ترفندفناوری

آموزش آسان فارسی کردن زبان گوشی اندروید + تصویری

چگونه زبان موبایل و گوشی خود را فارسی کنیم؟ آموزش نصب فارسی ساز بر روی گوشی های اندروید

فارسی کردن زبان گوشی : زبان انگلیسی زبان اصلی تمام ورژن های اندروید می باشد. برخی از گوشی های موجود در خاورمیانه دارای رام رسمی این منطقه نمی باشند و به همین دلیل امکان استفاده از زبان فارسی در این نسخه از رام ها وجود ندارد. راه های زیادی برای حل این مشکل وجود دارد اما یکی از بهترین روش ها و ساده ترین آن ها استفاده برنامه MoreLocale می باشد که در ادامه در بخش ترفند ماگرتا به آن می پردازیم.

نحوه فارسی کردن زبان گوشی

💡 برنامه Morelocale یکی از ابزارهای مفید برای فارسی سازی یا فارسی کردن زبان گوشی های اندرویدی می باشد. برای کار با این برنامه نیاز می باشد که از قبل یک سری تغییرات را در موبایل خود ایجاد کنیم. بدین منظور :منوی موبایل خود را باز کرده و وارد بخش تنظیمات یا Settings شوید. سپس وارد بخش About Phone شده و به دنبال گزینه Build Number باشید. پس از رویت این گزینه هفت بار پشت سرهم آن را لمس کنید تا پیام You Are Now a Developer برای شما نمایش داده شود.

1️⃣Setting -> About Phone -> Touch Seven Times Build Number

مجددا به بخش تنظیمات یا Setting بروید. با اسکرول کردن صفحه خواهید که گزینه Developer Option نیز به تنظیمات موبایل شما اضافه شده است، وارد این بخش شده و گزینه Usb Debugging را فعال کنید.

2️⃣Setting -> Developer Option -> Enable Usb Debugging

سپس به عقب برگشته و از بخش تنظیمات وارد بخش Security شده و گزینه Unknown Source را نیز فعال کنید.3️⃣Setting – > Security -> Enable Unknown Source

✅ پس از انجام مراحل بالا نوبت به نصب برنامه MoreLocale می رسد. قبل از نصب برنامه موبایل خود را به کامپیوتر شخصی خود متصل کنید و منتظر ظاهر شده پیام The Computer RSA Key Fingerprint is روی صفحه نمایش گوشیتان باشید.

برای کار با این برنامه و فارسی کردن زبان گوشی خود شما باید یک نسخه آن را روی موبایل و یک نسخه را روی کامپیوتر شخصی خود را اجرا کنید.

ابتدا برنامه زیر که نسخه اندروید برنامه می باشد را دانلود و نصب کنید.

دانلود برنامه Morelocale نسخه اندروید

پس از نصب برنامه Morelocale روی گوشی خود، فایل Morelocale.bat را از طریق لمس دکمه زیر دانلود کنید و سپس آن را اجرا کنید تا صفحه ای مشکی مانند زیر برای شما نمایش داده شود.دانلود برنامه Morelocale نسخه ویندوز

حال برای فارسی کردن زبان گوشی خود اکنون وارد منوی موبایل خود شده و برنامه Morelocale را اجرا کنید. پس از اجرای برنامه لیستی برای شما به نمایش در میاد. در این لیست به دنبال گزینه Persian و انتخاب آن باشید.

اگر گزینه Persian در لیست موجود نبود، در قسمت بالا سمت راست برنامه عبارت Custom Locale را لمس کنید و در پنجره جدید باز شده در فیلد Language عبارت fa و در قسمت Country عبارت IR را تایپ کنید و در نهایت دکمه Set را لمس کنید.

با باز کردن منو و برنامه هایتان متوجه خواهید شد که زبان گوشی اندرویدی شما فارسی شده است.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.