سبک زندگی

جواب گفت و گو کنید صفحه ۱۵ و ۱۶ درس سوم تفکر هفتم

پاسخ گفت و گو کنید درس سوم کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم صفحه 15 و 16 در مورد فیلم بزرگ مردان کوچک

جواب گفت و گو کنید صفحه ۱۵ و ۱۶ درس سوم تفکر هفتم ؛ امروز قصد داریم تا در این مقاله از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به جواب و پاسخ های گفت و گو کنید صفحه ۱۵ و ۱۶ درس سوم کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم دوره اول متوسطه ، بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب گفت و گو کنید صفحه ۲۹ تفکر هشتم

جواب گفت و گو کنید صفحه ۱۵ درس سوم تفکر هفتم
جواب گفت و گو کنید صفحه ۱۵ درس سوم تفکر هفتم

جواب گفت و گو کنید صفحه 15 تفکر هفتم

در گفت و گو کنید صفحه 15 و 16 درس سوم بزرگ مردان کوچک کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم متوسطه اول آمده است که ” پس از مشاهده بخش اول فیلم درباره سوال های زیر گفت و گو کنید.

سوال 1) نظر شما درباره داستان فیلم چیست؟

پاسخ: داستان این فیلم کوتاه درباره‌ مورد 23 نوجوان اسیر در چنگ عراقی ها و یک مترجم ایرانی به نام ملاصالح قاری می باشد. شاید در ابتدای این فیلم برخی فکر کنند که مترجم ایرانی یک خیانتکار به کشورش ایران است، اما در انتهای فیلم مشخص می شود که این یک قضاوت بیجا بوده و آن یک نفر (ملاصالح قاری) از رزمندگان پیش از انقلاب است و برای آن 23 نفر فداکاری کرده است. در نهایت داستان این فیلم کوتاه باعث می شود که از قضاوت بیجا خودداری کنیم.

سوال 2) احساس شما درباره قهرمانان این داستان (23 نفر و آن یک نفر) چیست؟ این افراد چه ویژگی هایی داشتند که توجه شما را جلب کرد؟

پاسخ: قهرمان این داستان افرادی با شهامت و با دل و جرئت بودند. اصلی ترین ویژگی این 23 نفر که توجه من را جلب کرد، علاقه این نوجوان های دلیر به دفاع از کشورشان و حضور در جبهه مانند رزمندگان بزرگسال بود. و ویژگی آن یک نفر (ملاصالح قاری) هم فداکاری و وفاداری او به هموطنانش می باشد.

سوال 3) شخصیت آن 23 نوجوان و آن یک نفر را با هم مقایسه کنید. کدام یک از آنها به وظایف خود در قبال کشورشان درست عمل کرده اند؟

پاسخ: ما ابتدای این فیلم فکر کردیم که آن (مترجم ایرانی) به کشورش خیانت کرده است، اما در آخر متوجه شدیم که او هیچ اطلاعاتی درباره ایران به عراقی ها نداده است، پس ما نتیجه میگیریم که هیچ وقت نباید زود قضاوت نکنیم.

جواب گفت و گو کنید صفحه ۱۶ درس سوم تفکر هفتم
جواب گفت و گو کنید صفحه ۱۶ درس سوم تفکر هفتم

همچنین بخوانید: جواب گفت و گو کنید به چشم خویش در گذرگاه صفحه ۶۹ تفکر هشتم

جواب گفت و گو کنید صفحه 16 تفکر هفتم

در ادامه گفت و گو کنید صفحه 16 درس سوم بزرگ مردان کوچک کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم متوسطه اول آمده است که ” پس از مشاهده بخش دوم فیلم درباره سوال های زیر گفت و گو کنید.

سوال 1) قضاوت های ما درباره افراد، وقایع، امور و پدیده ها تحت تاثیر چه چیزهایی قرار می گیرد؟

پاسخ: قضاوت های ما تحت تاثیر اطلاعاتی است که دریافت می کنیم. این اطلاعات می تواند ناشی از اخبار، تبلیغات و برنامه های رسانه ها باشد، می تواند ناشی از مشاهدات خودمان باشد و همچنین می تواند تحت تاثیر شیوه ی استدلال، اعتقادات و برداشت های خودمان باشد.

سوال 2) برای اینکه بتوانیم قضاوت های منطقی و منصفانه تری داشته باشیم، چه باید بکنیم؟

پاسخ: راه هایی که باعث میشه تصمیم منطقی بگیریم عبارت اند از، 1) عجولانه تصمیم نگیریم، 2) از روی احساسات تصمیم نگیریم، 3) از روی قوانین و مقررات تصمیم بگیریم 4) قبل از تصمیم گیری خوب فکر کنیم، 6) از تجربیات دیگران استفاده کنیم، 7) اشتباهی که دیگران میکنند را ما دوباره تکرار نکنیم.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت تکمیلی در کلاس و فعالیت در خانه صفحه 16 تفکر هفتم

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب های گفت و گو کنید درس سوم بزرگ مردان کوچک تفکر و سبک زندگی هفتم صفحه ۱۵ و ۱۶ متوسطه اول ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید. در آخر شما هم میتوانید جواب های دیگر خود را نیز در بخش دیدگاه با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

218 دیدگاه

 1. خدا میدانه گفت:

  عالی ولی جواباش زیاده

 2. رومینا گفت:

  عالی ولی زیاد😂

 3. نازنین گفت:

  جواباش خوبه ولی زیاده
  کتابم پرشده 😅😂

  1. ناشناس گفت:

   اره منم

 4. محسن ایزی گفت:

  عالی ❤️🌹

 5. ناشناس گفت:

  عالی بود ولی جواب هاش خیلی زیاد هستن😂

  1. محسن ایزی گفت:

   عالی

   1. ملیکا باقری گفت:

    عالی و خوب منظور رو به خواننده می رساند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *