سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۲۶ ریاضی یازدهم تجربی ♨️ با توضیح

گام به گام فعالیت صفحه 26 ریاضی یازدهم تجربی ، درس ترسیم های هندسی فصل دوم

جواب فعالیت صفحه ۲۶ ریاضی یازدهم تجربی از فصل ۲ درس ترسیم های هندسی ؛ برای مشاهده گام به گام صفحه 26 ریاضی پایه یازدهم در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه ۲۳ و ۲۴ ریاضی یازدهم تجربی

جواب فعالیت صفحه ۲۶ ریاضی یازدهم تجربی

پاسخ فعالیت صفحه ۲۶ ریاضی یازدهم با توضیح

۱- یک نقطه ثابت در صفحه، مانند O را در نظر بگیرید و تمام نقاطی را که به فاصله ثابت ۲ سانتی‌متر از آن هستند در نظر بگیرید. این نقاط چه شکلی را تشکیل می‌دهند؟

راهنمای حل صفحه 26 ریاضی یازدهم تجربی
راهنمای حل صفحه 26 ریاضی یازدهم تجربی

۲- یک دایره به مرکز O و به شعاع ۲ سانتی‌متر بکشید و یک نقطه دلخواه روی آن در نظر بگیرید. فاصله این نقطه تا مرکز دایره چقدر است؟

پاسخ صفحه بیست و شش ریاضی یازدهم
پاسخ صفحه بیست و شش ریاضی یازدهم

نتیجه: دایره C(O,r) (بخوانید دایره C به مرکز O و به شعاع r) را در نظر بگیرید. هر نقطه که از نقطه O به فاصله r باشد …روی… دایره قرار دارد و هر نقطه که …روی… دایره قرار دارد از نقطه O به فاصله r است.

۳- مانند آنچه برای نقاط روی دایره انجام داده شد، یک بار برای نقاط داخل دایره و یک بار برای نقاط بیرون دایره نتایج مشابهی به دست آورید.

جواب : در دایره C(O,r) هر نقطه که فاصله آن از نقطه O کمتر از r باشد درون دایره قرار دارد و هر نقطه که درون دایره قرار داشته باشد فاصله آن نقطه از نقطه O کمتر از r است. در دایره C(O,r) هر نقطه که فاصله آن از نقطه O بیشتر از r باشد بیرون دایره قرار دارد و هر نقطه که بیرون دایره قرار داشته باشد فاصله آن نقطه از نقطه O بیشتر از r است.

۴- خطی مانند d در نظر بگیرید. تمام نقاطی را که به فاصله ۲ سانتی‌متر از خط d هستند مشخص کنید. این نقاط چه شکلی یا شکل‌هایی را تشکیل می‌دهند؟

گام به گام صفحه 26 ریاضی یازدهم
گام به گام صفحه 26 ریاضی یازدهم

۵- نقطه P به فاصله ۱ سانتی‌متر از خط d۱ قرار دارد.
الف) تمام نقاطی را که به فاصله ۲ سانتی‌متر از نقطه P هستند، مشخص کنید.
ب) نقاطی از خط d۱ را که به فاصله ۲ سانتی‌متر از نقطه P هستند، مشخص کنید.

تدریس صفحه ۲۶ ریاضی یازدهم رشته تجربی
تدریس صفحه ۲۶ ریاضی یازدهم رشته تجربی

۶- نقاط A و B را به فاصله ۵ سانتی‌متر از هم در نظر بگیرید. به مرکز A و به شعاع ۴ سانتی‌متر یک کمان رسم کنید و سپس به مرکز B و به شعاع ۳ سانتی‌متر کمانی دیگر رسم کنید تا دو کمان یکدیگر را در نقاطی مانند X و Y قطع کند.

الف) اندازه اضلاع مثلث‌های AXB و AYB را مشخص کنید.

آموزش حل فعالیت صفحه ۲۶ ریاضی یازدهم تجربی
آموزش حل فعالیت صفحه ۲۶ ریاضی یازدهم تجربی

ب) توضیح دهید که چگونه می‌توانید مثلثی به طول ضلع‌های داده شده ۴ و ۵ و ۷ رسم کنید.

جواب : نقاط A و B را به فاصله ۷ سانتی متر از هم در نظر می گیریم سپس به مرکز A و به شعاع ۴ سانتی متر یک کمان رسم می کنیم و سپس به مرکز B و به شعاع ۵ سانتی متر کمانی دیگر رسم می کنیم، دو کمان یکدیگر را در نقاطی مانند C و D قطع می کنند. دو مثلث ADB و ACB پدید می آید.

همچنین بخوانید:
جواب کاردرکلاس صفحه ۲۱ ریاضی یازدهم تجربی
و
جواب فعالیت صفحه ۲۰ ریاضی یازدهم تجربی

☑️ به پایان پاسخ فعالیت های صفحه ۲۶ ریاضی یازدهم تجربی رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین های سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.