سبک زندگی

جواب تدبر در قرآن و بررسی درس هشتم دینی دوازدهم

گام به گام پاسخ و حل پرسش های تدبر در قرآن و بررسی صفحه 96 و 104 درس 8 هشت کتاب دین و زندگی یازدهم تجربی ، ریاضی و فنی حرفه ای

جواب تدبر در قرآن و بررسی درس هشتم دینی دوازدهم ؛ در این نوشته پاسخ و جواب سوال تدبر در قرآن صفحه ۹۶ و بررسی صفحه ۱۰۴ درس ۸ هشتم احکام الهی در زندگی امروز کتاب دین و زندگی دوازدهم تجربی و ریاضی و فنی حرفه ای متوسطه دوم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب بررسی و پیشنهاد درس هفتم دینی دوازدهم

جواب تدبر در قرآن و بررسی درس هشتم دینی دوازدهم
جواب تدبر در قرآن و بررسی درس هشتم دینی دوازدهم

جواب تدبر در قران صفحه 96 درس 8 دینی دوازدهم

با تدبر در آیهٔ شریفهٔ صفحهٔ قبل به سؤال‌های زیر پاسخ دهید:

۱) زندگی محکم و استوار بر چه پایه هایی بنا می شود؟

پاسخ: بر پایه تقوای الهی و خشنوی خدا

۲) مقصود از بنای زندگی بر لبه پرتگاه چیست؟

پاسخ: بنای زندگی بر لبه پرتگاه یعنی همان زندگی غیر دینی و پرستش غیر خدا و یا زندگی همراه با معصیت و گناه و زندگی همراه با خشم خدا و غفلت از او

۳) چرا خداوند کسانی را که زندگی خویش را بر لبه پرتگاه بنا کرده اند، ظالم نامیده است؟

پاسخ: چون این گروه در واقع هم به خودشان و هم به خدای خودشان ستم کرده اند.

پاسخ بررسی صفحه 104 درس هشتم دینی دوازدهم

برخی می گویند: «ما از کالای ایرانی استفاده خواهیم کرد به شرطی که بهتر یا هم ردیف کالای خارجی باشد.» نظر شما در این باره چیست؟

پاسخ: این یک پاسخ غیرمسئولانه و فقط برای توجیه کار اشتباه است. استفاده از کالای ایرانی در شرایط بهتر یا برابر که امری است بدیهی و از همگان ساخته است. باید با حمایت و خرید کالای ایرانی و ارائه کالای با کیفیت در دست مردم، زمینه های تقویت اقتصادی شرکت های داخلی و رشد و توسعه آنها را فراهم کنیم تا به مرور زمان به سطح کیفی و قابل رقابت با کالاهای خارجی برسند. و اگر مصرف کالای خارجی موجب وابستگی کشور شود، عدم خرید آن واجب است.

همچنین بخوانید: جواب تدبر در قرآن ، تفکر در متن و برنامه ریزی درس ششم دینی دوازدهم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه دوازدهم متوسطه دوم اگر می خواهید به راحتی به تمام مطالب آموزشی کتاب دین و زندگی (3) پایه دوازدهم دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب تدبر در قرآن و بررسی درس 8 هشتم دینی دوازدهم تجربی و ریاضی و فنی حرفه ای ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید. 😊

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 − 1 =