اخبارعلمی

جواب خود را بیازمایید صفحه ۵۸ شیمی یازدهم

توضیح و حل سوال های خود را بیازمایید صفحه ی 58 فصل دوم کتاب شیمی یازدهم رشته تجربی و ریاضی فیزیک

جواب خود را بیازمایید صفحه ۵۸ شیمی یازدهم ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب سوالات تمرین خودرابیازمایید صفحه ی 58 فصل دوم در پی غذای سالم کتاب شیمی یازدهم تجربی و ریاضی فیزیک متوسطه دوم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب باهم بیندیشیم صفحه ۵۷ شیمی یازدهم

جواب خود را بیازمایید صفحه ۵۸ شیمی یازدهم
جواب خود را بیازمایید صفحه ۵۸ شیمی یازدهم

پاسخ و حل خود را بیازمایید صفحه ۵۸ شیمی یازدهم تجربی و ریاضی

1- یک استکان چای با دمای 90C درون اتاقی با دمای 25C قرار دارد. با گذشت زمان، دما و انرژی گرمایی آن چه تغییری می کند؟ چرا؟

پاسخ: دما و انرژی گرمایی آن کاهش می یابد. استکان چای انرژی از دست داده و در نهایت با هوای اتاق هم دما می شود در نتیجه، میانگین انرژی جنبشی ذرات و در پی آن انرژی گرمایی چای کاهش پیدا می کند.

پاسخ دیگر: دما و انرژی گرمایی استکان چای کاهش می‌یابد، زیرا پس از مدتی چای موجود در ظرف با دادن گرما به محیط، با محیط هم‌دما می‌شود.

2- با خط زدن واژهٔ نادرست در هر مورد، عبارت زیر را کامل کنید.

پاسخ: واژه درست را با رنگ آبی مشخص کرده ایم و واژه نادرست را خط زده ایم.

گرما را می‌توان هم‌ارز با آن مقدار (انرژی گرمایی / دمایی) دانست که به دلیل تفاوت در (انرژی گرمایی / دما) جاری می‌شود.

3- تکه‌ای نان و تکه‌ای سیب‌زمینی را با جرم و سطح یکسان در دمای 60C در نظر بگیرید. اگر آنها را همزمان در محیطی با دمای 20C قرار دهیم کدامیک زودتر با محیط هم‌دما می‌شود؟ درستی پاسخ خود را در منزل بررسی کنید.

پاسخ: نان و سیب زمینی هر دو تقریبا از نشاسته تشکیل شده اند بنابراین سرعت هم دما شدن با محیط به میزان آب موجود در آن ها بستگی دارد. از آنجا که مقدار آب در نان کمتر است زودتر با محیط هم‌دما می شود.

پاسخ دیگر: نان، زیرا آب درون سیب‌زمینی خیلی بیشتر از نان بوده و بنابراین با توجه به ظرفیت گرمایی بالای آب، دیرتر گرما به محیط داده و سرد می‌شود.

همچنین بخوانید: جواب باهم بیندیشیم صفحه ۵۵ شیمی یازدهم
و
جواب کاوش کنید صفحه ۵۳ شیمی یازدهم

توجه: شما دانش آموز پایه یازدهم رشته های نظری ریاضی فیزیک و تجربی می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب تمرینات و سوالات فصل های اول و دوم و سوم کتاب شیمی یازدهم متوسطه دوم ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

✅ در انتها امیدواریم که مقاله توضیح و جواب سوال های خودرابیازمایید صفحه ۵۸ فصل دوم شیمی یازدهم تجربی و ریاضی ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.