اخبارعلمی

جواب در میان تارنماها صفحه ۴۶ شیمی یازدهم

توضیح و حل سوال های در میان تارنما ها صفحه ی 46 فصل اول کتاب شیمی یازدهم رشته تجربی و ریاضی فیزیک

جواب در میان تارنماها صفحه ۴۶ شیمی یازدهم تجربی و ریاضی ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب سوالات تمرین در میان تارنماها صفحه ی 46 فصل اول قدر هدایای زمینی را بدانیم کتاب شیمی یازدهم تجربی و ریاضی فیزیک متوسطه دوم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب باهم بیندیشیم صفحه ۴۳ شیمی یازدهم

جواب در میان تارنماها صفحه ۴۶ شیمی یازدهم
جواب در میان تارنماها صفحه ۴۶ شیمی یازدهم

پاسخ و حل در میان تارنماها صفحه ۴۶ شیمی یازدهم تجربی و ریاضی

با مراجعه به منابع معتبر و پایگاه‌های اینترنتی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران اطلاعاتی درباره مشکلات، نکات ایمنی، مسائل زیست محیطی و… مرتبط با انتقال فراورده‌های نفتی تهیه و آن را به کلاس گزارش کنید.

تحقیق در مورد مشکلات ، نکات ایمنی و مسائل زیست محیطی مرتبط با انتقال فراورده‌های نفتی

شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران با ایجاد پالایشگاه های جدید، ساخت واحدهای جدید در پالایشگاه های موجود یا تغییرات اساسی در آن برای افزایش تولید و ارتقای کیفیت فرآورده، بیشترین انرژی خود را برای افزایش ظرفیت پالایشی کشور به کار گرفته است.

طراحی فرایندها و احداث پالایشگاه‌ها و خطوط انتقال مطابق با ملاحظات زیست محیطی و استفاده از آخرین فناوری‌های روز و سازگار با محیط زیست اولین گام جهت دستیابی به اهداف پیشگیری از ایجاد و انتشار آلاینده می‌باشد.

ایمنی یک ارزش کلی و جهانی است که همه فرهنگ ها باید تمام تلاش خود را برای حفظ و اجرای آن انجام دهند. خطرات و حوادث زیادی در صنعت نفت و گاز وجود دارد که منجر به درجات مختلفی از خسارت می شود.

جابجایی و حمل و نقل مواد خطرناک مانند مشتقات نفتی و فرآورده های پتروشیمی (نفت، بنزین، گازوئیل و گاز مایع) و پسماندهای صنعتی خطراتی را به دنبال دارد که می تواند منجر به مرگ تعداد زیادی از مردم و آلودگی جدی محیط زیست به دلیل انفجار، آتش سوزی و انتشار آلودگی سمی.

برنامه‌ریزی اصولی و ایمنی برای مسیرهای حمل و نقل و وسایل نقلیه، با در نظر گرفتن نوع کاربری و در مناطق عبوری، مدیریت ریسک در حمل و نقل مواد نفتی را به عنوان بخش مهمی در بر می‌گیرد.

یکی از مسائل مهمی که به آن پرداخته می شود، خوردگی لوله های انتقال نفت و گاز است که منجر به شکستگی لوله‌ها می شود.

همچنین بخوانید:‌ جواب خود را بیازمایید صفحه ۴۲ شیمی یازدهم
و
جواب خود را بیازمایید صفحه ۴۱ شیمی یازدهم

توجه: شما دانش آموز پایه یازدهم رشته های نظری ریاضی فیزیک و تجربی می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب تمرینات و سوالات فصل های اول و دوم و سوم کتاب شیمی یازدهم متوسطه دوم ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

✅ در انتها امیدواریم که مقاله توضیح و جواب سوال های در میان تارنماها صفحه ۴۶ فصل اول شیمی یازدهم تجربی و ریاضی ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.