سبک زندگی

جواب گفت و گو کنید درس اثر صفحه 129 تفکر هشتم 🧐

پاسخ و جواب گفت و گو کنید صفحه ی ۱۲۹ کتاب تفکر و سبک زندگی کلاس هشتم متوسطه اول در مورد درس فیلم کوتاه اثر

جواب گفت و گو کنید صفحه 129 درس فیلم کوتاه اثر تفکر هشتم ؛ امروز قصد داریم تا در این مقاله از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به جواب و پاسخ های گفت و گو کنید صفحه 129 درس اثر کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم دوره اول متوسطه در مورد فیلم کوتاه اثر بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب گفت و گو کنید صفحه ۱۲۵ تفکر هشتم

جواب گفت و گو کنید تحلیل فیلم کوتاه اثر تفکر هشتم صفحه ۱۲۹
جواب گفت و گو کنید تحلیل فیلم کوتاه اثر تفکر هشتم صفحه ۱۲۹

جواب گفت و گو کنید درس اثر تفکر هشتم صفحه ۱۲۹

در جواب گفت و گو کنید صفحه ی ۱۲۹ کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول در مورد داستان فیلم کوتاه اثر سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آنها می پردازیم.

سوال اول) دریافت شما از فیلم چیست؟

پاسخ: فیلم اثر نمایش آبیاری گل ها و درختان با کامیون حمل آب می باشد، این در حالی ست که در انتهای فیلم اثر منفی آلودگی ناشی از دود همان وسیله ی نقلیه بر همان گل ها و درختان را نشان می دهد.

اشاره به این دارد که برخی از کارهای افراد اگرچه با نیت درست صورت می گیرد اما چون روش درست را در پیش نگرفتند پیامدهای منفی را به دنبال دارد، بنابراین انسان ها باید برای تک تک افکار و گفتار و اعمال خود عاقبت اندیش باشند، این که کارهای ما چه پیامدهایی برای اطرافیانمان، جامعه ی مان و طبیعت می تواند داشته باشد.

قطعا وسایل نوین و فناوری های جدید بشر ، باعث آسایش شده اما نه لزوما باعث آرامش اختراعات و اکتشافات بشری به شرطی ارزش پیدا می کنند که از انسان و طبیعت محافظت کنند و نه این که باعث تخریب و تهدید آن ها شوند.

سوال دوم) آیا مثال هایی سراغ دارید که انسان با قصد و نیت خوب ، کاری انجام دهد که پیامد و نتیجه منفی داشته است؟

پاسخ: به عنوان مثال انسان با اختراع خودرو قصد و نیت خوبی داشته است که هدفش نقل و انتقال افراد و … با سرعت بالا می باشد، اما در طرف دیگر به دلیل وجود تصادفات زیاد خودروها باعث به خطر افتادن جان انسان های دیگر می شود و میتوان گفت که این قصد و نیت خوب هم نتیجه منفی هم داشته است.

سوال سوم) آیا مثال هایی سراغ دارید که انسان با قصد و نیت خوب ، کاری انجام دهد که پیامد و نتیجه مثبت داشته است؟

پاسخ: به عنوان انسان با نگه داری و محافظت از جنگل ها و مراتع محیط زیست باعث حفظ محل زندگی حیوانات و محیط زیست در دنیا می شود که یک قصد نیت خوب با نتیجه مثبت می باشد.

سوال چهارم) چگونه با آنکه قصد و نیت هر دو خوب بوده ، اما نتیجه متفاوت است؟

پاسخ: به دلیل اینکه هر قصد و نیتی ممکن است یک نتیجه منفی هم داشته باشد، در این فیلم خودرو نقش حمل آب را داشت که یک قصد و نیت خوب می باشد، اما به دلیل تولید آلاینده های آلوده در هوا باعث ایجاد یک نتیجه منفی شد.

سوال پنجم) چگونه عمل یک فرد روی طبیعت اثر می گذارد؟

پاسخ: به عنوان مثال اگر فردی یک نهال را بکارد، بعد گذشت مدت زمانی آن نهال به یک درخت تبدیل می شود و باعث تولید اکسیژن و محصولات دیگر می شود.

سوال ششم) چگونه عمل یک فرد روی زندگی او اثر می گذارد؟

پاسخ: هر فردی زندگی خود با کارهایی که انجام می دهد بر روی خودش اثر می گذارد، به عنوان مثال موقعی از خواب بیدار می شوید با شستن دست و صورت خود باعث شادابی و نشاط خودتان می شوید که باعث می شود که در طول روز سر حال و پرنشاط باشید.

سوال هفتم) چگونه عمل یک فرد روی جامعه اثر می گذارد؟

پاسخ: انسان یک موجود اجتماعی است و هر فعالیتی می کند، چه درست چه نادرست می تواند آثار زیادی بر طبیعت و جامعه داشته باشد، به طور مثال هر انسانی با فکر و کمک کردن به دیگران و اندیشه اش بر روی جامعه اثر میگذارد.

سوال هشتم) انسان در جهان جایگاهی دارد، با ارائه چند نظر و راه حل ساده بگویید شما چگونه و با چه کارهایی می توانید در جهان منشا آثار و نتایج خیر باشید؟

پاسخ: من میتوانم با رعایت عواملی مثال نریختن زباله در معابر، جنگل و مکان هایی که باعث زشت شدن، کثیفی و خراب شدن آنجا می شود در جهان یک نتیجه خوب را رقم بزنم، و به عنوان مثال دیگر من میتوانم با رعایت اصول رانندگی و … باعث کاهش تصادفات و به خطر نیفتادن جان دیگر افرار در جهان نشوم که یک نتیجه مثبت می باشد.

همچنین بخوانید: جواب گفت و گو کنید صفحه 121 تفکر هشتم

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب های گفت و گو کنید درس اثر کتاب تفکر و سبک زندگی هشتم صفحه ی 129 داستان فیلم کوتاه اثر ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید. در آخر شما هم میتوانید جواب های دیگر خود را نیز در بخش دیدگاه با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

43 دیدگاه

 1. محمد حسین گفت:

  عالی بود ممنون

 2. 💜🥢🪐 گفت:

  این سایت بهترینهههه

 3. نازنین گفت:

  عالی فقط اگه میشه کوتاه تر باشه جواب ها

 4. هانیه گفت:

  عالی بود ولی اگه جواب ها کوتاه تر می شد عالی تر میشد

 5. ناشناس گفت:

  عالی❤❤

 6. رضا خلیلی گفت:

  این سایت عالییییییه
  فقط لطفا جواب ها رو کوتاه کنید
  ولی سایت خیییییلی خوبیه.🙏🙏

 7. مهسا گفت:

  این سایت عالیه من همیشه تمام سوال هارو از اینجا مینویسم و پیدا میکنم خیلی راضیم ممنونم از سایت خوبتون ♥️♥️♥️👍

 8. مهسا گفت:

  این سایت عالیه من همیشه تمام سوال هارو از اینجا مینویسم و پیدا میکنم خیلی راضیم ممنونم از سایت خوبتون ♥️♥️♥️👍

 9. ابراهیمی گفت:

  عالی ممنون 🌹

 10. ناشناس گفت:

  ممنون بهترین سایته

 11. Mahla.... گفت:

  سایت عالی دارید
  و فوق العاده کمک می کنه
  من همیشه جواب عربی و تفکر رو از اینجا بر می دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *