سبک زندگی

جواب فعالیت در منزل صفحه ۱۷۳ تفکر هشتم در مورد تصمیم گیری

پاسخ سوالات فعالیت در منزل درس مهارت های تصمیم گیری تفکر و سبک زندگی هشتم صفحه ی 173

جواب فعالیت در منزل صفحه ۱۷۳ تفکر هشتم تصمیم گیری ؛ قصد داریم تا در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا ، جواب و پاسخ سوال های فعالیت درمنزل صفحه 173 درس مهارت های تصمیم گیری کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت در منزل صفحه 178 تفکر هشتم

جواب فعالیت در منزل صفحه ی 173 تفکر هشتم
جواب فعالیت در منزل صفحه ی 173 تفکر هشتم

در این مطلب به جواب دو سوال از والدین خود سوال کنید که آیا در زندگی خود تصمیم اشتباهی گرفته اند چرا و سهم هر یک از اعضای خانواده شما در تصمیم های منزل چقدر است در صفحه 173 تفکر هشتم می پردازیم.

پاسخ فعالیت در منزل صفحه 173 تفکر هشتم

در فعالیت در منزل صفحه 173 کتاب تفکر پایه هشتم گفته شده ” یکی از دو فعالیت های زیر را به دلخواه در منزل انجام دهید ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

فعالیت 1) از والدین خود سوال کنید که آیا در زندگی خود تصمیم اشتباهی گرفته اند ؛ چرا؟

نکته: جواب این سوال بیشتر شخصی می باشد و برای هر شخصی متفاوت می باشد و ما در زیر به چند نوع از پاسخ های آن پرداخته ایم:

پاسخ: بله، والدین من هم مانند هر انسانی در زندگی شان دچار اشتباهاتی شده اند، و هر انسانی ممکن است به دلایلی تصمیم اشتباه بگیرد. اگر انسان بدون فکر و با عجله تصمیم بگیرد یا اگر به عواقب تصمیمش فکر نکند. اگر انسان قبل از تصمیم گیری اطلاعات لازم در مورد موضوع مورد نظر را جمع آوری کند، کمتر دچار اشتباه می شود.

پاسخ دیگر: می توان گفت که هر انسانی از کوچک به بزرگ، اشتباهاتی در زندگی خود انجام می دهد که می تواند برای دیگران هم مشکل آور باشد، آنگاه باید بزرگ تر ها او را از اشتباهاتش با خبر کنند، اما نکته مهم این است که فرد بعد از انجام آن کار به اشتباه خود پی ببرد و از انجام دوباره آن خود داری کند.

فعالیت 2) سهم هر یک از اعضای خانواده شما در تصمیم های منزل چقدر است؟

نکته: جواب این سوال نیز مانند فعالیت قبلی بیشتر شخصی می باشد و برای هر شخصی متفاوت می باشد و ما در زیر به یک نوع از پاسخ آن پرداخته ایم:

پاسخ: در خانواده ما، پدر و مادر من نقش اصلی را در زندگی بر عهده دارند و هر یک از تصمیم آنها بر زندگی ما تاثیر دارد، و در تصمیم های کوچک تر مانند خرید لباس، لوازم مورد نیاز خانه و غیره از من و خواهر بردارهایم برای تصمیم گیری نهایی، نظر خواهی و کمک می گیرند.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت در منزل صفحه ۱۵۵ درس مهارت مصرف تفکر هشتم

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب های فعالیت در منزل کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم صفحه ی ۱۷۳ در مورد تصمیم گیری ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

8 دیدگاه

 1. سکینه با چهار فونت شاخ گفت:

  سو عالی فقط شما اپ ندارین که نصبش کنیم و دیگه نیازی به سرچ گوگل نباشه؟!

 2. ناشناس گفت:

  ممنون از راهنماییتون عزیزان
  فقط کمه امکانش هست زیاد کنید

 3. ناشناس گفت:

  خوب مثل همیشه

   1. احمد گفت:

    قربانت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *