سبک زندگی

جواب فعالیت و فکر کنید پاسخ دهید صفحه 88 و 89 تفکر هشتم

پاسخ و جواب فعالیت و فکر کنید پاسخ دهید صفحه ۸۸ و ۸۹ درس مهارت افزایش عزت نفس کتاب تفکر و سبک زندگی هشتم

جواب فعالیت و فکر کنید پاسخ دهید صفحه 88 و 89 تفکر هشتم ؛ امروز قصد داریم تا در این مقاله از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به جواب و پاسخ های فعالیت 1 و 2 و فکر کنید پاسخ دهید صفحه ۸۸ و ۸۹ درس مهارت افزایش عزت نفس کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول در مورد چرا انسان موجودی ارزشمند است ، بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید

همچنین بخوانید: جواب فعالیت در منزل صفحه 92 تفکر هشتم در مورد عزت نفس

جواب فکر کنید پاسخ دهید صفحه ۸۸ تفکر هشتم
جواب فکر کنید پاسخ دهید صفحه ۸۸ تفکر هشتم

جواب فکر کنید پاسخ دهید صفحه ۸۸ تفکر هشتم

در جواب فکر کنید ، پاسخ دهید صفحه ی ۸۸ کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول سوالاتی مطرح شده است که در ادامه به پاسخ و جواب صحیح آنها می پردازیم:سوال 1) چرا انسان موجودی ارزشمند است؟

پاسخ: خداوند در آیه ۸ سوره منافقون می فرماید: «عزت از آن خداوند، پیامبر و افراد با ایمان است»، خداوند انسان را آفرید و از خلقت خود به خودش آفرین گفت و تمامی موجودات را به سجده بر انسان دستور داد. این نشان از ارزشمندی انسان است که در قرآن آمده و انسان ها با کمی تفکر درباره خلقت، رشد و هدف آمدن خود به این نتیجه خواهند رسید که انسان موجودی ارزشمند است.

پاسخ دیگر: چون خداوند به انسان عقل و تفکر داده است تا بتواند فکر کند، و عقل انسان است که موجب تفاوت او با دیگر موجودات میشود.

پاسخ دیگر: انسان موجودی ارزشمندی است، چون خداوند به او حق اختیار و تصمیم گیری داده است و خداوند نیز به او عقل داده است تا از هر گونه مهارت برخوردار باشد.

سوال 2) منظور خداوند متعال از بیان این آیه که همانا فرزندان آدم را کرامت دادیم ، چیست؟پاسخ: منظور از کرامت ، عظمت انسان در داشتن فکر و اندیشه و استعدادهای گوناگونی است که می تواند به وسیله آن در طبیعت تصرف کند و برای خود زندگی بهتری بسازد، و همچنین انسان، قدرت انتخاب و خودآگاهی دارد.

پاسخ دیگر: چون خداوند از روح خود به انسان داده است و او را اشرف مخلوقات نامیده است، و همچنین قدرت تفکر و عقل را به او اعطا کرده است.

نکته: برتری انسان بر سایر موجودات مربوط به ساحت جسمانی او نخواهد بود، چون ممکن است موجودات دیگر در عالم باشند که از نظر جسمی پیچیده تر از بدن انسان باشند، پس برتری و شرافت انسان بر سایر موجودات به لحاظ ساحت روحی و قوای نفس ناطقه ، نظیر عقل و معرفت قلبی خواهد بود.

جواب فعالیت ۱ صفحه ۸۸ تفکر هشتم
جواب فعالیت ۱ صفحه ۸۸ تفکر هشتم

جواب فعالیت ۱ صفحه ۸۸ تفکر هشتم

در جواب فعالیت ۱ صفحه ی ۸۸ کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول گفته شدت که است ” در جدول زیر فهرستی از عواملی را که موجب بالا رفتن عزت نفس در انسان می شود ، بنویسید ” مطرح شده است که در زیر به پاسخ آن می پردازیم:

1- به کارهای خوب رغبت دارد.5- قدرت تحمل شکست را دارد.
2- با دیگران ارتباط خوبی دارد.6- بر زندگی خود کنترل دارد.
3- از تجربه جدید استقبال می کند.7- انتظارات واقع گرایانه دارد.
4- خود را آنطور که هست می پذیرد.8- قدرت تصمیم گیری دارد و خودش را ثابت می کند.

جواب فعالیت ۲ صفحه ۸۹ درس مهارت افزایش عزت نفس تفکر هشتم

در جواب فعالیت 2 صفحه 89 تفکر و سبک زندگی هشتم گفته شده ” با توجه به جملات بالا ، وضعیت فردی را که عزت نفس پایینی دارد ، توصیف کنید. ” که در زیر به پاسخ آن می پردازیم.پاسخ: فردی که عزت نقس پایینی دارد 1) قدرت تحمل و فشار روانی و شکست را ندارد، 2) برای خود و دیگران احترام نیست، 3) از خود و دیگران انتظار غیرواقع بینانه دارد، 4) نسبت به توانایی های خود نگرش منفی دارد، 5) احساس ضعف می کند و منفعل است، 6) متکی به دیگران است، 7) از زندگی کردن احساس ناراحتی می کند، 8) کم رو و خجالتی و بسیار حساس است، 9) اعتماد به نفس کاذب دارد و 10) نمی تواند به دیگران نه بگوید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت تکمیلی در کلاس تفکر هشتم صفحه 67

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب های فعالیت 1 و 2 و فکر کنید پاسخ دهید درس مهارت افزایش عزت نفس تفکر و سبک زندگی هشتم صفحه ی 88 و 89 ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

‫37 دیدگاه ها

 1. اموه گفت:

  اوکی دارین ایول

 2. ناشناس گفت:

  عالی بود😙😙😙😙❤❤❤❤

 3. Soniya گفت:

  دمتون جیز😂😘

 4. آیلار گفت:

  عالی بود. ماگرتا کارت بیسته

 5. ghazal گفت:

  خیلی ممنون از نویسنده عزیز
  بسیار عالی بود

  1. حنانه گفت:

   عالیه 👌واقعأ دمتون گرم 👌🙂

 6. abbas گفت:

  عالی بود👌

  1. ذالنارعخکناانت گفت:

   عالی بود، مرسی از ماگرتای عزیز

 7. نرگس گفت:

  ممنون خیلی خوب بود

 8. .... گفت:

  ❤❤🌷🌷خوب بود

 9. فرشته گفت:

  خوب بود

 10. کورش گفت:

  عالییییییییییی بود خیلی ممنون بدرد خورد

 11. مهدی گفت:

  خوب و بدرد بخور بود

 12. ناشناس گفت:

  دمتون گرم 👌🏻

 13. مهران گفت:

  عالی بود

 14. اصغری گفت:

  عالی بود

 15. ناشناس گفت:

  خوب بود

 16. آیلار گفت:

  خوب بود

 17. ناشناس گفت:

  به نظر من که خوب بود.

 18. هستی گفت:

  عالی ، خسته نباشید و ممنون

 19. ناشناس گفت:

  عالللللی

 20. مینا گفت:

  واقعا عالییییییییی.لایک دارین

  1. ناشناس گفت:

   خوب بود

   1. دخملییی گفت:

    عالی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.