سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۱۷۴ و ۱۷۶ تفکر هشتم ؛ آداب و مهارت های سفر کردن

پاسخ و حل سوال های تمرین فعالیت های صفحه 174 و 476 درس آداب و مهارت های سفر کردن تفکر و سبک زندگی پایه هشتم

جواب فعالیت های صفحه ۱۷۴ و ۱۷۶ درس آداب و مهارت های سفر کردن تفکر هشتم ؛ در این مطلب به جواب و پاسخ سوالات فعالیت 1 بحث گروهی صفحه 174 و فعالیت 2 بحث کلاسی صفحه 176 درس آداب و مهارت های سفر کردن کتاب تفکر و سبک زندگی هشتم متوسطه اول پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت در منزل صفحه 178 تفکر هشتم

جواب فعالیت های صفحه ۱۷۴ و ۱۷۶ درس آداب و مهارت های سفر کردن تفکر هشتم
جواب فعالیت های صفحه ۱۷۴ و ۱۷۶ درس آداب و مهارت های سفر کردن تفکر هشتم

جواب فعالیت 1 بحث گروهی صفحه 174 تفکر هشتم

در فعالیت ۱ بحث گروهی صفحه ۱۷۴ تفکر و سبک زندگی هشتم درس آداب و مهارت های سفر کردن سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

سوال 1) سفر کردن یعنی چه؟ چه تفاوتی با مهاجرت دارد؟

پاسخ: سفر کردن یعنی از جایی به جای دیگر با طی مسیری رفتن می باشد، اما مهاجرت یعنی ترک محل فعلی و رفتن به یک جای دیگر است.

سوال 2) چرا سفر کردن در دین اسلام توصیه شده است؟

پاسخ: زیرا سفر کردن دنیای جدیدی را پیش روی انسان می گشاید. چیزهایی که قبلاً در مورد آنها نمی دانسته است و یا اگر هم اطلاعاتی داشته، حاصل شنیده هایش از دیگران و تخیلات و ساخته و پرداخته ی ذهن او بوده است. به همین دلیل دین اسلام بارها و بارها توصیه ی فراوانی به سفر کردن و آشنایی انسان با همه ی نعمت های خداوند و چگونگی آفرینش آنها را کرده است.

درس سوره ملک آیه 15 می فرماید: در پستی ها و بلندی های زمین حرکت کنید و برای خود روزی و غذا بیابید، و پیامبر نیز می فرماید: مسافرت کنید تا سالم بمانید.

سوال 3) شما یا خانواده شما چگونه خود را برای یک سفر آماده می کنید؟

پاسخ: برنامه ریزی زمان و مکان، تهیه امکانات و تجهیزات مسافرت با توجه به فصل و مکان مد نظر، در نظر گرفتن نکات بهداشتی، در نظر گرفتن مسیر رفت و آمد، هماهنگی و حرکت.

سوال 4) انواع سفر را با توجه به هدف آن نام ببرید.

پاسخ: 1) برای تجربه و کسب درآمد (سفرهای کاری)، 2) برای کمالات معنوی و تعالی روح (سفرهای زیارتی سیاحتی)، 3) برای تفریح و کسب تجربه جدید (سفرهای تفریحی).

سوال 5) منظور از رعایت نکات ایمنی در سفر کردن چیست؟

پاسخ: رعایت نکات ایمنی در سفر برای این است که سفری بی خطر همواره با نشاط و شادی و سلامتی داشته باشیم. بنابراین باید کلیه ی نکاتی را که باعث پیشگیری از مشکلات و خطرات احتمالی م یشود در نظر بگیریم و نکات ایمنی را رعایت کنیم.

جواب فعالیت 2 بحث کلاسی صفحه 176 تفکر هشتم

در فعالیت ۲ بحث کلاسی صفحه ۱۷۶ تفکر و سبک زندگی هشتم درس آداب و مهارت های سفر کردن سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

سوال 1) گردشگری چیست؟

پاسخ: سفر کردن به کشورها یا جاهای مختلف دنیا برای تفریح، دیدن و تماشا کردن مناظر و مکان های تاریخی آن مناطق را گردشگری می گویند.

سوال 2) گردشگری مذهبی چه تفاوتی با گردشگری فرهنگی دارد؟

پاسخ: گردشگری مذهبی یکی از روش های گردشگری است که افراد با هدف و انگیزه دیدن مکان های مذهبی به آنجا مسافرت می کنند، مانند شهرهای مشهد، قم، مکه، کربلا و … ، اما گردشگری فرهنگی به انگیزه دیدن مکان های تاریخی و فرهنگی و نمایشگاه ها صورت می گیرد.

سوال 3) توسعه گردشگری داخلی و خارجی چه فوایدی دارد؟

پاسخ: ایجاد فرصت های شغلی جدید، درآمد زایی ارزی و افزایش درآمد کشور، مطرح شدن منطقه های مختلف کشورمان در سطح جهانی و …

سوال 4) فراهم کردن فرصت برای گردشگران خارجی (مسلمان و غیرمسلمان) با هدف بازدید از ایران چه فوایدی برای کشور دارد؟

پاسخ: نشان دادن امنیت کشور ایران به دیگر افراد در نقاط مختلف دنیا، افزایش درآمد ارزی کشور، آشنایی گردشگران و مردم مختلف جهان با فرهنگ و تاریخ کشورمان، افزایش فرصت های شغلی جدید و در نتیجه ایجاد درآمد بیشتر برای کشور

همچنین بخوانید: جواب فعالیت صفحه 170 تفکر هشتم درس مهارت های تصمیم گیری

توجه: شما دانش آموز پایه هشتم متوسطه اول می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب سوالات فعالیت های کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب سوال های فعالیت ۱ بحث گروهی صفحه ۱۷۴ و فعالیت ۲ بحث کلاسی صفحه ۱۷۶ درس آداب و مهارت های سفر کردن تفکر و سبک زندگی هشتم ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

13 دیدگاه

 1. درسخون گفت:

  خیلی خوب بود👍🏻

 2. حسین تیموری گفت:

  عالی بود مرسی

 3. سارا گفت:

  خوبه ممنون.

 4. امیر علی استاجی گفت:

  عالیه ، خیلی ممنون 🌼

 5. ناشناس گفت:

  عالی بود والله

 6. A_F گفت:

  عالی بود
  فقط کاش میشد سوال های متن کتاب روهم بزارید

 7. ناشناس گفت:

  ممنون خیلی خوب بود👌👌👌

  1. ناشناس گفت:

   ارع واقعا عالی بود
   ممنون

 8. ناشناس گفت:

  مرسی واقعا عالییه ❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *