تخفیف‌های امروز دیجی کالا مشاهده
+
سرگرمینگارخانه
موضوعات داغ

جشن هالووین چیست ؟ عکس پروفایل Halloween 2019

جشن هالووین چیه + عکس پروفایل و استوری مخصوص جشن هالووین ترسناک

جشن هالووین (به انگلیسی: Halloween) یک جشن مسیحیت غربی و بیشتر سنتی می‌باشد که مراسم آن سه شبانه‌روز ادامه دارد و در شب ۳۱ اکتبر (نهم آبان) برگزار می‌شود. بسیاری از افراد در این شب با چهره‌های نقاشی شده، لباس‌ های عجیب یا لباس‌های شخصیت‌های معروف، چهره و ظاهری که به‌نظرشان ترسناک باشد خود را آماده جشن می‌کنند؛ همچنین کودکان برای قاشق‌زنی برای جمع‌ آوری نبات و آجیل به در خانه دیگران می‌روند. این جشن را مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند.

از نمادهای هالووین یک کدو تنبل است که درون آن را خالی کرده و برای آن چشم و ابرو و دهان به صورتی ترسناک درمی‌آورند و با روشن کردن شمع در درون کدوتنبل به آن جلوه‌ای ترسناک می‌دهند.با ماگرتا همراه باشید.

جشن هالووین
جشن هالووین

جشن هالووین چیه ؟

هالووین یکی از روزهای تعطیل سال است که در روز سه و یکم اکتبر آن را جشن می گیرند و امسال این روز مصادف با چهارشنبه 9 آبان می باشد. ریشه این مناسبت به جشنواره تاریخی منطقه سلتیک به نام ساوین برمی گردد که در آن مردم آتش روشن کرده و برای راندن ارواح، لباس های محلی به تن می کرده اند.

در قرن هشتم، پاپ گرگوری سوم یکم نوامبر را به عنوان روز گرامیداشت همه مقدسات تعیین کرد؛ خیلی زود تمام روزهای مقدس به نوعی برخی از سنت های دوران ساوین را در خود گنجاندند. در گذشته، عصر قبل از روز هالووین را با عنوان اُل هالوس ایو می شناخته اند که بعدها به هالووین تغییر نام داد. با گذشت زمان، هالووین تبدیل به روزی شد که در آن فعالیت هایی مانند قاشق زنی، ساخت کدوی هالووین،‌ برگزاری جشن ها، پوشیدن لباس های خاص و خوردن شیرینی های لذت بخش انجام می شد.

جشن هالووین چیه

هالووین ۹۸ چه روزی است

تاریخ هالووین 2019 در سال 98 : تاریخ هالووین در ایران (جشن هالووین 98) برابر با روز پنجشنبه 9 آبان است. این روز (Halloween) در تقویم میلادی مصادف با 31 اکتبر سال 2019 می‌باشد.
آخرین روز ماه اکتبر سال ۲۰۱۹ برابر با روز پنجشنبه ۹ آبان سال ۱۳۹۸ بوده و این روز، روز جشن هالووین در ایران است.

فلسفه هالووین چیست ؟

برای این که بخواهیم در مورد تاریخچه شکل گیری هالووین صحبت کنیم باید به کشور ایرلند برویم. شکل گیری جشن هالووین به فستیوال ساوین (Samhain) سلتیان باستان برمی گردد. سلت ها در حدود ۲۰۰۰ سال پیش در سرزمینی زندگی می کرده اند که امروزه کشور ایرلند، بریتانیا و شمال فرانسه را شامل می شود.

آن ها سال نویسان را در روز ۱ نوامبر جشن می گرفتند. در این روز پایان رسمی تابستان و فصل برداشت و آغاز فصل تاریکی و سرما و زمستان بود و اغلب با مولفه های مرگ انسان همراه بود. سلتی ها باور داشتند که در روز اول سال مرز بین دنیای مرده ها و زنده ها برداشته می شود و مرده ها می توانند وارد دنیای زندگان شوند.

آن ها شب ۳۱ اکتبر که شب سال نوی آن ها بود ساوین را جشن می گرفتند و باور داشتند که ارواح مردگان دوباره به زمین برمی گردد. سلتی ها همچنین معتقد بودند که این موقع از سال بهترین زمان برای افراد روحانی برای پیش بینی و پیش گویی آینده است. در طول جشن سلتی ها لباس های مخصوصی می پوشیدند که شامل سر و پوست حیوانات هم می شد. بعد دور آتش جمع می شدند و سعی می کردند بخت و اقبال هر کس را پیش بینی کنند.

هپی هالووین
هپی هالووین

در سال ۴۳ بعد از میلاد، امپراتوری رم باستان بخش های اعظمی از سرزمین و قلمرو سلتیان را تصرف کرد. در طول ۴۰۰ سالی که رومی ها بر این سرزمین تسلط پیدا کردند دو فستیوال رومی با سنت ها و رسم و رسوم های سلتی به ویژه جشن ساوین ادغام شد. اولین فستیوال فرالیا (Feralia) بود که اواخر اکتبر برگزار می شد و طی آن رومیان عبور مرده ها را گرامی می داشتند. دومین فستیوال هم روز بزرگداشت پومونا، رب النوع میوه و درختان بود.

تا اواخر قرن ۹ دین مسیحیت در سرتاسر سرزمین های سلتی گسترش پیدا کرده بود و به مرور با سنت های سلتی آمیخته شد. در سال ۱۰۰۰ کلیسا روز ۲ نوامبر را روز ارواح نامگذاری کرد و این روز را برای گرامیداشت و تجلیل مردگان تعیین کرد. امروزه بسیاری معتقدند که این عمل کلیسا در حقیقت تلاش برای جایگزینی فستیوال سلتی با تعطیلاتی مرتبط با مسیحیت بوده است.

جالب است بدانید که روز ارواح از بسیاری جهات مشابه جشن ساوین بود: در این جشن آتش بزرگی افروخته می شد، مردم لباس هایی خاصی به شکل فرشته ها، شیاطین و مقدسین می پوشیدند و مراسم خاصی را اجرا می کردند. روز تمام مقدسین (All Saints Day) روز ال هالو (All-hallows) یا ال هالوما (All-hallowmas) هم نامیده می شد (از واژه انگلیسی قرون وسطایی Alholowmesse به معنای روز همه مقدسین).به این ترتیب این رسوم با هم ادغام شد و جشن ساوین کم کم جشن ال هالو ایو و در نهایت هالووین نامیده شد.

فعالیت‌های که در جشن هالووین انجام می‌دهند

حضور در صحنه‌های جشن در خیابان‌ها و مراکز شهر با لباس رنگارنگ و عجیب و غریب و چهره‌های ترسناک و نقاشی‌شده
تزئین، کنده کاری کدو تنبل و روشن کردن شمعی درونش همچو فانوس
آتش بازی
روشن کردن چراغ‌های کوچک همچو ریسه
سیب بازی «در یک تشت پر از آب چند سیب می‌ریزند و بچه‌ها با دهان باید سیب‌های شناور در آب را بیرون بکشند»
بازی‌های فالگیری و غیب گویی و پیش‌گویی کردن
شوخی و جوک تعریف کردن
بازدید از جاهای خالی از سکنه و ترسناک
گفتن داستانهای ترسناک و تماشای فیلم‌های ترسناک

عکس پروفایل و استوری هالووین 2019

در اینجا تعدادی کدو هالووین ترسناک و عکس پروایل های زیبا و تناک هالووینی ۲۰۱۹ براتون آماده کردیم که در پایین برایتان قرار داده ایم.

کدو هالووین ترسناک
کدو هالووین ترسناک
عکس پروفایل هالووین دخترانه
عکس پروفایل هالووین دخترانه
عکس خاص هالووین ۹۸
عکس خاص هالووین ۹۸
عکس پروفایل هالووین ۹۸
عکس پروفایل هالووین ۹۸
عکس ترسناک هالووین
عکس ترسناک هالووین

عکس استوری هالووین

عکس استوری اپل هالووین
عکس استوری اپل هالووین
عکس استوری کدو ترسناک هالووین ۲۰۱۹
عکس استوری کدو ترسناک هالووین ۲۰۱۹
عکس استوری اینستاگرام هالووین ۲۰۱۹
عکس استوری اینستاگرام هالووین ۲۰۱۹

آیا شما هم جشن هالووین را برگزار می کنید ؟ آیا از ایده و عکس های آن در پروفایل خود استفاده می کنید ؟ در قسمت دیدگاه برایمان کامنت بنویسید 🎃👻

برچسب ها

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن