سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۱۱۵ ریاضی ششم با تدریس کامل

گام به گام صفحه صد و پانزده درس درصد کتاب ریاضی ششم و پاسخنامه سوال های فعالیت

گام به گام صفحه ۱۱۵ ریاضی ششم ، سوال های فعالیت بخش درصد فصل شش تناسب و درصد را می توانید به صورت حل شده با جواب کامل در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا مطالعه نمایید.

جواب فعالیت صفحه ۱۱۵ ریاضی ششم

حل فعالیت صفحه 115 ریاضی ششم ابتدایی

الف) می خواهیم هر یک از عدد های کسری زیر را به صورت اعشاری بنویسیم. مانند نمونه، کسری مساوی با یک چهارم و با مخرج 100 پیدا کنید و سپس آن را به صورت عدد اعشاری بنویسید.گام به گام سوال های فعالیت صفحه ۱۱۵ ریاضی ششم

با کلیک بر روی تصویر می توانید آن را در اندازه بزرگتری مشاهده نمایید.

ب) هر یک از کسرهای زیر را به صورت اعشاری بنویسید. تا جایی که میتوانید از محاسبات ذهنی کمک بگیرید. (می توانید از ماشین حساب هم استفاده کنید.)

پ) در این قسمت از صفحه ۱۱۵ ریاضی ششم خواسته شده است عددهای بالا را با هم مقایسه کنید. مقایسه‌ی کسرها ساده تر است یا اعداد اعشاری؟

ت) وقتی میخواهیم کسری را به صورت درصد بنویسیم، باید کسری مساوی با آن و با مخرج 100 پیدا کنیم. مانند نمونه هر کسر را به شکل درصد در کتاب بنویسید.

ث) عددهای بالا را با هم مقایسه کنید. مقایسه‌ی کسرها ساده تر است یا درصدها؟نکته آموزشی برای شما : برای دسترسی به بهترین گام به گام سایر صفحات کتاب ریاضی کافیست مانند گذشته آن را در گوگل سرچ کنید اما اینبار عبارت «ماگرتا» را نیز در انتهای آن اضافه کنید. البته توجه داشته باشید که این مطالب فقط جنبه کمک آموزشی دارند و شما نباید از آن ها به صورت غلط استفاده نمایید زیرا در امتحان های پایان سال دچار مشکل می شوید.

✅ دانش آموز عزیز اگر سوالی درباره پاسخ سوالات صفحه 115 ریاضی ششم درس درصد دارید، کافیست به انتهای همین مطلب رفته و دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

‫2 دیدگاه ها

  1. رضا رحم دل گفت:

    رضا رحم دل هستم ممنون

  2. ندا گفت:

    خیلی عالی بود
    ممنون💕

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.