سبک زندگی

جواب فعالیت در خانه صفحه 63 تفکر هفتم درس راز تعادل ✅

پاسخ و جواب فعالیت در خانه صفحه ۶۳ درس راز تعادل کتاب تفکر و سبک زندگی هفتم در مورد اقدامات عمرانی انسان ها در ایجاد یا برهم خوردن تعادل در طبیعت و محیط زندگی چه تاثیری دارد

جواب فعالیت در خانه صفحه 63 تفکر و سبک زندگی هفتم درس راز تعادل ؛ امروز قصد داریم تا در این مقاله از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به جواب و پاسخ های فعالیت درخانه صفحه ی ۶۳ درس راز تعادل کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم دوره اول متوسطه بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب آزمایش کنید و گفت و گو کنید صفحه 62 درس راز تعادل تفکر هفتم

جواب فعالیت درخانه تفکر هفتم صفحه ی ۶۳
جواب فعالیت درخانه تفکر هفتم صفحه ی ۶۳

جواب فعالیت درخانه صفحه ۶۳ تفکر هفتم

در جواب فعالیت در خانه صفحه ی ۶۳ کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم متوسطه اول در مورد درس راز تعادل سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آنها می پردازیم.

سوال اول) اقدامات عمرانی انسان ها مانند درختکاری ، سدسازی ، راه سازی و … در ایجاد یا برهم خوردن تعادل در طبیعت و محیط زندگی چه تاثیری دارد ؟

پاسخ: به طور قطع دست کاری در طبیعت چرخه زندگی و سیستم آن را تغییر می دهد. حال این دست کاری ممکن است که عمرانی یا غیر عمرانی باشد. آن چیزی که مشخص است نیازی اولویت دار انسان می باشد که این تغییر را ایجاد می کند.

به عنوان مثال سدسازی بر حوضه آبریز و اکوسیستم پایین دست (مانند سد دریاچه ارومیه) و همچنین راه سازی بر اکوسیستم گیاهی و جانواران و مراتع و جنگل ها بسیار موثر است. اما آن چه که مهم و مسلم است اهداف و پروژه هایی می باشد که کمترین آسیب را به طبیعت وارد کند و اقلیم و بوم محیط زیست منطقه را حفظ کند.

پاسخ دیگر: انسان ها می توانند با ایجاد تغییراتی در محیط زیست و طبیعت موجب به هم زدن تعادل و نظم آن گردند. به عنوان مثال بستن سد بر روی رودخانه هایی که به دریاچه ارومیه می ریزند موجب خشک شدن دریاچه گردیده است و یا با ساختن راه ها در دل کوه ها موجب تغییراتی در طبیعت شده است.

از طرفی اقدامات عمرانی انسان ها مانند کاشت درختان در مسیر سیلاب ها می تواند از نواحی مختلف در برابر آسیب سیلاب محافظت کند که این امر باعث به هم خوردن نظم در طبیعت می شود در جامعه و هیچ چیزی در جای خود قرار ندارد و به طور کلی همه ی موجودات زنده و غیر زنده از بین می روند.

سوال دوم) با ذکر مثال هایی نشان دهید که انسان ها چگونه در حفظ یا بر هم زدن تعادل در جامعه خود نقش دارند

پاسخ:

1) ریختن زباله در طبیعت و مکان زندگی : تصور کنی که در مکانی مقدار اندکی زباله وجود دارد و پس از مدتی آن زباله به مقداری زیادی افزایش می باشد و در ادامه هر کسی فکر می کند که آن مکان محل ریختن زباله می باشد. حالا فرض کنید که آن مکان تمیز و بدون زباله باشد و در مقابل افراد دیگر زباله خود را در آنجا نمی اندازند.

2) قطع درختان جنگل ها : قطع درختان در هر مکان از دنیا باعث کاهش اکسیژن، افزایش آلودگی و گرم تر شدن کره ی زمین می شود و آثار آن گریبان گیر همه موجودات جهان در تمام نواحی دنیا می شود.

شکار کردن حیوانات : همانطور می دانیم، انسان ها با شکار کردن حیوانات باعث شده است که برخی از گونه های جانوری در دنیا در معرض انقراض قرار بگیرند.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت در خانه صفحه ۵۲ تفکر هفتم

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب های فعالیت در خانه کتاب تفکر و سبک زندگی هفتم صفحه 63 درس راز تعادل ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید. در آخر شما هم میتوانید جواب های دیگر خود را نیز در بخش دیدگاه با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

44 دیدگاه

  1. ناشناس گفت:

    خیلی خوب بود ممنون از سایت شما
    خیلی خوب بود

    1. ناشناس گفت:

      خیلی خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *