سینما ، تئاتر ، تلویزیونفرهنگ و هنر
موضوعات داغ

گزارش فروش هفتگی سینمای ایران؛ هفته آخر مرداد ۹۸

فیلم ایده اصلی در دومین هفته اکران هم توانست صدرنشینی خود در جدول فروش هفتگی سینمای ایران حفظ کند.

گزارش فروش هفتگی سینمای ایران؛ به گزارش فیلم ماگرتا به نقل از سینماتیکت ، ایده اصلی در دومین هفته اکران هم توانست صدرنشینی خود در جدول فروش هفتگی سینمای ایران را حفظ کند.

در حال رسیدن به پنجمین ماه اکران فیلم تگزاس 2 هستیم اما این کمدی موفق همچنان به فروش خوب خود در سینماهای سراسر کشور ادامه می‌دهد و طی هفته گذشته هم با فروش ۴۶۰ میلیونی‌ بالاتر از فیلم‌های تازه اکران در رتبه دوم قرار گرفت.

ایکس لارج که شروع ضعیفی داشت هم طی هفته‌های اخیر فروش خوبی را پشت سر گذاشته و جدا از به دست آوردن رتبه سوم، مجموع فروش خوب را به بیشتر از ۵ میلیارد تومان رسانده که رقم قابل قبولی محسوب می شود.

قسم و قصر شیرین هم به عنوان دیگر فیلم‌هایی که کمتر از یک ماه از اکران آن‌ها می‌گذرد، عملکرد متوسطی در گیشه داشته‌اند و به ترتیب در رتبه‌های چهارم و ششم قرار گرفتند.


جدول فروش هفته آخر مرداد ۹۸
جدول فروش هفته آخر مرداد ۹۸

رتبه اول فروش سینمای ایران در هفته آخر مرداد ۹۸

 فیلم «ایده اصلی» ساخته آزیتا موگویی در دومین هفته اکرانش علی‌رغم کاهش فروش ۲۰۰ میلیونی همچنان صدرنشین جدول فروش بود. این فیلم که بیشترین تعداد سالن را در اختیار دارد با فروش ۵۶۹ میلیون توانست مجموع فروشش را به بیش از ۱,۳ میلیارد برساند.

«ایده اصلی» که از حضور بازیگران مطرحی چون بهرام رادان، مریلا زارعی، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، مهرداد صدیقیان بهره می‌برد، درباره رقابت بین یک زن و شوهر سابق در عرصه اقتصادی است که با حضور افراد دیگر ، وارد چالش های متفاوتی می شود.

ایران و اسپانیا برای راه اندازی یک پروژه بزرگ در جزیره هندورابی در جنوب ایران به توافق رسیده اند، شرکت ها و افراد بسیاری به طمع برنده شدن در این مناقصه شرکت کرده اند .

رتبه دوم تا ششم جدول شاهد رقابت نزدیکی بودیم و فروش هفتگی فیلم‌ها اختلاف اندکی نسبت به یکدیگر داشت.

ایده اصلی
ایده اصلی

رتبه دوم تا هشتم فروش سینمای ایران در هفته آخر مرداد ۹۸

«تگزاس ۲» با فروش ۴۶۳ میلیون و «ایکس لارج» با فروش ۴۳۰ میلیون همچون هفته گذشته پرطرفدارترین کمدی‌های روی پرده بودند که به ترتیب در رتبه دوم و سوم قرار گرفتند.

تنها فیلمی که این هفته افزایش فروش را تجربه کرد فیلم «قسم» به کارگردانی محسن تنابنده بود. این فیلم که در جشنواره فجر نیز مورد توجه قرار گرفته بود، درباره قتل زنی به نام رضوان است که خانواده و اقوام آن به دنبال ثابت کردن قاتل بودن شوهر وی به دادگاه هستند. قسم با فروش هفتگی ۴۰۹ میلیون و دو پله صعود در رتبه چهارم جدول جای گرفت.

«شبی که ماه کامل شد» با فروش ۴۰۵ میلیون با اختلاف اندکی نسبت به قسم در رتبه پنجم قرار گرفت.

فیلم «قصر شیرین» با فروش نزدیک به ۴۰۰ میلیون و «سرخپوست» با فروش ۳۳۰ میلیون نیز این هفته با کاهش فروش صد میلیونی مواجه شدند و به ترتیب در رتبه ششم و هفتم جدول قرار گرفتند.

جدول فروش فیلم سینمای ایران هفته آخر مرداد ۹۸

رتبهفیلمهفتهتعداد سینمافروش هفتگی (تومان)فروش کل تا هفته گذشته
۱ایده اصلی (آزیتا موگویی)۲۱۲۴۵۶۹,۰۵۹,۰۰۰۱,۳۱۵,۴۲۷,۰۰۰
۲تگزاس ۲ (مسعود اطیابی)۱۸۷۶۴۶۳,۹۱۹,۰۰۰۲۴,۲۱۱,۴۶۸,۰۰۰
۳ایکس لارج (محسن توکلی)۸۱۱۶۴۳۰,۳۵۳,۰۰۰۵,۲۴۶,۹۲۲,۰۰۰
۴قسم (محسن تنابنده)۳۸۴۴۰۹,۲۴۰,۰۰۰۱,۱۷۰,۱۷۸,۰۰۰
۵شبی که ماه کامل شد (نرگس آبیار)۱۱۱۰۲۴۰۵,۸۰۲,۰۰۰۱۷,۵۱۳,۵۷۱,۰۰۰
۶قصر شیرین (سیدرضا میرکریمی)۴۱۱۹۳۹۷,۱۹۹,۰۰۰۲,۳۱۹,۰۹۸,۰۰۰
۷سرخپوست (نیما جاویدی)۱۱۵۵۳۲۹,۶۷۴,۰۰۰۱۳,۴۲۰,۹۰۳,۰۰۰
۸زهرمار (سید جواد رضویان)۹۷۴۲۹۲,۱۷۶,۰۰۰۵,۵۶۳,۹۳۱,۰۰۰
۹تپلی و من ( حسین قناعت)۴۱۲۸۲۰۴,۰۹۳,۰۰۰۱,۰۸۰,۵۴۱,۰۰۰
۱۰نیوکاسل ( محسن قصابیان)۵۹۱۱۷۳,۴۷۰,۰۰۰۱,۵۵۲,۹۳۹,۰۰۰

کدام یک از فیلم‌های بالا را تماشا کرده‌اید؟ به نظر شما کدام فیلم بهترین فیلم در جدول بالا می باشد ؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =