ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد چگونه از خودم مراقبت کنم ❤️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد چگونه از خودم مراقبت کنم با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد چگونه از خودم مراقبت کنم: هر فردی  باید از دو جنبه جسمی و روحی از خودش مراقبت کند.‌ برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد زندگی احساسی

انشا در مورد چگونه از خودم مراقبت کنم

انشا در مورد چگونه از خودم مراقبت کنم

مقدمه: انسان مانند یک نهال است که باید از همه جهات مورد مراقبت قرار گیرد تا درست و دقیق و از همه جنبه ها رشد خوب و یکسانی داشته باشد.

بدنه: انسان وقتی متولد می‌شود نیاز به مراقبت همه جانبه دارد. تا زمانی که راه بیفتد و به مدرسه برود هم نیاز به محافظت دارد. خوردن، آشامیدن، خوابیدن از نیازهای اولیه هر فرد است که از جانب والدین برای کودک تهیه می شود،  اما مراقبت همیشه جسمی نیست و باید روح و روان انسان هم باید مورد پرورش و نگاه ویژه قرار گیرد.

با تربیت درست و انسانی مورد پرورش قرار گیرد و از تمامی جهات به تعالی نزدیک شود‌. انسان موجودی است که با طبع پاک و سرشتی خدایی متولد شده و باید مانند یک گل به آن رسیدگی شود تا به یک منزل و مقصد درست و سالم برسد. داشتن پدر و مادر آکاه می تواند مراقبت هر فرد را کامل کند و او را به بهترین راه‌ها راهنمایی کند.

چه بسیار انسان‌هایی که بر اثر تربیت نادرست راه خود را گم کردند و به مقصد نرسیدند و نه تنها خود را که خدای خود را هم از یاد بردند. مراقبت از سمت پدر و مادر آغاز شده و توسط خود فرد به تکامل می رسد.

اگر در دوران جوانی هر فرد بتواند از جسم و روح خود مراقبت کند، در میان سالی و پیری دچار سختی نخواهد شد و از جهت معنوی هم دلی قرص و روانی استوار خواهد داشت. چه بسیار افرادی که در زندگی به اجبار گرفتار تربیت نادرست می شوند و یا گرفتار اموری می گردند که همه جسم و ذهن و روحشان را آلوده می کنند و نمی توانند به کمترین اهداف خود در زندگی دست پیدا کنند.

این افراد در زندگی نتوانستند از خودشان مراقبت کنند و گرفتار دوست ناباب و راه نادرست شدند و همه هستی خود را از دست دادند. گرفتار هوی و هوس، اعتیاد، فخر، مشکلات خانوادگی عمیق شدند و همه هستی خود را بر باد فنا دادند.

نتیجه گیری: کاش همه انسان ها بتوانند از خودشان و روح و نفسشان مراقبت کنند‌، راهشان را درست بروند و از دیگران اطاعت بی قید نکنند  و برای زندگی و نفس و روحشان برنامه دقیق و مدون داشته باشند.

انشا چگونه از خود مراقبت کنیم تا سالم بمانیم

مقدمه: چه بسیار افرادی که خودشان راه درست را پیدا کردند و برای خودشان برنامه زندگی چیدند و منتظر دستی از دور دست ها نشدند که کمکشان کند.

بدنه: زندگی را باید با مراقبت زندگی کرد، مانند گذشتن از روی یک کوه، یک پرتگاه و یک مسیر پر خطر که هر لحظه با یک طوفان و حادثه مواجه خواهید شد. مراقبت جسمی از دست هر فردی بر می آید، اما برای مراقبت روحی باید همه داشته های خود را بسیج کنید و از هر ثانیه و لحظه استفاده کنید تا به هدف متعالی خود دست پیدا کنید.

هر گاه که مانعی و مزاحمی بر مسیر راه درست شما قرار گرفت خیلی خوب و راحت کنارش بزنید و برای خودتان راه جامع تنظیم کنید. روحتان را با یاد خدا صیقل بزنید و بدانید تنها کسی که همیشه راه درست را به انسان نشان می دهد خداوند است. چه بسیار افرادی که راه درست دین و خدا را کنار گذاشتند و در دام شیطان افتادند.

مراقبت از خود یعنی راه نادرست را کنار گذاشتن و از دین و نفس و روح مراقبت کردن، نفس را مهار کردن و از خدا ترسیدن، شیطان را کنار زدن و از خدا کمک خواستن، یعنی مال حرام نخوردن، چشم به ناموس و مال مردم نداشتن، حریم دیگران حفظ کردن، دل به خدا سپردن، نماز بر پای داشتن و از او بسیار یاد کردن.

حریم همسایه نگاه داشتن، حرمت همسر و مادر و پدر حفظ کردن، اگر این موارد را به خوبی و دقت رعایت کردیم محافظی قوی و محکم و حصاری استوار دور خود کشیده ایم که هیچ کس نمی تواند به ما ضربه ای وارد کند.

هر گاه چنین مواردی را رعایت کردیم، هیچ وقت هراسی به دل نخواهیم داشت و این همه نیکی حصاری استوار و سخت دور خود کشیده ایم و هیچ کس نمی تواند در آن حصار راه نمی یابد. هر بار که شیطان نفس بیدار شد خدا را یاد کنید و بدانید که او به خوبی از شما مراقبت می کند.

نتیجه گیری: خدا را در هر عملی یاد کنید و بدانید که او برترین و بهترین محافظ شما خواهد بود.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد زحمت های مادر
و
انشا در مورد ذرت
و
انشا در مورد جوانی

☑️ به پایان انشا درباره چگونه از خودم مراقبت کنم رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + یازده =