سبک زندگی

جواب فعالیت های صفحه 135 و 136 تفکر هفتم درس شاد زیستن

پاسخ و حل پرسش های فعالیت ۲ بحث کلاسی ، فعالیت ۳ بحث گروهی ، فعالیت ۴ آزمون خودسنجی و فعالیت ۵ صفحه ۱۳۵ و ۱۳۶ درس شاد زیستن تفکر و سبک زندگی هفتم

جواب فعالیت های صفحه 135 و 136 درس شاد زیستن تفکر هفتم ؛ در این نوشته به جواب و پاسخ سوال های فعالیت ۲ بحث کلاسی و فعالیت ۳ بحث گروهی صفحه ۱۳۵ و فعالیت ۴ آزمون خودسنجی و فعالیت ۵ صفحه ۱۳۶ درس شاد زیستن تفکر و سبک زندگی هفتم متوسطه اول را مشاهده نمایید. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت صفحه ۱۲۸ ، ۱۲۹ ، ۱۳۱ ، ۱۳۲ و ۱۳۳ تفکر هفتم

جواب فعالیت های صفحه 135 و 136 درس شاد زیستن تفکر هفتم
جواب فعالیت های صفحه 135 و 136 درس شاد زیستن تفکر هفتم

جواب فعالیت 2 بحث کلاسی صفحه 135 تفکر هفتم

در فعالیت ۲ بحث کلاسی صفحه ۱۳۵ درس شاد زیستن تفکر هفتم مواردی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.سوال 1) چگونه شادی را محقق کنیم؟

پاسخ: برای محقق شادی باید این 5 تمرین ساده را برای رضایت از زندگی انجام دهید؛ 1) فهرست قدردانستنی‌ها، 2) خواب بیشتر و بهتر، 3) تمرکز ذهن، 4) وقت بیشتری را با خانواده و دوستان بگذرانید، 5) حضورتان را در شبکه‌های اجتماعی کم کنید و معاشرت واقعی را بیشتر کنید.

شادی در برابر افسردگی غم و تنهایی قرار دارد و آن حالتی در انسان است که منجر به خنده خوشی، سر زندگی، رضایت از زندگی از زندگی، خوش بینی و آرامش درونی در فرد می شود.

سوال 2) شاد زیستن نیازمند رعایت بعضی از رهنمودهای زیستی، روانشناختی و اجتماعی است. در جدول زیر یک سری از اصول و دستورالعمل ها آورده شده است. تعدادی را هم شما پیشنهاد کنید:

اصولمثالرهنمود پیشنهادی من
اصول زیستیاز یک برنامه تغذیه ای سالم و ساده پیروی کنید.خوردن غذاهای مورد علاقه اما سالم
اصول روان شناسیبه دیگران محبت کنید.فکر کردن به چیز های خوب و مثبت
اصول اجتماعیدر کارهای خیر مشارکت کنید.کمک به نیازمندان

جواب فعالیت ۳ بحث گروهی صفحه ۱۳۵ تفکر هفتم

در فعالیت ۲ بحث کلاسی صفحه ۱۳۵ درس شاد زیستن تفکر هفتم گفته شده ” برخی از شادی ها کوتاه مدت و برخی پایدارند. انسان به هر دو شادی نیاز دارد؛ اما برخی از شادی ها ممکن است که غم های پایداری را با خود به همراه بیاورند. آیا می توانید به نمونه هایی از آنها اشاره کنید؟ در جدول زیر نمونه هایی از شادی های کوتاه مدت و پایدار را بنویسید. ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

شادی های کوتاه مدتشادی های پایدار
مثال: رفتن به کنار دریا
چند ساعت کتاب خواندن
بوییدن گل های خوش بو
خوردن غذای مورد علاقه
مثال: یاد خداوند در همه حال
شکر گذار بودن خداوند
در کنار خانواده بودن
سلامتی خود و اطرافیانمان

پاسخ فعالیت 4 آزمون خودسنجی صفحه 136 تفکر هفتم

در فعالیت ۴ آزمون خودسنجی صفحه ۱۳۵ درس شاد زیستن تفکر هفتم گفته شده ” به خودتان نمره دهید: آیا شما خود را فردی خوشحال می دانید یا غمگین؟ اگر به شادترین فرد نمره (100) بدهید و به غمگین ترین فرد نمره (0) بدهید، نمره شما چند است؟ اگر نمره شما کمتر از 50 بود، پیشنهادتان برای کاهش غم هایتان چیست؟ فعالیت های مورد نظر را بنویسید. ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.نکته: میزان نمره شادی و غمگینی هر فردی متفاوت است و به عنوان مثال عدد 60 را انتخاب می کنیم.

پاسخ سوال پیشنهادتان برای کاهش غم هایتان چیست : به عنوان مثال بعضی افراد با گوش دادن به موزیک آرام می شوند، بعضی افراد با درد و دل کردن آرام می شوند، بعضی افراد با تنهایی خود به آرامی می رسند و موارد دیگر.

جواب فعالیت ۵ صفحه ۱۳۶ تفکر هفتم

در فعالیت 5 صفحه 136 درس شاد زیستن تفکر هفتم گفته شده ” برای کنترل غم های خود در هر یک از موارد فوق و تبدیل آن به شادی، چند فعالیت را پیشنهاد کنید: ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

ردیففعالیت های جبرانی و شاد کننده
1فکر کردن به روز های خوب، رفتن به سفر
2توکل بر خدا و امید داشتن به خداوند
3تفکر مثبت و خوب، سرگرم کردن خود با وسایل مورد علاقه
4با کسانی صحبت کنیم که انرژی مثبت دارند، در کنار خانواده بودن

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های صفحه ۱۲۳ ، ۱۲۴ ، ۱۲۵ و ۱۲۶ تفکر هفتم

توجه: شما دانش آموزان عزیز می توانید برای دسترسی بهتر و سریعتر به جواب های درس تفکر و سبک زندگی هفتم ، در انتهای جواب صفحه مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب سوالات فعالیت های صفحه 135 و 136 درس شاد زیستن تفکر هفتم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !