سبک زندگی

جواب فعالیت های صفحه ۸۱ ریاضی یازدهم تجربی

گام به گام فعالیت های صفحه 81 ریاضی یازدهم تجربی ، درس روابط تکمیلی بین نسبت های مثلثاتی فصل 4

جواب فعالیت های صفحه ۸۱ ریاضی یازدهم تجربی از فصل ۴ مثلثات درس روابط تکمیلی بین نسبت های مثلثاتی ؛ برای مشاهده گام به گام صفحه 81 ریاضی پایه یازدهم در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه ۸۰ ریاضی یازدهم

جواب فعالیت های صفحه ۸۱ ریاضی یازدهم تجربی

پاسخ فعالیت صفحه ۸۱ ریاضی یازدهم تجربی

حاصل هریک از نسبت‌های مثلثاتی زیر را مطابق نمونه به دست آورید.

گام به گام فعالیت های صفحه 81 ریاضی یازدهم تجربی
گام به گام فعالیت های صفحه 81 ریاضی یازدهم تجربی

نسبت‌های مثلثاتی زاویه ۲۱۰ را به دست آورید. انتهای کمان زاویه ۲۱۰ درجه در ربع سوم واقع است. در ضمن ۳۰+۱۸۰=۲۱۰، یعنی اختلاف دو زاویه ۲۱۰ و ۳۰ درجه برابر با π رادیان است. در دایره مثلثاتی مقابل، اگر α=۳۰ آنگاه با توجه به مختصات نقطه ′′′P، نسبت‌های مثلثاتی زاویه ۲۱۰ درجه عبارت اند از:

توضیح و تدریس فعالیت های صفحه 81 ریاضی یازدهم تجربی
توضیح و تدریس فعالیت های صفحه 81 ریاضی یازدهم تجربی

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب صفحه ۷۹ ریاضی یازدهم تجربی
و
جواب کاردرکلاس صفحه ۷۸ ریاضی یازدهم تجربی

☑️ به پایان پاسخ فعالیت های صفحه ۸۱ ریاضی یازدهم تجربی رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین های سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *