سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۷۸ ریاضی چهارم ، سوالات قسمت زاویه

گام به گام صفحه 78 فصل چهارم (اندازه گیری) ریاضی چهارم دبستان : جواب فعالیت زاویه صفحه هفتاد و هشت

پاسخ به فعالیت زاویه صفحه ۷۸ کتاب درسی ریاضی چهارم از فصل ۴ قسمت اندازه گیری را می توانید در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا به صورت کامل مشاهده نمایید.

مطلب پیشنهادی : جواب صفحه ۱۳۳ ریاضی چهارم

جواب فعالیت صفحه 78 ریاضی چهارم و حل فصل چهارم

پاسخ فعالیت صفحه ۷۸ ریاضی چهارم

جواب سوال 1 ، 2 و 3 فعالیت صفحه 78 ریاضی چهارم در تصویر بالا می باشد. برای مشاهده بهتر و بزرگ تر تصویر بر روی آن کلیک کنید.۱- در هر یک از موارد زیر زوایه‌ی موردنظر را مانند نمونه نشان دهید و نام گذاری کنید. در مثال رو به رو لاک پشتی قبل و بعد از چرخش نشان داده شده است. حرکت گردش این لاک پشت با زاویه مشخص شده است.

۲- یک برگ کاغذ را از وسط تا کنید. حالا یک بار دیگر آن را طوری تا کنید که لبه های تا شده‌ی قبلی روی هم قرار گیرند. کاغذ را به طور کامل باز کنید. روی خط های تا را با خط کش بکشید. چند تا زاویه درست شده است؟ این زاویه ها چه نوع زاویه ای هستند؟

پاسخ : چهار زاویه درست می شود که از نوع زاویه راست می باشند.

۳- به کمک گونیا مشخص کنید که کدام یک از زاویه های زیر راست است.

پاسخ : به ترتیب از سمت راست به چپ عبارتند از راست، باز، راست، تند، راست، باز و راست.برای مشاهده جواب سایر صفحات ریاضی چهارم، صفحه موردنظر را در گوگل سرچ کرده و در انتهای آن عبارت ماگرتا را نیز اضافه کنید.

✅ اگر نظری در رابطه با جواب فعالیت صفحه ۷۸ ریاضی چهارم دارید، به انتهای این مقاله رفته و از قسمت دیدگاه آن را برای ما ارسال کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.