ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد فصل بهار ☑️ با توصیف های زیبا و بدنه کامل

انشا با موضوع فصل بهار ۱۴۰۱، متنی زیبا به همراه توصیف های وصفی زیبا در مورد بهار و طبیعت

انشا درباره فصل زیبای بهار : برای مشاهده متن کامل به همراه مقدمه، بدنه و نتیجه گیری در ادامه با بخش انشا ماگرتا همراه باشید. از این متن می توانید برای کلاس سوم، چهارم، پنجم و هفتم الگو برداری کنید.

مطلب پیشنهادی: متن زیبا در مورد فصل بهار

انشا در مورد بهار

انشا در مورد بهار و زیبایی های آن

مقدمه: بهار فصل شکفتن لاله‌های واژگون و درواقع جشن طبیعت است که آدمی را به طبیعت می‌کشاند. در فصل بهار عطر شکوفه‌ها در هوا می‌پیچد و بوته‌ها گل می‌دهند و گل‌ها هم لباس‌های رنگارنگی به تن کرده و زیبایی خدادادیشان را به رخ می‌کشند. تمامی درختان که از سرمای زمستان به ستوه آمده‌اند، سبزپوش شده و طبیعت به قدری زیبا و چشم نواز می‌شود که چشم‌های هرکسی را به خود خیره می‌کند.

بهار فصل تراوت و تازگی بوده و در این فصل که فصل آغاز و نو شدن است، پرندگان از لانه‌های خود بیرون آمده و در همه جا از شوق رسیدن بهار، نغمه سرایی می‌کنند. در این فصل از چهار فصل، زمین انگار که دوباره زنده شده و جانی تازه به خود می‌گیرد.

بدنه انشا در مورد بهار: از زیبایی‌های بهار هرچقدر گفته شود، کم است؛ زیرا با فرا رسیدن این فصل، شور و شوقی وصف نشدنی به وجود آمده و حال و هوای خوشی نیز به ارمغان می‌آید. رودخانه‌های پرخروش یا باران‌های گاو بی گاه در فصل بهار و رنگین کمانی که بعد از باران پیدا می‌شود، لذت قدم زدن در کنار درختان جنگل و رودخانه را چند برابر می‌کند.
آسمان آبی بهار و گل‌های رنگارنگی که در بوستان‌ها وجود دارد، باعث شده کودکان عاشق پارک و گردش شوند و همواره به این فکر باشند که به بیرون از خانه بروند تا زیبایی بهار را ببینند.

نوروز نماد روزهای زیبا و تازه مثل بهار و شکفتن گل‌ها است که پس از برف‌های زمستانی پا به میدان می‌گذارد. آب و هوای بهار هیچ گاه ثابت نبوده و همیشه در حال تغییر است؛ گاه بارانی و سرد و گاه بسیار گرم ولی به کمک این باران‌ها می‌توانیم شاهد تابستان پرباری باشیم. در فصل بهار، طبیعت وارد چالش جدیدی می‌شود و نوید شروع دوباره را به انسان‌ها و تمامی موجودات زنده دیگر می‌دهد.

همه چیز بهار آن قدر دل انگیز و زیبا است که در این چند خط نمی‌گنجد ولی باید گفت که تنها پیام اصلی آن عشق و شادمانی و شکفتن است. دانه‌هایی که در دل زمین وجود دارند، در فصل بهار روانه آسمان می‌شوند و سر از خاک بیرون می‌آورند و کوه‌هایی که در فصل زمستان پر از برف بودند، با تابش نور خورشید، چنان رودهایی را از آن‌ها به راه می‌افتد که دیدنی است.

طبیعت زیبا، نشان از بزرگی خداوند بوده که با باید بدین وسیله به گونه‌ای زندگی کنیم که حضور خداوند را از یاد نبریم و بدانیم که هر نعمتی که ما داریم نشان از بزرگی خداوند است. بهار به ما یاد می‌دهد که پس از هر سختی آسانی است؛ زیرا بعد از زمستانی سخت بهاری دل‌پذیر، بر پیش روی ما قرار گفته است و نوید روزهای خوب را می‌دهد.

نتیجه گیری: وجود خداوند با این همه زیبایی نفس گیر طبیعت غیرقابل کتمان است و آدمی نباید این موضوع را فراموش کند که پشت هر سختی، راه آسانی هم وجود دارد که ما نمی‌توانیم حتی حکمت آن را هم درک کنیم. در بهار باید مثل بهار غنچه‌هایی زیبا بشکفیم و کینه‌ها و بدی را دور بریزیم تا در سیاهی مطلق غرق نشویم. باید بدانیم که بهار اصلی در وجود ما، یعنی در دل ما است که باید دلمان بهاری باشد تا بتوانیم از پس روزهای سخت و طاقت فرسای زندگی بربیاییم و هیچ‌گاه شکست نخوریم.

✅ به پایان انشا در مورد فصل بهار رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *