سبک زندگی

جواب فعالیت در منزل تفکر هشتم صفحه ۱۶۳ فواید احترام گذاشتن

پاسخ و جواب های فعالیت در منزل صفحه 163 تفکر و سبک زندگی کلاس هشتم متوسطه اول در مورد فواید احترام گذاشتن به دیگران

جواب فعالیت در منزل تفکر هشتم صفحه ۱۶۳ درس فواید احترام گذاشتن ؛ امروز قصد داریم تا در این مقاله از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به جواب و پاسخ های فعالیت در منزل صفحه ۱۶۳ تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول که در مورد تحقیق فواید احترام گذاشتن به دیگران و داستان کوتاهی درباره نتایج بی احترامی به دیگران است ، بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت در منزل تفکر هشتم صفحه 143

جواب فعالیت در منزل تفکر هشتم صفحه ی 163
جواب فعالیت در منزل تفکر هشتم صفحه ی 163

جواب فعالیت در منزل صفحه 163 تفکر هشتم

در جواب فعالیت در منزل صفحه ی 163 کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول آمده است که ” به دلخواه به یکی از سوالات زیر پاسخ دهید. ” و در زیر می توانید پاسخ و جواب های هر دو سوال را مشاهده کنید.

سوال اول) درباره فواید احترام گذاشتن به دیگران تحقیق کنید.

پاسخ: با احترام گذاشتن به دیگران در واقع ما به خودمان احترام می گذاریم و شان خودمان را بالا می بریم. احترام به دیگران نشان می دهد که ما ارزشمند هستیم و برای دیگران نیز ارزش قائل می شویم.

همچنین احترام گذاشتن یعنی اینکه ما دیگران را دوست داریم و آنها شایسته دوست داشته شدن هستند، پس آنها نیز به ما مهر و محبت می کنند. ما با احترام گذاشتن به دیگران حقوق آنها را رعایت می کنیم و همچنین نشان می دهد که ما به دیگران اهمیت می دهیم بنابراین آنها هم برای ما ارزش قائل می شوند.

و همچنین احترام گذاشتن در بسیاری احادیث و آیات مورد تاکید واقع شده و بسیار به آن سفارش شده و از آن به عنوان عملی شایسته و مورد پسند خداوند یاد شده، بنابراین ما با احترام گذاشتن به دیگران، به یکی از دستورات خداوند عمل می کنیم.

پاسخ دیگر: ما با احترام گذاشتن به دیگران ، نه بلکه به خودمان احترام گذاشتیم بلکه به نسل های بعد و به جامعه احترام گذاشتیم پس بیایید به همه احترام بگذاریم تا وطنی پر از زیبایی داشته باشیم. به طور کلی با احترام گذاشتن به دیگران عزت نفس خود را بالا می بریم، چون آنها هم به ما احترام می گذارند.

سوال دوم) داستان کوتاهی درباره نتایج بی احترامی به دیگران بنویسید.

پاسخ: مرد مؤمن و صالحی که از خوبان روزگار بود در خواب باغ وسیعی را دید که قصر با شکوهی در آن ساخته بودند. در تعجب بود که این قصر زیبا از آن کیست. به او گفتند این قصر متعلّق به حبیب نجار است. با شگفتی به قصر نگاه می­ کرد که ناگهان صاعقه­ ای در باغ افتاد و همه­ ی باغ و قصر را به آتش کشید.

وحشت­ زده از خواب بیدار شد و متوجه شد که این خواب رویایی صادقه بوده است. فردای آن روز بلافاصله سراغ حبیب نجار رفت و به او گفت: شب گذشته چه خطایی از تو سر زده! او ابتدا کتمان می­ کرد و چیزی نمی­گفت. امّا در نهایت لب باز کرد و گفت: دیشب با مادرم مشاجره می­ کردم و در حین مشاجره دست خود را به روی او بلند کردم!

مرد صالح خواب دیشب خود را برای حبیب تعریف کرد و به او گفت که چنین مقامی نزد خداوند داشتی، امّا به خاطر عمل دیشب خود همه­ را از دست دادی.

پیامبر اکرم چند نمونه از گناهان را نام می­ برند که از کبیره ­ترین گناهان کبیره است. «شرک به خداوند»، «کشتن یک مؤمن» و «عاقّ والدین» از جمله­ ی آن گناهان است. در روایت دیگری آمده است که اگر کسی والدین خود را محزون کند، عاق والدین شده است.

والدین هر کس، اساس و ریشه­ ی جسمانی او هستند. کسی که به والدین خود بی­ احترامی می­ کند در واقع خود را بی­ ارزش، و بنیان خود را سُست کرده است. شاید روی همین اساس باشد که در روایات می­ فرمایند: بی­ احترامی به والدین، عمر را کوتاه، و روزی ـ مادّی و معنوی ـ را کم می­ کند. اگر کسی از روی خشم به والدین خود نگاه کند، خداوند او را از حوزه­ ی رحمت خود دور کرده و نمازش را نمی­ پذیرد.»

از سوی دیگر، کسی که حرمت «رَحِم» خود را نگاه دارد، و والدین خود را «محترم» بشمارد، در واقع به «رحمت» بی­کران الهی وصل شده و بهره­ های مادّی و معنوی فراوانی هم در این راه خواهد برد.

پیامبر اکرم می­ فرماید: «اگر فرزند نیکوکاری با نگاه رحمت به والدین خود بنگرد، خدای متعال در مقابل هر نگاهش برای وی یک حج مقبول می­ نویسد. و اگر در طول روز صد بار هم این کار را انجام دهد، خداوند هم صد حج مقبول برای وی در نظر می­ گیرد».

همچنین بخوانید: جواب فعالیت در منزل صفحه ۱۱۹ تفکر هشتم

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب های فعالیت در منزل تفکر و سبک زندگی پایه هشتم صفحه ی ۱۶۳ متوسطه اول در مورد تحقیق فواید احترام گذاشتن به دیگران ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید. در آخر شما هم میتوانید جواب های دیگر خود را نیز در بخش دیدگاه با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

9 دیدگاه

 1. Mahsa گفت:

  بهترین سایت ممنون خسته نباشید

  1. ناشناس گفت:

   اتومبیل

  1. گل گفت:

   خیلی طولانی بودن😐

 2. محمد کسری صدری گفت:

  خیلی خوب و یاد گرفتی بود ممنونم. 🙏

 3. ناشناس گفت:

  ممنون خسته نباشید خدا قوت

 4. نازنین گفت:

  خیلی مفید بود ،ممنون

 5. تینا گفت:

  عالی بود من که لذت بردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *