سبک زندگی

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۰ و ۸۱ ریاضی ششم

پاسخ کاردرکلاس صفحه 80 و جواب فعالیت صفحه 81 کتاب ریاضی پایه ششم از فصل چهارم تقارن و مختصات

جواب صفحه 80 و 81 ریاضی ششم : در این نوشته جواب کاردرکلاس صفحه ۸۰ و فعالیت صفحه ۸۱ ریاضی ششم مربوط به فصل ۴ «تقارن و مختصات» می باشد را در ادامه در  آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب تمرین صفحه ۸۲ ریاضی ششم

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۰ و ۸۱ ریاضی ششم

جواب کاردرکلاس صفحه ۸۰ ریاضی ششم

۱- در صفحه‌ی شطرنجی زیر، قرینه‌ی هر شکل را مانند نمونه نسبت به محور تقارن داده شده رسم کنید.

پاسخ سوال های تمرین صفحه 80 ریاضی ششم دبستان
پاسخ سوال های تمرین صفحه 80 ریاضی ششم دبستان

۲- در کاردرکلاس ۱ ، مختصات راس های هر شکل و قرینه‌ی آن نسبت به خط قرمز رنگ را بنویسید.

پاسخ سوال دو کار در کلاس صفحه 80 ریاضی ششم
پاسخ سوال دو کار در کلاس صفحه 80 ریاضی ششم

۳- چه رابطه ای بین مختصات راس های شکل و مختصات راس های قرینه‌ی آن وجود دارد؟
طول هر نقطه و نقطه‌ی قرینه آن با هم برابر است. میانگین عرض مختصات هر نقطه و نقطه‌ی قرینه آن برابر عددی است که خط تقارن در آن عدد محور عرض ها را قطع می کند.

جواب فعالیت صفحه ۸۱ ریاضی ششم

۱- در شکل های زیر، خطّ قرمز، خطّ تقارن است. جاهای خالی را پر کنید.

پاسخ صفحه ۸۱ ریاضی ششم
پاسخ صفحه ۸۱ ریاضی ششم

چگونه در دروس ریاضی قوی باشیم؟

ریاضیات یکی از درسی هایی است که نیاز به تمرین زیاد دارد. اگر این درس را یک بار خوانده اید ، حتماً بار دیگر تمرینات را انجام دهید. حل دوباره به شما کمک می کند تا در این درس به مشکلات خود پی ببرید. اگر علاوه بر کتاب درسی ، چند کتاب درسی نیز داشته باشید ، تسلط شما بر این درس را افزایش می دهد.

محور تقارن چیست؟

خط تقارن (محور تقارن) خطی است که شکلی را به دو قسمت مساوی تقسیم می کند و اگر شکل را روی آن تا کنیم ، دو قسمت شکل دقیقاً یکی بر روی قسمت دیگر قرار دارد.

راه تشخیص خط تقارن

در خط 8 آموزش تقارن ریاضی، روشی را یاد خواهیم گرفت که نیازی به خم شدن شکل روی خط نداریم! اگر بخواهیم بدانیم که خط یک خط تقارن یک شکل است یا نه، از هر نقطه روی شکل یک خط عمودی می کشیم و همان کار را ادامه می دهد. اگر آن نقطه در شکل باشد، یک محور تقارن است و اگر در شکل نباشد، یک محور تقارن نیست.

همچنین بخوانید: جواب تمرین های مرور فصل ۴ ریاضی ششم

🟦 در این نوشته جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۰ و ۸۱ ریاضی ششم را مرور کردیم، جهت مشاهده گام به گام سایر تمرین های کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو نمایید. همچنین شما می توانید این کار را برای سایر کتاب های درسی‌تان نیز انجام دهید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.