سبک زندگی

جواب گفت و گو کنید صفحه 112 تفکر هشتم درس واقعیت 🧐

پاسخ و جواب گفت و گو کنید صفحه ی ۱۱۲ درس واقعیت کتاب تفکر و سبک زندگی کلاس هشتم متوسطه اول - عقیده شما درباره قضاوت بر اساس ظاهر چیست

جواب گفت و گو کنید صفحه ی 112 تفکر هشتم درس واقعیت ؛ امروز قصد داریم تا در این مقاله از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به جواب و پاسخ های گفت و گو کنید صفحه 112 درس واقعیت کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم دوره اول متوسطه ، بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب گفت و گو کنید به چشم خویش در گذرگاه صفحه ۶۹ تفکر هشتم

جواب گفت و گو کنید صفحه ی ۱۱۲ درس واقعیت تفکر هشتم
جواب گفت و گو کنید صفحه ی ۱۱۲ درس واقعیت تفکر هشتم

جواب گفت و گو کنید صفحه ۱۱۲ تفکر هشتم

در جواب گفت و گو کنید صفحه ی ۱۱۲ درس واقعیت کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آنها می پردازیم.

سوال اول) دریافت شما از این داستان چیست؟

پاسخ: من از داستان این فیلم کوتاه مورچه و شفیره درس واقعیت فهمیدم که نباید کسی را از روی ظاهر قضاوت کنیم و قضاوت از روی ظاهر افراد کار درستی نمی باشد.

سوال دوم) نظر شما درباره قضاوت مورچه درباره شفیره چیست؟

پاسخ: نظر من درباره قضاوت مورچه در مورد شفیره این هستش که قبل از هر چیزی فکر کنیم و زود قضاوت نکنیم. و انسان نباید بدون علم و آگاهی در مورد کسی یا چیزی قضاوت کند.

سوال سوم) چرا مورچه در قضاوت خود دچار اشتباه شد؟

پاسخ: چون مورچه به ظاهر پروانه و موقعیت او در آن لحظه نگاه کرد و عجولانه و بدون فکر کردن قضاوت کرد.

پاسخ دیگر: چون مورچه اعتماد به نفس بیجایی داشت و به آن هم گفت تو زندانی هستی و مثل من آزاد نیستی و قبل از اینکه قضاوت کنه فکر نکرد و بدون آگاهی نظرش را گفت و اطلاعات کافی نداشت.

سوال چهارم) عقیده شما درباره قضاوت براساس ظاهر چیست؟ آیا این نوع قضاوت همیشه منجر به اشتباه می شود؟

پاسخ: قضاوت بر اساس ظاهر و بدون علم و آگاهی سرانجامی جز اشتباه و قضاوت نادرست ندارد. ممکن از در مواقع خاصی منجر به اشتباه نشود ولی در اکثر مواقع بله، قضاوت از روی ظاهر افراد با ایجاد سوتفاهم می شود و باید با طرف مقابل آشنا شویم و با یک نگاه آن را قضاوت نکنیم.

سوال پنجم) عقیده شما درباره خوب یا بد ، زشت یا زیبا ، مناسب یا نامناسب ، مفید یا مضر بودن یکی شی ، موجود یا شخص و غیره ، چگونه شکل گرفته است؟

پاسخ: بر اساس عقاید و باورهایی که ما از کودکی به آموزش داده می شود یا آن عقاید یا باورها ما را در محیط زندگی مان احاطه کردند، یعنی به آن جبر جغرافیایی که زندگی و میکنیم و قرار گرفته ایم بر روی افکار ما تاثیر می گذارد، اما ما با فکر کردن میتوانیم به تغییر عقاید و افکار نادرست بپردازیم.

همچنین بخوانید: جواب گفت و گو کنید صفحه ۶۷ تفکر هشتم

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب های گفت و گو کنید درس واقعیت کتاب تفکر و سبک زندگی هشتم صفحه 112 ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید. در آخر شما هم میتوانید جواب های دیگر خود را نیز در بخش دیدگاه با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

49 دیدگاه

 1. یه بنده خدا گفت:

  عالی بود واقعا کمکم کرد

 2. پریا گفت:

  خیلی خیلی خوب بود 🙏🙏👏👏💖💖

 3. TÜRK父MÂHĐÎ گفت:

  خوبه ولی جواباش زیاده

 4. ... گفت:

  عالی بود مخصوصا برای اونایی که معلم پیری میفته برای معلمشون جرات نداری حرف بزنی😢خیلی کمک کرد ممنون🌷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *