سبک زندگی

جواب فعالیت درخانه تفکر هفتم صفحه ۱۱۶ درس ناظم و منظوم

پاسخ و جواب فعالیت در خانه صفحه ی 116 کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم درس ناظم و منظوم نمونه یا نمونه های دیگری از وجود نظم بین پدیده های آفرینش

جواب فعالیت درخانه تفکر هفتم صفحه ۱۱۶ درس ناظم و منظوم ؛ امروز قصد داریم تا در این مقاله از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به جواب و پاسخ های فعالیت در خانه صفحه ی ۱۱۶ کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم دوره اول متوسطه در مورد نمونه یا نمونه های دیگری از وجود نظم بین پدیده های آفرینش ، بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت درخانه صفحه 92 تفکر هفتم

جواب فعالیت درخانه کتاب تفکر و سبک زندگی هفتم صفحه ی 116
جواب فعالیت درخانه کتاب تفکر و سبک زندگی هفتم صفحه ی 116

جواب فعالیت درخانه صفحه 116 تفکر هفتم

در جواب فعالیت درخانه کتاب تفکر و سبک زندگی هفتم صفحه ی 116 آمده است که ” با بررسی یافته های علمی دانشمندان ، نمونه یا نمونه های دیگر از وجود نظم بین پدیده های آفرینش را بنویسید ” که در زیر به پاسخ آن می پردازیم.

به عنوان نمونه یک کتاب را در نظر بگیرید. آن کتاب از هزاران حرف و کلمه و جمله ترکیب شده است، اما این حروف و کلمات چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟ آیا درهم و برهم و بدون ربط کنار هم قرار گرفته‌اند؟ یا این که با نظم و ارتباط خاصی در کنار هم آمده‌اند؟

بعد از این که آن کتاب را خواندید متوجه می شوید که تمام حروف و کلمات و جمله‌ها و بخش‌های مختلف آن کاملًا مربوط و متناسب به هم هستند و هدف واحدی را تعقیب می کنند.

تمام این حروف و کلمات با نظم و ترتیب خاصی کنار هم قرار گرفته‌اند و هر یک جایگاهی ویژه ای دارند. به خوبی درک می‌کنید که در تنظیم و تألیف این حروف و کلمات، منظور و هدفی در نظر بوده است.

متوجه می شوید که نویسنده کتاب، عقل و شعور داشته و قبلا از کار خود آگاه بوده و با پیش بینی و هدف گیری، حروف و کلمات را این چنین در کنار هم تنظیم کرده است و در این کار توانایی و مهارت لازم را داشته است. پس در یک مجموعه منظم همه اجزا به هم پیوسته و مربوطند و هدف واحدی را تعقیب می کنند.

همچنین از نمونه های دیگر از وجود نظم بین پدیده های آفرینش می توان به 1) نظم در بین خورشید و زمین و ماه که گردش منظم اینها باعث به وجود آمدن شب و روز می شود. 2) گردش منظم فصل ها، 3) چرخه های زیستی اشاره کرد.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت درخانه تفکر هفتم صفحه ۸۷

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب های فعالیت درخانه کتاب تفکر و سبک زندگی هفتم صفحه ی ۱۱۶ در مورد نمونه یا نمونه های دیگری از وجود نظم بین پدیده های آفرینش ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید. در آخر شما هم میتوانید جواب های دیگر خود را نیز در بخش دیدگاه با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

9 دیدگاه

 1. ناشناس گفت:

  خوب بود ولی اون بالا سوال رونداشت

 2. ابوالفضل گفت:

  عالی بود

 3. ندا گفت:

  خوب بود ولی می توانست بهتر باشد

  1. ناشناس گفت:

   عالی بود

 4. آیسا پناهی گفت:

  نا شناس
  جوابش کامل نبود

 5. ناشناس گفت:

  عالی بود👌

 6. hamid/ashofte گفت:

  عالی👌

  1. کوثر گفت:

   سلام بله خیلی خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *