بازاریابی و فروشکسب و کار

تبلیغات گوگل روش بهینه تری است یا سئو کردن سایت؟

سئو و تبلیغات گوگل دو ابزار اصلی و اساسی برای کسانی هستند که وارد عرصه تجارت الکترونیک شده‌اند و می‌خواهند محصولات خود را به فروش برسانند و با جذب ترافیک بالا به سایت یا وب‌سایت فروشگاهی خود، خدمات و محصولات خود را ارائه دهند، درنتیجه از این راه می‌توانند برای خود درآمد کسب کنند. اما سؤالی که پیش می‌آید، این است که تبلیغات یا سئو؟ مزایا و معایب هرکدام از آنها چیست؟ کدام ابزار برای موفقیت در تجارت الکترونیک مناسب‌تر بوده و کدام یک می‌تواند آمار بازدید سایت را بهتر و بیشتر افزایش دهد؟ و همچنین کدام یک از نظر هزینه مناسب‌تر است؟

سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه‌سازی سایت

سئو چیست؟ چگونه بهینه‌سازی وب‌سایت بر عملکرد، رونق و افزایش بازدیدکنندگان وب‌سایت شما تأثیر می‌گذارد؟ مزایا و تفاوت‌های سئو سایت با سایر روش‌های مرسوم برای بهینه‌سازی و افزایش بازدیدکنندگان و حجم ترافیک چیست؟

سئوی سایت به مجموعه‌ای از ابزارها یا اقداماتی اطلاق می‌شود که می‌تواند به طور مستقیم یا غیرمستقیم به کاربران انگیزه لازم برای بازدید از وب‌سایت شما را بدهد؛ بنابراین روش‌های ایجاد انگیزه می‌تواند از جهت تولید محتوای برتر، جدید و مفید باشد که توسط کاربران عمدتاً از کلیدواژه‌ها جستجو می‌شود و از جهت عناصر و چارچوب‌های طراحی سایت، تصاویر و محتوای مورداستفاده جستجو می‌شود.

بدون شک زمانی که از مزیت های سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو صحبت می کنیم، خدمات گسترده ای را که در زمینه افزایش رونق کسب‌وکارهای اینترنتی ارائه می‌شود در نظر خواهیم گرفت. شما به عنوان یک فرد یا تیمی که در حال ساخت یا آماده سازی وب‌سایت برای اهداف خود هستید، بدون شک به مخاطبین زیادی نیاز دارید تا بتوانند وب‌سایت شما را در یک بازه زمانی مشخص به رتبه های برتر و صفحات اول گوگل هدایت کنند؛ بنابراین با تبلیغات یا سئو وب‌سایت بهینه، باعث افزایش شناخت و کسب اعتبار برای برند شما بسیار مهم خواهد بود.

تبلیغات موتورهای جستجو (SEA)

تبلیغات موتورهای جستجو (SEA)

امروزه بسیاری از کاربران اینترنتی و صاحبان مشاغل با تبلیغات یا سئو و نحوه کارکرد آن‌ها آشنایی کامل دارند.

تبلیغات در گوگل یا گوگل ادز یکی از خدمات موردعلاقه برندها و کسب‌وکارهایی است که به روش‌های مختلف نام و برند خود را در بازار تبلیغ می‌کنند. تبلیغات در گوگل مانند سایر روش‌های تبلیغاتی و روش‌های سنتی شرایطی را برای کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ و برندها فراهم می‌کند تا بیش‌ازپیش در معرض دید بهینه قرار گیرند.

تبلیغات در گوگل را می‌توان به‌سادگی سئوی پولی به روش گوگل معرفی کرد. تبلیغات در گوگل این‌گونه است که به‌جای صرف زمان زیاد برای کسب اعتبار و افزایش حجم ترافیک روزانه یا جذب مخاطبین جدید در وب‌سایت، تنها با پرداخت هزینه به گوگل با سرعت بسیار خوب و در کمترین زمان در دسته‌بندی رتبه‌ها و صفحات اول  گوگل قرار خواهید گرفت. شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف در سراسر جهان از روش‌های مختلفی برای توسعه فرایند شناسایی و تبلیغات استفاده می‌کنند که تبلیغات گوگل یکی از محبوب‌ترین آنهاست.

انتخاب دشوار تبلیغات یا سئو

انتخاب دشوار تبلیغات یا سئو

ایده‌آل‌ترین حالت استفاده از هر دو روش می‌باشد. هر دوی این روش‌ها مزایا و معایبی دارند و در صورت استفاده با هم بهترین نتیجه را خواهند داشت.

مزایای استفاده از هر دو روش تبلیغات یا سئو با هم:

  • استفاده  از کلمات کلیدی و اطلاعات جدید به‌دست‌آمده از تبلیغات کلیکی باعث افزایش سرعت و بهینه‌سازی سایت می‌شود.
  • ترافیک کلی وب‌سایت باهدف قراردادن کلمات کلیدی درست و مناسب در تبلیغات کلیکی افزایش می‌یابد.
  • کلمات کلیدی با هزینه بالا یا نرخ تبدیل کم می‌توانند از تبلیغات کلیکی به سئو منتقل شوند.
  • تست کلمه کلیدی موردنظر توسط تبلیغات کلیکی قبل از انجام بهینه‌سازی طولانی‌مدت بر روی آن
  • افزایش اعتبار و آگاهی مشتری از برند از طریق بهینه‌سازی قوی همراه با تبلیغات کلیکی

تجربه نشان داده که ترکیب هر دو روش، تبلیغات یا سئو نتایج خوبی به همراه دارد. البته این مورد برای همه کسب‌وکارها صدق نمی‌کند؛ اما در مورد کسب‌وکارهای رقابتی و بزرگ بهتر است از ترکیب سئو و تبلیغات کلیکی استفاده شود.

هزینه‌های تبلیغات در مقابل هزینه‌های سئو

هزینه‌های تبلیغات در مقابل هزینه‌های سئو

توجه به موارد ذکر شده و مقایسه تبلیغات یا سئو سایت می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری نهایی کمک کند. با سئوی وب‌سایت یک سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و هزینه‌های پرداخت شده شما را در درازمدت برمی‌گرداند. با استفاده از سئو می‌توانید مطمئن باشید که تجارت الکترونیک شما در درازمدت رشد چشمگیری خواهد داشت.

البته  با استفاده از تبلیغات گوگل همیشه در صدر رتبه‌بندی گوگل قرار دارید، درحالی‌که با سئو سایت باتوجه‌به اعتبار و محتوای منحصربه‌فرد صفحه خود، می‌تواند رتبه پایین‌تری داشته باشد.

این موضوع را فراموش نکنید که، 20 درصد از کاربران اینترنت روی نتایج تبلیغات گوگل کلیک می‌کنند و بسیاری از افراد نتایج ارگانیک گوگل را دنبال می‌کنند.

ذکر این نکته ضروری است که به دلیل تحریم‌های بین‌المللی، افراد نمی‌توانند شخصاً برای تبلیغ گوگل اقدام کنند، این امر از طریق واسطه‌های مستقر در خارج از کشور و یا از طریق شرکت‌های معتبر داخلی مستقر در خارج از کشور انجام می‌شود. به همین دلیل باید علاوه بر هزینه تبلیغات گوگل، هزینه دستمزد شرکت واسطه را نیز پرداخت کنید. در نتیجه هزینه تبلیغ گوگل همواره گران‌تر از هزینه سئو سایت می‌باشد.

بهترین راه‌حل، استفاده هم‌زمان از تبلیغات گوگل و خدمات سئو می‌باشد. اگر پول کافی دارید و می خواهید هزینه زیادی را برای تبلیغات و بازاریابی خرج کنید و در کوتاه مدت به نتیجه قابل قبولی برسید، از هر دو روش، تبلیغات یا سئو به طور همزمان استفاده کنید. اما اگر این‌گونه نیست، می‌توانید با اطلاع از شرایط هر یک از این روش‌ها، روش مناسب را انتخاب کنید.

همکاری بهترین کار‌آفرین‌های ایرانی با آژانس خلاقیت نبض مارکتینگ

همکاری بهترین کار‌آفرین‌های ایرانی با آژانس خلاقیت نبض مارکتینگ

آژانس خلاقیت نبض مارکتینگ از سال ۱۳۹1 باهدف کمک به مشاغل و کسب‌وکار‌های سنتی و ایجاد زیربنایی محکم برای مشاغل اینترنتی و آنلاین به وجود آمد. نبض مارکتینگ در طی این 9 سال با بهترین کار‌آفرینان و صاحبان برند‌های مطرح ایرانی همکاری داشته که تمام نتایج به‌دست‌آمده حاصل زحمات افراد باتجربه و متخصص تیم بوده است.

از جمله دستاوردهای نبض مارکتینگ در این حرفه، داشتن بیش از 300 پروژه سئو، بیش از 15 هزار کلیدواژه در صفحه اول گوگل و سابقه فعالیت در بیش از 50 حوزه کسب‌وکاری می‌باشد.

همین‌طور نبض مارکتینگ، سابقه و تجربه بسیاری در راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا در حوزه‌های مختلفی از Digital Marketing را دارد که امروزه هرکدام از آن‌ها به شرکت‌های موفقی در زمینه‌های طراحی سایت، بهینه‌سازی و سئو سایت، طراحی و برنامه نویسی اپلیکیشن و نرم‌افزار تبدیل شده‌اند.

برای آنکه محصول یا خدمت شما در نتایج اول گوگل دیده شود، به سئو سایت در تهران نیازمندید. مشاوران نبض مارکتینگ با ارائه خدمات سئو تخصصی، مشاوره و آنالیز سئو سایت، یک برنامه اساسی برای بهینه‌سازی وب‌سایت شما ارائه خواهند داد. به این صورت، با انجام برنامه‌های او، سایت شما پس از بهینه‌سازی و بهبود، در رتبه های بالای گوگل قرار می‌گیرد. همین امر باعث می‌شود که جذب ورودی به سایت شما افزایش یابد و سبب کسب درآمد و سود بیشتر شما شود.

اگر شما هم علاقه‌مندید، فرصت را از دست ندهید! برای رسیدن به اهداف و رؤیاهایتان، برنامه‌ریزی کنید و با گفتگو با افراد متخصص و مشاوران نبض مارکتینگ، رؤیای خود را به حقیقت تبدیل کنید.

آژانس خلاقیت نبض مارکتینگ | Nabzemarketing.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =