سبک زندگی

جواب فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه 113 و 125 تفکر هشتم

پاسخ پرسش ها و سوالات فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه 113 و 114 درس واقعیت و صفحه 125 درس تخیل یا توهم کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم

جواب فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه 113 ، 114 و 125 تفکر و سبک زندگی هشتم ؛ دانش آموزان کوشا و عزیز پایه هشتم متوسطه اول می توانند جواب و پاسخ های سوالات فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه ۱۱۳ ، ۱۱۴ و ۱۲۵ کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم را در این مقاله از بخش آموزش و پرورش ماگرتا مشاهده نمایند. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه 67 تفکر هشتم

جواب فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه ۱۱۳ درس واقعیت تفکر هشتم
جواب فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه 113 و 114 درس واقعیت تفکر هشتم

پاسخ فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه ۱۱۳ و ۱۱۴ درس واقعیت تفکر هشتم

در جواب فعالیت فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه ۱۱۳ و ۱۱۴ درس واقعیت کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم گفته شده ” محتوای تصویر را بخوانید و در جدول صفحه بعد مشخص کنید که با هر نظر درباره سوال زیر تا چه حد موافقید. ” که در ادامه به تکمیل این جدول پرداخته ایم.

سوال مطرح شده در این فعالیت تکمیلی: در مورد رابطه قضاوت و عقیده چه فکر می کنید؟

پاسخ: عقیده در لغت به معنای نگاه، دیدگاه، نظر و اندیشه و قضاوت به معنای فرمان یا حکم می باشد، اما واقعا مرز بین اون دو کجاست؟ چقدر تفاوت بین این لغات و معانی هست؟

اگر بخواهم کلمات رو دسته بندی کنم، قضاوت را زیر مجموعه نظر قرار میدهم. هرکس دنیا و پیرامون خودش رر با نگاه خودش می بیند، پس حتی زمانی که بخواهیم قضاوت کنیم، اسناد، شواهد و اطلاعات اولیه را جمع آوری می کنیم و در انتها باز با توجه به دیدگاه و تجربیات و استدلال های خودمان راجع به مساله حکم صادر می کنیم.

من فکر می کنم برای گوینده، قضاوت (فارغ از واقعیت موضوع ) نسبت به عقیده قطعیت بیشتری دارد، چون با توجه به پیش زمینه ها مساله را جمع بندی می کند و بعد از آن نتیجه می گیرذ، در صورتی که در عقیده، صرفا به بیان نظر پرداخته می شود. و نکته ی دیگه اینکه عقیده از دیدگاه من ارتباط بیشتری با حس های ما دارد، در صورتی که در قضاوت سعی می کنیم از منطق و روابط علت و معلولی بیشتری بهره ببریم.

به طور کلی عقیده شخصی تر و شاید خصوصی تر است، اما قضاوت جنبه ی عمومی تر و گسترده تری دارد. تک بعدی نگاه کردن در قضاوت بیشتر به چشم می خورد، چون با استناد به آنچه که به ظاهر دیدیم یا با جمع آوری مدارک و تحلیل آنها (تحلیل ِ عقلانی یا احساسی از دید ِ قاضی) و حتی در خیلی مواقع بدون اطلاع از دلایل، احساسات، اهداف، عقاید، شرایط و … فاعل عمل، راجع به اون قضیه نتیجه گیری می کنیم و به این ترتیب از هیچ زاویه ای دیگه ای به موضوع نگاه نمی کنیم.

ردیفجملهموافقممخالفمباید بیشتر فکر کنم
1بین عقیده و قضاوت رابطه ای وجود ندارد.
2قضاوت ما براساس عقیده ما انجام می گیرد.
3عقیده ما از قضاوت ما شکل میگیرد.
4ما در قضاوت، فقط به عقیده خودمان توجه می کنیم.
5ما در قضاوت علاوه بر عقیده خودمان، به عقیده دیگران نیز توجه می کنیم.
6عقاید ما از تجربیات قبلی خود و دیگران ناشی می شود.

توجه: تکمیل کردن جدول بالا بیشتر شخصی می باشد و برای هر دانش آموزی متفاوت است، از این رو ما یک نمونه از آن را در جدول بالا نشان دادیم که شما هم می توانید خودتان با محوریت عقیده و قضاوتتان اقدام به تکمیل کردن این جدول نمایید.

جواب فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه ۱۲۵ درس تخیل یا توهم تفکر هشتم
جواب فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه 125 درس تخیل یا توهم تفکر هشتم

پاسخ فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه ۱۲۵ درس تخیل یا توهم تفکر هشتم

در جواب فعالیت فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه ۱۲۵ درس تخیل یا توهم کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم گفته شده ” جمله زیر را بر اساس فکر خود کامل کنید. ” که در زیر به تکمیل این جمله ها پرداخته ایم.

جمله اول) تخیل با توهم شباهت دارد؛ چون هر دو آنها از یک نوع خیالات اند و وجود آنها در زندگی حال و عادی انسان محال است و در بعضی اوقات دانشمندان تخیلات را به واقعیت تبدیل می کنند.

جمله دوم) اما یکی نیستند؛ چون هر دو از کارکردهای ذهنی هستند، اما توهم، عقیده یا انتظاری است که مبتنی بر آرزوهاست و تخیل فرایندی است که انسان در آن آگاهانه چیزی را تصور می کند که قبلا هرگز در عالم واقع آن را کاملا ادراک و احساس نکرده است.

پاسخ دیگر این جمله: اما یکی نیستند؛ چون تخیل فرآیندی کاملاً آگاهانه ای است و به خواست خود انسان صورت می گیرد و باعث رشد و تقویت ذهن، خلاقیت و فکر می شود، ولی توهّم فرآیندی است که کنترل آن برای شخص وجود ندارد و باعث سردرگمی و ترس می شود.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه 62 تفکر هشتم

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب های فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه 113 و 114 درس واقعیت و صفحه 125 درس تخیل یا توهم کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

9 دیدگاه

 1. امیر گفت:

  عالی بود

 2. امیرعلی ابولفضل محمد کریم...... بهرامی گفت:

  خیلی خیلی خیلی خوب بود واقعان عالی بود دمت سرد باشد 💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋😂💋💋💋💋💋🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻👏🏻👏🏻🙏🏻👏🏻💋💋🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 3. بهار گفت:

  عالی بود

 4. زهزا گفت:

  سلام ممنون

 5. هشتمی گفت:

  دمت گررررم ماگرتا

 6. ناشناس گفت:

  عالییی بود ممنون پاسخ هاتون همیشه کامل هستند

  1. تللت گفت:

   من پیدا نکردم

 7. Hadi گفت:

  خیلی ممنون از لطف شما

  1. ایلول گفت:

   سلام ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *