سبک زندگی

جواب صفحه 85 ریاضی دهم انسانی ⭕️ پاسخ فعالیت

گام به گام صفحه 85 ریاضی و آمار (1) کلاس دهم انسانی از درس معیارهای گرایش به مرکز فصل 3

جواب فعالیت صفحه ۸۵ ریاضی و آمار دهم انسانی از فصل سوم کار با داده های آماری و درس «معیارهای گرایش به مرکز» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده‌ایم.

جواب فعالیت صفحه 85 ریاضی دهم انسانی

امسال خیرین مدرسه چقدر به مدرسه کمک می‌کنند؟ مدیر مدرسه بر اساس اطلاعات سال‌های گذشته خود می‌گوید: معمولا خیرین، به طور متوسط، ۱۰ درصد از درآمد سالانه خود را به این امر اختصاص می‌دهند. فرض کنید درآمد ماهانه حضار در انجمن خیریه این دبیرستان در سال جاری به ترتیب حروف الفبا به صورت زیر باشد:

پاسخ فعالیت صفحه ۸۵ ریاضی دهم انسانی
پاسخ فعالیت صفحه ۸۵ ریاضی دهم انسانی

پس برای پاسخ به سوال طرح شده باید میانگین این اعداد را محاسبه کنید. میانگین همان چیزی است که به آن معدل هم می‌گویند. برای محاسبه آن باید همه درآمدها را با هم جمع و بر تعداد افراد حاضر تقسیم کنید. اگر همه درآمدها را با هم جمع کنید (۱۸۹) و بر تعداد افراد (۷) تقسیم کنید، به عدد میانگین ۲۷ میلیون ریال در ماه می‌رسید. در نتیجه ۱۰ درصد از درآمد سالانه برابر با ۳۲/۴ است.

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید: جواب صفحه 83 و 84 ریاضی دهم انسانی
و
جواب صفحه 82 ریاضی دهم انسانی
و
جواب صفحه 81 ریاضی دهم انسانی

☑️ به پایان پاسخ فعالیت صفحه 85 ریاضی دهم انسانی رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *