سبک زندگی

جواب سوالات صفحه ۱۹ و ۲۰ و ۲۱ ریاضی سوم ⚡️ الگوهای متقارن

پاسخ فعالیت صفحه 19 و کار در کلاس صفحه 20 و تمرین صفحه 21 کتاب ریاضی پایه سوم ابتدایی مربوط به الگوهای متقارن

جواب صفحه ۱۹ و ۲۰ و ۲۱ ریاضی سوم : در این قسمت به حل گام به گام جواب فعالیت صفحه 19 و کار در کلاس صفحه 20 و تمرین صفحه 21 ریاضی سوم دبستان مربوط به قسمت الگوهای متقارن از فصل ۱ الگوها را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و عزیز آماده کرده ایم.

همچنین بخوانید : جواب کار در کلاس صفحه ۱۷ و تمرین صفحه ۱۸ ریاضی سوم

جواب فعالیت صفحه ۱۹ ریاضی سوم

در ادامه با حل سوال فعالیت صفحه 19 ریاضی سوم ابتدایی داریم :

1ــ اگر یک شکل متقارن را از روی خط تقارن تا کنید، دو نیمه ی آن مثل هم هستند و می توانند به طور کامل یکدیگر را بپوشانند. خط تقارن شکل های زیر را با خط کش رسم کنید. شکل ها را به طور متقارن رنگ کنید.

پاسخ سوال اول صفحه ۱۹ ریاضی سوم

همچنین بخوانید : جواب فعالیت صفحه ۱۶ ریاضی سوم

2ــ خط تقارن شکلهای زیر رسم شده است. تعداد مربّع های کوچک را بشمارید. توضیح دهید که چگونه به کمک خط تقارن می توانید تعداد مربّع ها را سریع تر پیدا کنید.

پاسخ سوال دوم صفحه ۱۹ ریاضی سوم

حدس بزن : یک سیب زمینی را برش بدهید و یک مکعب درست کنید. اگر این مکعب را از محلی که خط کشیده شده است ببریم، سطح برش خورده چه شکلی خواهد داشت؟ شکل مستطیل

مکعّب را ببرید و حدس خود را آزمایش کنید. برای اینکه سطح برش خورده را بهتر ببینید، می توانید آن را در جوهر یا رنگ بزنید و روی کاغذ بگذارید.

جواب کار در کلاس صفحه ۲۰ ریاضی سوم

در ادامه با حل سوالات کار در کلاس صفحه 20 ریاضی سوم دبستان داریم :

1ــ تعداد مثلّث های کوچک را در شکل زیر بشمارید. برای شمارش از تقارن استفاده کنید. سپس پروانه را به طور متقارن رنگ آمیزی کنید.

پاسخ سوال ۱ کار در کلاس صفحه ۲۰ ریاضی سوم

همچنین بخوانید : جواب تمرین صفحه ۱۵ ریاضی سوم

2ــ به الگوی شکل ها توجه کنید و سپس، الگوی عددی را کامل کنید. آنگاه تعداد مربّع های شکل سمت راست را به کمک تقارن به دست آورید.

پاسخ سوال ۲ کار در کلاس صفحه ۲۰ ریاضی سوم

رسم کنید : مانند شکل، یک مکعّب را پشت طلق یا شیشه بگذارید. در طرف دیگر آن بنشینید و با ماژیک روی لبه های مکعب خط بکشید. مکعّب را برداریدو شیشه را نگاه کنید. شکل روی شیشه، تصویر یک مکعب را روی یک سطح نشان می دهد.

همچنین بخوانید : جواب تمرین صفحه ۱۴ ریاضی سوم

جواب تمرین صفحه ۲۱ ریاضی سوم

1ــ با توجّه به نیمه ی رنگ شده و خط تقارن، نیمهی دیگر هر شکل را رنگ کنید.

جواب عکس قرینه صفحه ۲۱ ریاضی سوم

2ــ یک ورق کاغذ بردارید و آن را تا بزنید. با قیچی قسمتی از آن را مانند شکل رو به رو ببرید. سپس این قسمت را باز کنید. آیا شکلی که به این ترتیب به دست می آید، خط تقارن دارد؟ بله – به همین ترتیب، شکل های دیگری درست کنید.

حالا یک کاغذ را دو بار تا کنید و شکل رو به رو را روی آن در آورید. فکر می کنید کاغذ بعد از باز کردن چه شکلی دیده می شود؟ شکل آدم – امتحان کنید.

3ــ نیمه ی دیگر شکل های زیر را طوری بکشید که خط قرمز، خط تقارن هر شکل باشد. سپس، تعداد مربع های شکلهای کامل را بشمارید و کنار هر کدام بنویسید.

شکل تقارن صفحه ۲۱ ریاضی پایه سوم

همچنین بخوانید : جواب تمرین صفحه ۱۳ ریاضی سوم

✅ در این بخش جواب فعالیت صفحه ۱۹ و کار در کلاس صفحه ۲۰ و تمرین صفحه ۲۱ ریاضی سوم را مرور کردیم، شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید مانند «جواب صفحه 19 و 20 و 21 ریاضی سوم ماگرتا». اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید.👌😍

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

8 دیدگاه

 1. زهره گفت:

  بی نظیر بود ❤️

 2. ناشناس گفت:

  سلام، خوب وعالی،ممنون از زحماتتون موفق باشید

 3. فرمسک گفت:

  خوب وعالی

  1. هلما تیموری گفت:

   عالی بود خیلی خوبه

 4. ناشناس گفت:

  سلام.ممنون عالی بود.

 5. خانم حیدری در استقلال ماندنی گفت:

  عالی

  1. آیسودا هاشمی هستم گفت:

   خوب هست عالی

   1. مرضیه گفت:

    خیلی خیلی خیلی عالی عالی عالی بی بی بی نظیر نظیر نظیر بود بود بود 🥰🤩😍😘

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *