اخبارعلمی

جواب خود را بیازمایید صفحه ۸۲ شیمی دهم تجربی و ریاضی

توضیح و حل سوال های خود را بیازمایید صفحه ی 82 فصل دوم کتاب شیمی دهم رشته تجربی و ریاضی فیزیک

جواب خود را بیازمایید صفحه ۸۲ شیمی دهم تجربی و ریاضی ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب سوالات تمرین خودرابیازمایید صفحه ی 82 فصل دوم ردپای گازها در زندگی کتاب شیمی دهم تجربی و ریاضی فیزیک متوسطه دوم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب باهم بیندیشیم صفحه ۸۱ شیمی دهم

جواب خود را بیازمایید صفحه ۸۲ شیمی دهم تجربی و ریاضی
جواب خود را بیازمایید صفحه ۸۲ شیمی دهم تجربی و ریاضی

پاسخ و حل خود را بیازمایید صفحه ۸۲ شیمی دهم تجربی و ریاضی

١) شاید دیده باشید که برای پر کردن و تنظیم باد تایر خودرو به جای هوا از گاز نیتروژن استفاده می‌کنند. توضیح دهید استفاده از این گاز به جای هوا چه فایده‌ای دارد؟

پاسخ: با توجه به اینکه در هوا بخار آب وجود دارد، این بخار آب در زمستان یخ زده و سرعت خوردگی لاستیک را افزایش می‌دهد. گاز نیتروژن با توجه به چگالی کمتری که دارد، مصرف سوخت را در خودرو کاهش می‌دهد و باعث افزایش طول عمر ماشین می‌شود.

٢) گاز نیتروژن دارای مولکول‌های دو اتمی است. ساختار لوویس مولکول آن را رسم کنید.

پاسخ: در تصویر زیر می توانید پاسخ این پرسش را مشاهده کنید:

پاسخ و حل خود را بیازمایید صفحه ۸۲ شیمی دهم
پاسخ و حل خود را بیازمایید صفحه ۸۲ شیمی دهم

همچنین بخوانید: جواب خود را بیازمایید صفحه ۷۹ و ۸۰ شیمی دهم
و
جواب باهم بیندیشیم صفحه ۷۸ شیمی دهم

توجه: شما دانش آموز پایه دهم رشته های نظری ریاضی فیزیک و تجربی می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب تمرینات و سوالات فصل های اول و دوم و سوم کتاب شیمی دهم متوسطه دوم ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

✅ در انتها امیدواریم که مقاله توضیح و جواب سوال های خودرابیازمایید صفحه ۸۲ فصل دوم شیمی دهم تجربی و ریاضی ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *