلم ارباب حلقه‌ها: دو برج هست که اون نبرد ۴۰ دقیقه بود. تولید و فیلمبرداری این جنگ برای عوامل بازی تاج‌وتخت ۱۱هفته طول کشید و ۷۵۰ نفر جلو و پشت دوربین روش کار کردن!

در این بخش جان میگه که ارتش مردگان چند برابر ماست و باید برای پیروزی بتونیم شاه شب را بکشیم. برن میگه که شاه شب دنبال اوست و یه علامت رو دستش هم قرار داده بود(در فصل هفتم) و تصمیم گرفتند که برن را یجورایی طعمه قرار بدند.

البته اگر اخر قسمت دوم را دیده باشید اثری از شاه شب و اژدهایش نبود که بعید میدونم گیر طعمه برن بیوفته و باهوش تر این حرفاست.


بخش آخر – قسمت 2 فصل 8 گیم اف ترونز

در بخش آخر هم جمعی از کاراکترها(جیمی، سر داوس، تیریون، برین و … ) دور آتیش جمع میشن و به آواز خوندن و خوش گذرونی اخر خودشون میپردازن، که در این بین جیمی بانو برین رو به مقام شوالیه ارتقاع میدهد. آریا هم به دیدن سگ میره و یه گپ کوتاهی باهاش میزنه.

بعد از اون آریا که در حال تمرین تیراندازی بود، گندری سلاحی که آریا میخواست را ساخته بود و برایش می آورد.

آریا استارک هم که با همین حرکت آخرش در آخر قسمت دوم منجر شد تا سوال آریا استارک چند سالشه؟ در گوگل به پراستفاده‌ترین سرچ تبدیل بشه و حتی شرکت HBO در توییتر تائید کرد که آریا استارک در سریال ۱۸ ساله هستش! (میسی ویلیامز بازیگر نقش آریا ۲۲ سالشه)

یک مورد جالب هم اینکه اگر یادتون باشه در فصل اول، رابرت باراتیون به ند استارک میگه خاندانشون باید باهم ترکیب بشن و قرار ازدواج پسر رابرت (اون زمان جافری) و دختر اول ند (سانسا استارک) همون زمان ریخته میشه که البته حالا هفت فصل بعد این اتفاق با دوتا از بچه‌های دیگه‌شون افتاد. گندری حرومزاده‌ی رابرت و دختر دوم ند استارک، آریا است.

در سکانس بعدی جان و دنریس همدیگر را می بینند و جان این حقیقت که اسم واقعیش ایگون تارگرین است را به دنریس میگوید. دنریس سعی میکنه که باور نکنه و میگه در اینصورت تو (یعنی جان) وارث تخت هفت پادشاهی هستی، که در این هنگام شیپور جنگ به صدا در می آید و همه آماده جنگ بزرگی می شوند.

قسمت بعدی تا حد خیلی زیادی جهت قسمت‌های باقیمونده رو تعیین می‌کنه. آیا ارتش مردگان در همین قسمت شکست می‌خورن و نبرد اصلی بعدی بین دنریس و سرسی انجام میشه؟ یا ارتش مردگان نابود نمیشن و اونوقت…؟ منتظر قسمت بعدی باشید….


زمان پخش قسمت های فصل 8 گیم اف ترونز

قسمتمدت زمانکارگردانتاریخ پخش
اول54 دقیقهDavid Nutter26 فروردین (منتشر شده است)
دوم58 دقیقهDavid Nutter2 اردیبهشت (منتشر شده است)
سوم82 دقیقهMiguel Sapochnik9 اردیبهشت
چهارم78 دقیقهDavid Nutter16 اردیبهشت
پنجم80 دقیقهMiguel Sapochnik23 اردیبهشت
ششم80 دقیقهDavid Benioff , D.B. Weiss30 اردیبهشت


دانلود زیرنویس فارسی قسمت 2 فصل 8 گیم اف ترونز

دانلود زیرنویس فارسی قسمت دوم فصل هشتم سریال گیم آف ترونز – Game of Thrones


نظر شما درباره اتفاقات افتاده در این قسمت چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.🙂

برچسب ها

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا