سبک زندگی

جواب تهیه طرح پژوهش صفحه 19 و 22 تفکر هشتم

پاسخ و حل سوال های تهیه طرح پژوهش صفحه ی ۱۹ و ۲۲ تفکر هشتم

جواب سوالات طرح پژوهش صفحه 22 تفکر هشتم ؛ در این مطلب به جواب و پاسخ سوال های درس تهیه طرح پروژه صفحه ۱۹ و طرح پژوهش صفحه ی ۲۲ کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب فکر کنید و فعالیت در منزل صفحه ۳۰ و ۳۱ تفکر هشتم
و
جواب گفت و گو کنید و فعالیت تکمیلی صفحه ۱۳ و ۱۴ تفکر هشتم

جواب تهیه طرح پژوهش صفحه 19 و 22 تفکر هشتم
جواب تهیه طرح پژوهش صفحه 19 و 22 تفکر هشتم

پاسخ سوالات تهیه طرح پروژه صفحه 19 تفکر هشتم

در بخش تهیه طرح پژوهش صفحه 19 کتاب تفکر و سبک زندگی هشتم گفته شده است ” پرسش گروه را در کلاس بخوانید و با کمک گروه های دیگر و راهنمایی دبیر آن را اصلاح کنید. ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.نکته: موارد گفته شده در این طرح پروژه برای مثال می باشد و شما می توانید از هر پرسش و پاسخی در گروه خود استفاده کنید.

پرسش گروه پس از بررسی :

پاسخ: استرس چیست و راه های مقابله با آن چیست؟

سه مورد از پرسش های همکلاسی های خود را که برای شما جالب بود، بنویسید.

پرسش های جالب:

1) اعتیاد چیست و چگونه می توان با آن مقابله کرد؟

2) شادی چیست و چرا باید شاد باشیم؟

3) پرخاشگاری چیست و راه های مقابله با آن چیست؟جواب سوال های طرح پژوهش صفحه ۲۲ تفکر هشتم

عنوان یا پرسش پژوهش :

پاسخ: عنوان با پرسش پژوهش مهم ترین هدفی است که محقق یا پژوهشگر به دنبال یافتن پاسخ یا رابطه آن در پژوهش است و پژوهشگر تلاش می کند تا با مطالعات، آزمایشات و یا جمع آوری اطلاعات از طریق مشاهده، مصاحبه و … پاسخ سوال یا عنوان خود را بیابد. در زیر مثالی برای این مورد آورده ایم.

جمله خبری: بررسی عوامل ایجاد کننده خشونت در دانش آموزان
جمله پرسشی: چه عواملی موجب خشونت دانش آموزان می شود؟

هدف یا اهدافی که از انجام پژوهش داریم :

پاسخ: هدف کلی از پژوهش رسیدن به پاسخ های سوالات پژوهش است. اما هدف یا اهداف هر پژوهش به صورت خاص دست یافتن به پاسخ به سوالات ذهن پژوهشگر است. اهداف را می توان به صورت کلی و جزئی مرتب کرد. در زیر مثالی برای این مورد آورده ایم.1) شناسایی عوامل
2) شناسایی تاثیرات مخرب روانی و جسمی بر روی دانش آموزان
3) آموزش مهارت ارتباطی صحیح

شیوه ای که برای گردآوری اطلاعات به کار می بریم :

پاسخ: شیوه های جمع آوری اطلاعات برای پژوهش متفاوت است و بستگی به سوال پژوهش و عنوان دارد. گاهی با پرسش نامه و پر شدن آن ها افراد خاص، گاهی با مصاحبه و مشاهده و گاهی هم با مطالعه در کتب دیگر می توان اطلاعات را جمع آوری نمود. البته گاهی هم باید از چند روش بالا باهم برای رسیدن به نظر مطلوب استفاده کرد. در زیر مثالی برای این مورد آورده ایم.

حداقل 100 نفر از دانش آموزان هم سن و با بهره هوشی یکسان را به صورت تصادفی انتخاب می کنیم.

ابزاری که برای ثبت اطلاعات استفاده می کنیم :

پاسخ: از دوربین برای تصویربرداری (به صورت عکس یا فیلم) گاهی (برای یادداشت برداری) از برگه های تحقیق و گاهی از ضبط صوت یا رکوردر برای ضبط صداها یا سخنرانی ها و بعضی وقت ها هم فرم های مخصوص نظرسنجی و … . در زیر مثالی برای این مورد آورده ایم.

پرسشنامه پرخاشگری، تست هوش، ثبت لحظات مصاحبه با فیلمبرداری و استفاده از مقالات علمی

همچنین بخوانید: جواب گفت و گو کنید صفحه ۲۹ تفکر هشتم

توجه: شما دانش آموز پایه هشتم متوسطه اول می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب سوالات فعالیت های کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل سرچ کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب سوالات تهیه طرح پژوهش صفحه ی 19 و 20 کتاب تفکر و سبک زندگی هشتم متوسطه اول ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.