سرگرمیفیلم و بازی
موضوعات داغ

فصل دوم چپتر 2 بازی فورتنایت ؛ معرفی و بررسی 6 تغییر بزرگ و مهم

سیزن 2 چپتر دوم بازی فورتنایت آغاز شد - معرفی و بررسی تغییرات و ویژگی های جدید و راهنمای چلنج ددپول

فصل دوم چپتر 2 بازی فورتنایت ؛ در ظهر روز جمعه ساعت 12:30 به وقت ایران، فصل اول چپتر دوم بازی بتل رویال و محبوب فورتنایت به پایان رسید و آپدیت فصل دوم آن برای تمام پلتفرم ها عرضه شد. در این فصل شاهد تغییرات و وِیژگی های بسیاری هستیم. از جمله این تغییرات می توان به تغییراتی مانند اضافه شدن ماموریت های جدید، اسکین های جدید بتل پس (Battle Pass) در دو حالت و گروه سایه (Shadow) و روح (Ghost)، اسکین ویژه ددپول، چلنج های جدید، حذف ترپ (تله)، اضافه شدن مین و بمب های جدید، تفنگ های جدید و تغییراتی در مپ (نقشه) اشاره کرد. حال در این مقاله از بخش آموزش و ترفند بازی ماگرتا، به معرفی و بررسی 6 تغییر اصلی و ویژه فصل دوم Chapter 2 بازی Fortnite بپردازیم. پس در ادامه با ماگرتا همراه باشید.

همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله “معرفی بازی فورتنایت Fortnite – Battle Royale دانلود برای موبایل” را بخوانید.

معرفی و بررسی تمام تغییرات فصل دوم چپتر 2 فورتنایت

فصل دوم چپتر 2 بازی فورتنایت

1. سازمان یا گروهای جدید Ghost (روح) و Shadow (سایه)

فصل دوم چپتر 2 بازی فورتنایت

هنوز مشخص نیست که این سازمان‌های مخفی چه کسانی هستند، اما آن‌ها این جزیره را با مجموعه‌ای از مکان‌های مخفی جدید، چالش‌ها، کارفرمایان و کارمندان خلق کرده‌اند که به اندازه هر بازیکنی قادر به نابودی شما هستند. در حالی که برنامه‌های آن‌ها برای این جزیره هنوز مشخص نیست – “طوری که سرنوشت آن در دستان شما است” – اینطور به نظر می‌رسد که شما قادر خواهید بود انواع لباس‌ها را باز کنید و احتمالاً در آینده بازی تأثیر بگذارید. شما همچنین می توانید با انجام عملیاتی در پایگاه های آنها و نابودی آنها برای باز کردن صندوق‌ها و آیتم‌های خاص برخی از لوازم سطح بالا را بردارید.

2. وجود سلاح های (تفنگ) منحصر به فرد ایجنت‌ها

فصل دوم چپتر 2 بازی فورتنایت

هر یک از شخصیت های جدید Agent (مامور) در هر سازمان یا گروه که با اسکین های سیاه و سفید مخصوصی در مکان های خاصی قرار دارند. با ناک کردن (قبل از کشتن کامل آنها) می توانید از آنها برای باز کردن صندوق های خاص آن مناطق که حاوی سلاح های ویژه و منابع بسیار است استفاده کنید. مواردی مانند:

 • Brutus’ Minigun
 • Meowscle’s Peow Peow Rifle
 • Midas’ Drum Gun
 • Skye’s Assault Rifle
 • TNTin’s Ka-Boo Bow

3. اضافه شدن منطقه‌های جدید

البته با هر فصل جدید میزبان نقاط جدید مورد علاقه و تغییراتی در نقشه هستیم و در فصل دوم چپتر دوم نیز از آن مستسنا نیست. در نقشه بازی Fortnite پنج منطقه جدید خاص برای دو گروه یا جنلح Ghost (روح) وShadow (سایه) به نام های the Shark و the Agency و the Rig و the Yacht وGrotto وجود دارند، که همه این موارد دارای نیروها و شخصیت های جدید Agent (مامور)، صدوق های جدید، درهای امنیتی با قابلیت شناسایی و دوربین ها و تله های امنیتی که دشمنان که شما باشید را شناسایی می کنند. در ادامه به معرفی مختصر این منطقه ها می پردازیم.

منطقه کوسه – The Shark

فصل دوم چپتر 2 بازی فورتنایت

در قسمت فوقانی نقشه، شارک را پیدا خواهی کرد و به عنوان جزیره شنی با یک پایگاه مخفی توصیف می‌شود. به اینجا بروید و یک غار کوسه ای شکل و یک پایگاه نه چندان مخفی با منابع بسیار و دوربین های امنیتی پیدا خواهید کرد.

منطقه اطلاعاتی – The Agency

فصل دوم چپتر 2 بازی فورتنایت

مکان جدیدی در وسط جزیره در E4 به نام Agency و خانه Agent Midas، که در صورت کشتن نیروهای آن منطقه می توانید اسلحه Drum را به دست آورده و استفاده کنید. این منطقه برای سازمان روح ایجاد شده، بنابراین قطعا اساس عملیات آن‌ها را شکل می‌دهد. مثل شارک، این یک پایگاه عظیم است که از اطراف آن می توانید نفوذ کنید.

منطقه دکل – The Rig

فصل دوم چپتر 2 بازی فورتنایت

Rig در ساحل نزدیک Slurpy Swamp در شبکه B7 واقع شده است، یک مکان جالب خواهد بود چرا که این منطقه از ساحل دور است و باعث می‌شود که ریسک ورود و خروج به آن بالا برود. به هر حال این کار مامور TNTina است، پس ارزش دیدن Ka-Boo Bow را دارد.

منطقه قایق بادبانی (کشتی) – The Yacht

فصل دوم چپتر 2 بازی فورتنایت

یک کشتی بزرگ که قایق بادبانی نامیده می‌شود، در سمت راست نقشه در شبکه H1 قرار گرفته است. در این منظقه نیز دوربین امنیتی نیز وجود دارند و شما با از بین بردن برخی از نیروهای امنیتی آنجا می توانید اسلحه کمیاب و با ارزش Peow Peow (صد تیر) را بدست آورید.

منطقه گروتو (غار) The Grotto

فصل دوم چپتر 2 بازی فورتنایت

Grotto را در H5 پیدا خواهید کرد. این یک پایگاه زیرزمینی است که فرود آمدن یا رفتن به داخل سوراخ بزرگ ورودی آن در در ضلع شرقی کوه به راحتی قابل دسترسی است. همچنین می‌توانید از طریق یک ورودی در ساحل و یک غار کوچک به سمت جنوب غربی اسکله کثیف (Dirty Docks)، استفاده کنید. در داخل شما مامور بروتوس (Brutus) را پیدا خواهید کرد که تو می‌توانی به خاطر اسلحه minigun او را شکست بدهید.

4. اضافه شدن یک لابی جدید با گزینه‌های بیشتر

فصل دوم چپتر 2 بازی فورتنایت

یک فصل جدید Fortnite همیشه به معنای وجود یک لابی جدید است، اما این بار بیش از یک تغییر در پس زمینه وجود دارد، چرا که یک پایگاه کامل، پر از عوامل و گزینه‌های مختلف برای دسترسی وجود دارد. گزینه های مختلف از چپ به راست به شرح زیر است:

مامورها (اسکین های بتل پس) – Agents:

منوی اول به شما این امکان را می‌دهد که به پنج مامور (اسکین های بتل پس) مختلف که در فصل دوم چپتر 2 بازی فورتنایت اضافه شده اند دسترسی داشته باشید. تا کنون تنها اسکین Brutus در دسترس است، و بقیه نیز در بازه های 14 روزه باز باز می شوند. با دسترسی به هر نماینده، شما قادر به دیدن چالش‌هایی هستید که برای دستیابی به ماموریت نهایی روح یا سایه به آن‌ها نیاز دارید.

تکالیف روزانه – Daily Assignment:

تکالیف روزانه شما در یک صفحه اعلان ظاهر می‌شوند. چیز دیگری تغییر نکرده است – هنوز چیزهایی مثل حذف و پیدا کردن صندوق ها است و شما می‌توانید هر کدام را که دوست ندارید عوض کنید.

جدول چالش‌ها – Challenge Table:

در وسط صفحه، چالش‌های اصلی نمایش داده شده بر روی یک نقشه را خواهید یافت. می توانید این موارد را بین چالش های Agent و Maya (مایا شخصیتی است که می توانید در این فصل بطور گسترده آن را شخصی سازی کنید) در مواردی مانند “پیشنهادی”، “روزانه”، “سبک” و “همه” فیلتر کنید و همچنین پیشرفت خود را بررسی کنید.

بتل پس – Battle Pass:

در بالای جدول چالش ها می توانید Battle Pass را پیدا خواهید کرد. چیز زیادی در اینجا به غیر از دره‌ای براق درخشان که برای آشکار کردن آن باز می‌شوند تغییر نکرده است و تمام پاداش های مرتب شده شما تا لول 100 مشخص شده اند.

فصل دوم چپتر 2 بازی فورتنایت

چالش‌های ددپول Deadpool Challenges:

درست به سمت راست، در وسط، یک دریچه هوایی پیدا خواهید کرد که به طور غیرقابل توجیهی به پناه‌گاه Deadpool منتهی می‌شود. در داخل نامه ای برای خواندن درباره اتوبوس نبرد با مضمون Deadpool و همچنین کامپیوتری که چالش‌های فورتنایت را پی‌گیری کنید و “نامه موجود در آن را بخوانید” و برای انجام این چالش “از راننده اتوبوس تشکر نکنید!”

بخش بروزرسانی – Upgrade Vault:

در بالا سمت راست، ورودی Upgrade Vault را پیدا خواهید کرد که در آن می‌توانید چالش‌ها و unlocks را برای مایا مشاهده کنید. او یک شخصیت قابل ویرایش جدید است که شما می‌توانید با تغییر [ نفس عمیق ] موهای او، خالکوبی، آستین، کفش، یقه، جلیقه، کت، شلوار، و رنگ و روسری خود را ایجاد کنید.

“به زودی” – ‘Coming Soon’

هنوز هم چگونگی رقابت Ghost و Shadow در فصل 2 چپتر 2 فورتنایت مشخص نمی باشد. اما این ترمینال رایانه ای در سمت راست، آن را ردیابی می کند و سرنوشت این جزیره را از طریق عملیات محدود زمان انجام می دهد. این جایی است که شما باید میان دوم تیم روح و سایه یکی را انتخاب کنید. ما دقیقا نمی‌دانیم که این اتفاق چگونه رخ خواهد داد، اما در طی این فصل، ما عملیات زمان محدودی خواهیم داشت که شکل جزیره را برای همیشه تغییر خواهند داد.

5. اسلحه‌ها و آیتم‌های جدید فورتنایت

فصل دوم چپتر 2 بازی فورتنایت

در فصل جدید فورتنایت سلاح‌ها و آیتم‌های جدیدی اضافه شده است؛ اما در مقابل آن نیز شاهد حذف مواردی مانند تله‌ها (ترپ) بودیم و در حال حاضر اسلحه‌ها و آیتم‌های زیر به بازی فورتنایت اضافه شده اند:

 • Boom Bow
 • Heavy Sniper Rifle
 • Remote Explosives
 • Grappler
 • Drum Gun
 • Sword

همچنین می‌توانید انواع خاصی از سلاح‌های خاص را از افراد شکست خورده (مامورهای مناطق خاص) بگیرید:

 • Suppressed Assault Rifle
 • Suppressed Submachine Gun
 • Suppressed Sniper Rifle
 • Suppressed Pistol
 • Minigun

دیگر موارد اضافه‌شده شامل یک جعبه است که در زمانی که در مقابل هر چیز دیگری به غیر از henchmen (نیروهای امنیتی) استفاده می‌شود، و شما در آنها در مقابل بازیکنان دیگر مخفی می شوید. همچنین مواردی دیگری به نام های Snowman v2 (آدم برفی ورژن 2)، Invisibility Powerup و Smoke Grenade و Decoys وجود دارد. این پرتابگرهای نارنجک مانند یک کپی متحرک از شخصیت شما برای منحرف کردن دشمنان ایجاد می کنند.

6. وجود یک اسکین جدید قابل شخصی سازی به نام مایا

فصل دوم چپتر 2 بازی فورتنایت

مایا فقط یک اسکین قابل تنظیم از لحاظ باز کردن سطوح و رنگ‌ها نیست، او شخصیتی است که می‌تواند 10 عنصر مختلف را تغییر دهد. این ایده به کاربران این اجازه را می دهد که اسکین مورد نظر خود را بسازند. گزینه‌هایی که شما می‌توانید باز کنید شامل ارتقا موهای او، خالکوبی، آستین، پوتین، یقه، جلیقه، کت، شلوار، رنگ و روسری است.

منبع
Games Radar

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 3 =