سبک زندگیمد و زیبایی

نکاتی مهم در استفاده از اکسسوری ها

افزایش شخصیت و درخشش لباسهای شما

نکات برگزیده مطلب
 • انتخاب اولویت
 • نقطه متمرکز لباس خود را پیدا کنید
 • قوانین طلایی

اکسسوری ها را جدی بگیرید !
همین اکسسوری ها هستند که به لباس شما شخصیت می دهند و باعث عالی دیده شدن استایل شما می شود. اصلا به ظاهر کوچک آنها نگاه نکنید زیرا این کوچولو های دوست داشتنی در تغییر دادن استایل شما نقش استادی بازی می کنند.اما همه ی اینها در صورتی اتفاق می افتد که با ما در ماگرتا همراه باشید تا قوانین استفاده درست از اکسسوری ها را فرا بگیرید.

اولویت خود را انتخاب کنید

قبل از انتخاب اکسسوری، شما باید به لباسی که به تن کرده اید توجه کنید. اگر لباسی انتخاب کرده اید که پر از تزیینات می باشد و یا اینکه یقی ای پفی دارد و رنگ آن خیلی روشن است بهترین انتخاب زیورآلات ساده می باشد. در واقع در این استایل لباس شما در اولویت قرار دارد.
اما اگر بخواهید که زیورآلات تان را در اولویت قرار دهید، باید لباسی که انتخاب می‌کنید ساده‌تر باشد، به طوری که اولین چیزی که به چشم می‌آید، زیورآلات باشد.

نقطه متمرکز لباس خود را پیدا کنید

وقتی در حال تصمیم گیری در مورد این هستید که چه نوع اکسسوری زنانه استفاده کنید ابتدا به نقطه تمرکز لباس خود نگاه کنید و ببینید که نگاه تان به کجا خیره می شود. اگر به بالای لباس یعنی یقه خیره شد، نقطه ی تمرکز همان جاست. در واقع نقطه تمرکز جایی است که ظریف کاری لباس در آن جا قرار گرفته است. در این مورد بهترین گزینه برای انتخاب اکسسوری، گوشواره است نه گردن بند و یا اگر می خواهید نقطه ی تمرکز لباس تان، کمر باریک تان باشد، از یک گردن بند کوتاه و ساده استفاده کنید.

هماهنگ کنید

مدرن ترین شیوه استفاده از اکسسوری ها، هماهنگ کردن گردن بند و گوشواره است، نه ست کردن آن ها با هم. گردن بند و گوشواره، یک ترکیب یا ست قدیمی و خیلی مناسب برای سنین بالاست. اگر گردنبندی درشت دارید گوشواره های کوچک انتخاب کنید و اگر گردن بند کوچکی دارید، گوشواره های درشت بهترین انتخاب است.

قوانین طلایی

 • اگر لباس شب پوشیدید، دور ساعت مچی را خط بکشید.
 • حلقه های بزرگ به همه ی دست ها زیبا نیست.
 • دستکشی همرنگ با یکی دیگر از اکسسوری ها انتخاب کنید.
 • اگرلباس هایتان به رنگ پاستلی ست، کفش مشکی نپوشید
 • اکسسوری رنگی را با لباس‌هایی به رنگ خنثی ست کنید
 • فقط جواهرات یا زیرآلات کوچک و ظریف را به صورت ست استفاده کنید.
 • این قاعده که حتما باید رنگ کیف و کفشتان باهم ست باشند را فراموش کنید.
 • بیش از 3 تا 4 اکسسوری زنانه بزرگ را با هم استفاده نکنید.

سوالات متداول

از طلا استفاده کنم یا نقره ؟

شما ابتدا باید تناژ پوست خود را شناسایی کنید. معمولا تناژ پوست به سه دسته سرد، گرم و خنثی تقسیم می‌شود. اگر تناژ پوستتان گرم است، بهتر است از زیورآلات طلا استفاده کنید؛ اما اگر تناژ پوستتان سرد بود بهتر است سراغ طلای سفید یا زیورآلات نقره بروید. اگر تناژ پوست شما خنثی است؛ هم نقره به شما می‌آید و هم طلا.

چگونه تناژ پوست خود را تشخیص بدهم ؟

در نور طبیعی خورشید به رنگ رگ‌های مچ دستتان نگاه کنید. اگر به سبزی می‌زنند، تناژ پوست شما گرم است و اگر به آبی می‌زنند، پوست سردی دارید. در غیر اینصورت شما تناژه پوستی خنثی دارید.

کدام انگشتر برایم مناسب است؟

افرادی که انگشت‌های کوتاه دارند باید از انگشتر هایی با قطر کم استفاده کنند نباید همچنین افرادی که دست‌هایشان توپُر است هم نباید سراغ انگشترهایی با ضخامت زیاد بروند.
بهتر است افرادی که انگشت‌های کشیده دارند تا حد امکان سراغ استفاده از انگشترهای باریک نروند. انگشترهای متوسط و حتی پهن برای انگشت‌های آن‌ها جلوه بیشتری دارد.

کدام دستبند و النگو را انتخاب کنم؟

کسانی که مچ دستشان ظریف است؛ اما دست‌های کشیده‌ای دارند می‌توانند از انواع سایزهای دستبند یا النگو استفاده کنند و اگر سایز این اکسسوری‌های بزرگ باشد هم به آن‌ها می‌آید. اگر مچ دست کسی خیلی توپُر باشد، بهتر است از دستبندهای نازک استفاده نکند و سراغ سایزهای متوسط برود.

همه یا هیچ!
اگر شما هم جزو کسانی هستید که از قانون «همه یا هیچ» در انتخاب زیورآلاتتان استفاده می‌کنید، باید هر چه زودتر این قانون را کنار بگذارید.
توصیه کوکو شنل Coco Chanel را دست کم نگیرید که اعتقاد داشت باید قبل از بیرون رفتن از خانه یک بار جلوی آینه ایستاد و اکسسوری‌های اضافه را از خود جدا کرد.

برچسب ها

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن