سبک زندگی

جواب فعالیت های صفحه ۵۳ ، ۵۴ ، ۵۵ و ۵۶ تفکر هفتم

گام به گام پاسخ و حل سوال های صفحه درس سبک های ارتباطی مابادیگران چگونه است تفکر هفتم صفحه 53 ، 54 ، 55 و 56

جواب فعالیت های صفحه ۵۳ ، ۵۴ ، ۵۵ و ۵۶ تفکر هفتم ؛ در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا با پاسخ و جواب فعالیت 1 صفحه 53 ، 51 و 55 ، فعالیت 2 فردی و فعالیت در خانه صفحه 56 درس سبک های ارتباطی ما با دیگران چگونه است تفکر و سبک زندگی هفتم متوسطه اول آشنا می شوید. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های صفحه ۵۱ و ۵۲ تفکر هفتم
و
جواب فعالیت درس زمان را چگونه مدیریت کنیم تفکر هفتم

پاسخ فعالیت های صفحه ۵۳ ، ۵۴ ، ۵۵ و ۵۶ تفکر هفتم
جواب فعالیت های صفحه ۵۳ ، ۵۴ ، ۵۵ و ۵۶ تفکر هفتم

جواب فعالیت 1 صفحه 53 ، 54 و 55 تفکر هفتم

فیلم کوتاه سبک های رفتاری را مشاهده کنید سپس موقعیت های زیر را بخوانید و ارزیابی خود را درباره ی سبک رفتاری هریک از افراد زیر بیان کنید.

موقعیت ۱ : فرهاد دانش آموز عجیبی است. او نه تنها با خودش قهر است، بلکه به بهانه های مختلف با همه درگیر می شود. هیچ کس دوست ندارد با او دوست باشد. او با بدزبانی و اسم گذاشتن روی بچه ها و مسخره کردن همه، جایی برای دوستی و رفاقت نگذاشته است. اوایل که او را می شناختم، برای خودش ادعای قلدری می کرد و با کتک زدن چند دانش آموز ضعیف، دیگران را وادار میکرد به او احترام بگذارند…

ارزیابی رفتار فرهاد از نظر من ؛ از دیدگاه من، فرهاد شیوه رفتاری تهاجمی را در پیش گرفته است زیرا حقوق اطرافیان و همکلاسی های خود را نادیده می گیرد و همیشه آنها را تهدید می کند.

موقعیت ۲ : سارا با مادرش برای خرید لباس به خیابان رفته است. بلوز جالبی توجه او را به خود جلب میکند. از مادر خود تقاضا میکند اگر صلاح می داند، این بلوز را برای او بخرد.

ارزیابی رفتار سارا ؛ من فکر می کنم سبک رفتاری سارا کاملاً مودبانه و منطقی است، و بنابراین شیوه رفتار سارا در دسته سبک رفتاری تعیین کننده و قاطعانه قرار می گیرد.

موقعیت ۳ : مهشید یک کتاب کمک درسی خریده است. دوست او سودابه با دیدن کتاب، از وی می خواهد که این کتاب را چند روز در اختیار او قرار دهد و اگر کتاب تازه ای دوباره خرید، او را در جریان خرید آن قرار دهد. سودابه، مهشید را تهدید کرد که اگر این کار را انجام ندهد، منتظر مسخره شدن و آزار و اذیت از سوی او باشد.

ارزیابی رفتار سودابه ؛ رفتار سودابه کاملاً ظالمانه است زیرا او حقوق دوستش مهشید را نادیده می گیرد و باعث می شود احساس حقارت کند. سبک رفتاری سودابه تهاجمی است.

موقعیت ۴ :‌ خانواده ی تازه ای، همسایه خانواده سحر شده اند. دختر این خانواده هم سن و سال سحر است و اتفاقاً در مدرسه ای که سحر درس می خواند، خانواده اش او را ثبت نام کرده است. صبح که سحر از خانه خارج شد تا به مدرسه برود، دختر مؤدبی را دید که او هم عازم مدرسه است. سحر بی اختیار به او علاقه مند شد و خود را به او نزدیک کرد. به او سلام کرد و اسمش را پرسید. دختر خود را فاطمه معرفی کرد و به سحر دست داد. مدتی نگذشت که آنها باهم دو دوست صمیمی شدند.

ارزیابی رفتار سحر و فاطمه ؛ به نظر من رفتار سحر و فاطمه بسیار منطقی و مودبانه بود و انتخاب دوست هم سن و سال، در هر دوی آنها شیوه رفتار تعیین کننده ای را نشان می داد.

موقعیت ۵ : چنگیز همکلاسی خود حمید را مسخره میکند. او اخلاق تندی دارد. معلوم نیست که چرا هر روز، این رفتار خود را ادامه می دهد. حمید حرفی نمیزند؛ زیرا میترسد که دعوایی اتفاق بیفتد، او نمی داند با این مشکل چگونه برخورد کند.

ارزیابی رفتار حمید و راه حل شما برای حل این مشکل ؛ حمید یک سبک رفتاری منفعلانه دارد و بنابراین می خواهد چنگیز را راضی نگه دارد و به او اجازه می دهد از حقوق خود چشم پوشی کرده و او را مسخره کند. راه حل این است که حمید خود را دست کم نگیرد و اعتماد به نفس داشته باشد. حمید نباید فکر کند که اگر از حق خود دفاع کند، دیگران او را بی ادب می نامند.

موقعیت ۶ :‌ تیمور بچه ی بی ادبی است. کارهایش عجیب و غریب است. هر کسی با او دوست می شود، حتماً برایش مشکلی به وجود می آید. با انسان های خوبی هم رفت و آمد نمیکند. یک روز به کامران سیگاری را تعارف کرد؛ کامران قبول نکرد. تیمور گفت: بچه ننه از مامانت می ترسی، بیا سیگار بکش و کیف کن. کامران گفت: از مامانم نمیترسم. از بی عقلی تو میترسم که حتی به سلامتی خودت هم فکر نمی کنی!

ارزیابی رفتار کامران ؛ کامران پسر خردمند، باهوش و منطقی است و فریب تیمور را نخورده است. تیمور با دفاع از حقوق شخصی خود و بیان افکار و احساسات خود ، نشان داد که دارای شیوه رفتار تعیین کننده و اعتماد به نفس خوبی است.

رفتارهای سارا، فرهاد، سودابه، چنگیز و تیمور هر کدام یک شیوه‌ی رفتاری است که آنها در موقعیت‌های مختلف از خود نشان می‌دهند. رفتار ما با دیگران بستگی به موقعیتی دارد که ما در آن قرار گرفته‌ایم؛ اما در هر حال رفتار باید انسانی باشد.

جواب فعالیت ۲ فردی صفحه ۵۶ تفکر و سبک زندگی هفتم

شیوه ی رفتاری خود، یک همکلاسی، پدر یا مادر و یا همسایه خود را در یک موقعیت ارزیابی کنید و نتیجه را در کلاس بخوانید.

پاسخ: من یک رفتار محکم، مودبانه و منطقی را از والدینم آموخته ام و همانطور که والدینم حقوق دیگران را به رسمیت می شناسند، آنها صریح صحبت می کنند اما بی ادبی ندارند و قدرت نه گفتن به دیگران و غیره را دارند، که من هم مثل آنها هستم. اما یکی از همسایگان ما سبک رفتاری تهاجمی و پرخاشگری دارد و حقوق سایر همسایگان را نقض می کند. او با یک رفتار تهاجم ، او دیگران را مورد آزار قرار می دهد و مسخره می کند و با لحن بدی صحبت می کند.

جواب فعالیت در خانه صفحه 56 تفکر هفتم

من از این درس آموختم که: 1) باادب باشم، خوش اخلاق باشم، منطقی باشم و نه گفتن را بلد باشم.
2) به دیگران زور نگویم، به اندازه خرج کنم و هر مطلب یا کلمه ای را در موقعیت خودش بگویم.
3) شیوه ارتباطی قاطعانه داشته باشم و رفتار خوبی داشته باشم.
4) در هر موقعیتی تصمیم درست بگیرم.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس مطالعه و یادگیری تفکر هفتم

توجه: شما دانش آموزان عزیز می توانید برای دسترسی بهتر و سریعتر به جواب های درس تفکر و سبک زندگی هفتم ، در انتهای جواب صفحه مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب فعالیت های صفحه ۵۳ ، ۵۴ ، ۵۵ و ۵۶ درس سبک های ارتباطی ما با دیگران چگونه است کتاب تفکر هفتم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

75 دیدگاه

 1. پرنسس مغرور................. گفت:

  عالی است💔❤❣️ ماگرتا باتوضیح کامل تری جواب فعالیت هارو نوشته اما بقیه همه رو خلاصصه کردند.

 2. Aisan گفت:

  تنکس خوب بود
  یجورایی ب من کمک کرد👍🏻

 3. شادی گفت:

  ممنون از مطالبتون خیلی‌خیلی عالی و آموزنده بود‌
  من همیشه مطالب شما رو دنبال می کنم

 4. تنها گفت:

  خوب بود عالی ولی طولانی بود بعضم عالی

 5. minecraft گفت:

  خوب بود به کارم اومد ممنون ازتون

  1. غدیر گفت:

   سلام دستتون درد نکنه

   1. زهرا گفت:

    سلام دسته تون درد نکنه

 6. دلبر گفت:

  سلام
  واقعا ازتون ممنوم که به فکر ما دانش آموزان هم هستین

 7. لیلا گفت:

  عالی بود ممنونم ❤️❤️💯💯

 8. زهرا گفت:

  عالی بود خیلی ممنون از سایت خوبتون

 9. امیر گفت:

  ممنون عالی بود

  1. فاطمه موحدی گفت:

   به نظر من عالی بود

 10. ناشناس گفت:

  خیلی عالییی😍😍

 11. ناشناس گفت:

  خیلی ممنون

  1. دخی جذاب گفت:

   برنامتون واقعا عالی ممنون از سازندش 🧡💜

 12. لیلا گفت:

  سلام خیلی خوب هستن ❤️❤️و کامل ولی خیلی طولانی هستن 😍😍🤩

  بازم ممنونم😍😍😍

  1. ناشناس گفت:

   خوشحالم عزیزم

  2. امیر گفت:

   عالی ممنون از سایتتون😘😘😘

   1. leila گفت:

    ممنون عالی بود

 13. ناشناس گفت:

  خیلی خوب بود ممنون🥰

 14. فاطمه گفت:

  سلام بابت این کار بسیار ممنونم از لطف که کردید ممنون 😎💞🇮🇷

  1. ناشناس گفت:

   سلام
   مثل همیشه کامل و عالی
   خیلی ممنون بابت زحماتتون 🙏🏻🙏🏻💐💐

 15. ههه گفت:

  عاليييييي

  1. مریم گفت:

   من خیلی راضی بودم چون همه سوالات عالی بود ممنون ( متشکرم )

  2. ترانه گفت:

   ما گرتا خیلی عالی هستش من همیشه از اینجا تحقیق میکنم

  3. ناشناس گفت:

   خیلی خیلی ممنون🤩🤩🤩😍😍😍

 16. ناشناس گفت:

  عالی بود ممنون 😊🌸🌸🌸🌸🌺🌺🌺🌺🌺

 17. من یکی هستم گفت:

  خیلی خوبه فقط اگر میشه یکم خلاصه تر باشه
  ممنون

  1. سودا گفت:

   خیلی خوب بود ممنون از سابت خوبتون🤪🤟🏻

  2. ناشناس گفت:

   سلام من فاطمه هستم جواب سوالاتتون خیلی عالی هستش(متشکرم)
   🥰🥰🥰😍😍

   1. sana گفت:

    باسلام __
    {{خیلی ممنون از سایت خوبتون
    فقط اگه میشه یکم خلاصه تر باشه.
    مرسی }}

 18. ناشناس گفت:

  خیلی خوب بود واقعا ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *