ترفندفناوری

آموزش بکاپ یا خروجی گرفتن از چت ها در تلگرام دسکتاپ

با قابلیتی که در تلگرام دکستاپ قرار داده شده است ، می توانید براحتی از تمام اطلاعات اکانت تلگرم خود خروجی و یا بکاپ تهیه کنید

آموزش بکاپ گرفتن از تلگرام دسکتاپ – اگر می خواهید از اطلاعات موجود در اکانت تلگرام خود ، مانند چت ها و … بکاپ و یا نسخه پشتیبان تهیه کنید ، این مقاله را از دست ندهید. با ماگرتا همراه باشید.

تلگرام دسکتاپ
تلگرام دسکتاپ

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که تمایل داشته باشید بنا به هر دلیل از اطلاعات اکانت تلگرام خود بکاپ تهیه کنید. برای مثال شاید بخواهید پیام های تلگرام و یا مخاطبین تلگرام خود را ذخیره نمایید و بدین صورت مطمئن باشید که هیچ وقت این اطلاعات را از دست نمی‌دهید و حتی با پاک کردن تلگرام و چت هایتان هم بتوانید دوباره آن اطلاعات مور نظر را ریستور یا بازیابی نمایید.

تلگرام تا چند وقت پیش قابلیت بکاپ گرفتن از اطلاعات اکانت مخاطبین را ارائه نمی‌کرد، اما هم اکنون این ویژگی توسط تلگرام دسکتاپ پشتیبانی می‌شود. تلگرام دسکتاپ نسخه‌ای از تلگرام است که می‌توانید آن را روی کامپیوتر خود نصب و به طور مستقیم از کامپیوتر اجرا نمایید.

آموزش بکاپ گرفتن از چت ها در تلگرام دسکتاپ

بکاپ گرفتن از تلگرام دسکتاپ بسیار آسان است. ابتدا بعد نصب برنامه تلگرام دکستاپ بر روی کامپیوتر خود ، وارد اکانتی که می خواهید از اطلاعات آن بکاپ بگیرید ، شوید و در ادامه مراحل زیر را انجام دهید :

1. آموزش بکاپ گرفتن از اطلاعات یک چت در تلگرام دکستاپ :

وارد صفحه چت مورد نظر در اکانت تلگرام خود شوید ( در تلگرام دسکتاپ ) و روی آیکون سه خطی گوشه سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.

از منوی باز شده ، یک سری از گزینه ها نمایان شود ، در بین آنها بر روی گزینه Export Cahat history کلیک کنید. این گزینه در کانال ها به نام Export Channel histort می باشد.

بکاپ گرفتن از اطلاعات یک چت در تلگرام دکستاپ
آموزش بکاپ گرفتن از تلگرام دسکتاپ

بعد از آن تیک گزینه های اطلاعاتی که می خواهید از آنها بکاپ بگیرید را بزنید ( مانند تصاویر ، استیکر ، گیف ، ویس و .. ) و بعد از آن بر روی گزینه Export کلیک کنید.

در قسمت Download path مکان ذخیره سازی فایل بکاپ را نشان می دهد و با کلیک بر روی آن می توانید آن را تغییر دهید.

در زیر گزینه ها یک اسلایدر وجود دارد که می‌تواند محدودی حجمی برای فایل های مورد نظر تعیین کند. برای مثال اگر تیک گزینه Files بزنید و اسلایدر را روی 8MB تنظیم کنید، تمام فایل هایی که زیر 8 مگابایت حجم داشته باشند در بکاپ تلگرام ذخیره می‌شوند و فایل های با حجم بیشتر در بکاپ ذخیره نخواهند شد. همچنین فایل ذخیره شده بصورت HTML می باشد.

بکاپ گرفتن از اطلاعات یک چت در تلگرام دکستاپ
آموزش بکاپ گرفتن از تلگرام دسکتاپ
در صورتی که فایل های چند رسانه ای مانند ویدیو و صدا را برای گرفتن پشتیبان انتخاب کرده باشید برنامه تلگرام هر یک از فایل ها را یکی پس از دیگری دانلود کرده و در پوشه پشتیبان ذخیره میکند ، پس تعداد و حجم فایل های دانلودی رابطه مستقیمی با حجم مصرفی اینترنت شما دارد.

2. آموزش بکاپ گرفتن از تمام اطلاعات در تلگرام دکستاپ :

در قسمت قبلی آموزش بکاپ از یک چت را آموزش دادیم ، اما ممکن است مواقعی نیاز باشد تا از کل چت های حساب کاربری پشتیبان گرفته شود.

برای اینکار وارد Settings شده و وارد قسمت Advanced شوید. در ادامه بر روی گزینه Export Telegram data کلیک کنید.

در ادامه صفحه شناوری باز می شود که  تنظیمات زیادی در آن قابل انتخاب هستند. با کلیک بر روی گزینه Export بکاپ گرفتن از تلگرام با تنظیمات پیش فرضی که خود این برنامه ارائه کرده است انجام خواهد شد.

اگر بنا به هر دلیل تمایل دارید تنظیمات و آیتم های داخل این قسمت را برای بک آپ گرفتن از تلگرام شخصی سازی کنید، باید بدانید که گزینه های ارائه شده در این بخش به شرح زیر هستند :

 • گزینه Account Information: با زدن تیک این گزینه اطلاعاتی مثل اسمی که برای اکانت خود انتخاب کرده‌اید، عکس های پروفایلتان، شماره تماس و سایر اطلاعات پروفایل در بکاپ مورد نظر ذخیره خواهند شد.
 • گزینه Contacts List: با زدن تیک این گزینه تمام مخاطبین تلگرام شما در بکاپ ذخیره خواهند شد.
 • گزینه Personal Chats: با زدن تیک این گزینه تمام چت های خصوصی شما در بکاپ تلگرام ذخیره می‌شوند. 
 • گزینه Bot Chats: با زدن تیک این گزینه پیام هایی که برای ربات های تلگرام ارسال کردید هم در بکاپ ذخیره خواهند شد. 
 • گزینه Private Groups: با زدن تیک این گزینه از آرشیو چت های گروه های خصوصی که در آن ها عضو هستید هم در بکاپ نهایی ذخیره می‌شوند. 
هم‌چنین بخوانید :
معرفی پروژه اسکارلت ایکس باکس و نسل دوم کنترلر Xbox Elite
بکاپ گرفتن از تمام اطلاعات در تلگرام دکستاپ
 • گزینه Only my Messages: این گزینه زیرشاخه‌ای برای گزینه Private Groups و با زدن تیک آن فقط پیام هایی که شما در گروه های خصوصی ارسال کرده‌اید در فایل بکاپ ذخیره خواهد شد و پیام های سایر کاربران گروه ذخیره نمی‌شود. 
 • گزینه Private Channels: با زدن تیک این گزینه تمام پیام های ارسال شده در کانال های خصوصی در بکاپ ذخیره خواهند شد.
 • گزینه Public Groups: با زدن تیک این گزینه تمام پیام های ارسال و دریافت شده در گروه های عمومی در بکاپ نهایی ذخیره خواهند شد. 
 • گزینه Public Channels: با زدن تیک این گزینه تمام پیام های ارسال شده در کانال های عمومی در بکاپ ذخیره خواهند شد. 
 • گزینه Photos: با زدن تیک این گزینه تمام عکس هایی که ارسال و دریافت کرده‌اید در بکاپ نهایی ذخیره می‌شوند. 
 • گزینه Video Files: با زدن تیک این گزینه تمام ویدئوها و کلیپ هایی که ارسال و دریافت کرده‌اید در بکاپ نهایی ذخیره می‌شوند.
 • گزینه Voice Messages: با زدن تیک این گزینه تمام ویس هایی که ارسال و دریافت کرده‌اید در بکاپ نهایی ذخیره می‌شوند. 
 • گزینه Round Video Messages: با زدن تیک این گزینه تمام ویدئو مسیج هایی که ارسال و دریافت کرده‌اید در بکاپ نهایی ذخیره می‌شوند. 
بکاپ گرفتن از تمام اطلاعات در تلگرام دکستاپ
 • گزینه Stickers: با زدن تیک این گزینه تمام استیکر هایی که ارسال و دریافت کرده‌اید و در اکانت شما فعال هستند در بکاپ نهایی ذخیره می‌شوند. 
 • گزینه Animated GIFs: با زدن تیک این گزینه تمام تصاویر متحرک یا گیف هایی که ارسال و دریافت کرده‌اید و برای دسترسی سریع در اکانت ذخیره نمودید در بکاپ نهایی ذخیره می‌شوند.
 • گزینه Files: با زدن تیک این گزینه تمام فایل هایی که ارسال و دریافت کرده‌اید در بکاپ نهایی ذخیره می‌شوند.
  در زیر این گزینه یک اسلایدر وجود دارد که می‌تواند محدودی حجمی برای فایل های مورد نظر تعیین کند. برای مثال اگر تیک گزینه Files بزنید و اسلایدر را روی 8MB تنظیم کنید، تمام فایل هایی که زیر 8 مگابایت حجم داشته باشند در بکاپ تلگرام ذخیره می‌شوند و فایل های با حجم بیشتر در بکاپ ذخیره نخواهند شد. 
 • گزینه Active Sessions: این بخش مربوط به نشست های فعال یا سیستم هایی می‌شود که اکانت شما در آن ها فعال است.
 • گزینه Miscellaneous Data: با زدن تیک این گزینه تمام اطلاعاتی که در گزینه های قبل نبودند در بکاپ نهایی ذخیره می‌شوند. 
بکاپ گرفتن از تمام اطلاعات در تلگرام دکستاپ
 • گزینه Download Path: در این قسمت می‌توانید مسیر ذخیره بک آپ تلگرام را مشخص کنید. 
 • گزینه های Human-readable HTML و Machine-readable JSON: این دو گزینه نوع ذخیره بک آپ تلگرام را مشخص می‌کنند. پیشنهاد می‌کنم در این قسمت گزینه اول را انتخاب کنید. 
بکاپ گرفتن از تمام اطلاعات در تلگرام دکستاپ

بنابراین با تمام گزینه هایی که برای بک آپ گرفتن از تلگرام دسکتاپ با آن ها رو به رو خواهید شد آشنا شدید. با آگاهی از نحوه عملکرد این گزینه ها می‌توانید بک آپ گرفتن از تلگرام را طبق نیاز خودتان انجام دهید.

در صورتی که قصد پشتیبان گیری از کل چت های حساب کاربری خود را دارید ممکن است با حجم زیادی برای دانلود و ذخیره سازی و همچنین زمانی بسیار طولانی موجه شوید پس حتما به این موارد دقت کنید.

برچسب ها

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا