سبک زندگی

جواب تمرین صفحه ۱۴۱ ریاضی ششم به همراه راه حل

پاسخ پرسش های تمرین صفحه 140 ریاضی ششم ، فصل 7 کتاب بخش تقریب

تمرین صفحه ۱۴۱ ریاضی ششم : برای مشاهده حاصل عبارت های تمرین صفحه 141 ریاضی ششم دبستان از فصل 7 تقریب در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

جواب تمرین صفحه ۱۴۱ ریاضی ششم با راه حل

پاسخ سوال های تمرین صفحه 141 ریاضی پایه ششم به صورت زیر می باشد :

1- حاصل عبارت را با دو روش (ابتدا تقریب، سپس محاسبه – ابتدا محاسبه، سپس تقریب)، با تقریب کمتر از 1 و به روش گرد کردن به دست آورید.جواب سوال اول تمرین صفحه 140 ریاضی ششم

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۴۰ و ۱۴۱ ریاضی ششم

2- حاصل عبارت ها را با تقریب کمتر از 1 و به روش قطع کردن به دست آورید. روشی مناسب (ابتدا تقریب، سپس محاسبه – ابتدا محاسبه، سپس تقریب) انتخاب کنید. در هر مورد اختلاف پاسخ تقریبی و عدد واقعی را به دست آورید.

پاسخ سوال دوم تمرین صفحه ۱۴۰ ریاضی ششم دبستان

با کلیک بر روی تصاویر می توانید آن ها را در اندازه بزرگتری مشاهده نمایید.

3- حاصل عبارت ها را به دست آورید. می توانید ابتدا عدد اعشاری را به کسر و یا کسر را به عدد اعشاری تبدیل کنید. باید تشخیص دهید کدام مناسب تر است.

گام به گام سوال سوم تمرین صفحه صد و چهل ریاضی ششم ابتدایی

4- با توجه به اینکه کسر یک سوم برابر ….. 0/33333، مقدار کسر هفت سوم را با تقریب کمتر از 0/1 به روش زیر محاسبه کنید.گام به گام سوال آخر و چهارم صفحه 140 ریاضی ششم ابتدایی

برای آنکه پاسخ ها یکسان باشد چه پیشنهادی دارید؟
پاسخ : 7 را در مقدار واقعی کسر یک سوم ضرب کنیم، سپس پاسخ را تا 5 رقم اعشار بنویسیم.

جهت مشاهده پاسخ سایر صفحات، عبارت موردنظر خود را به همراه «کلمه ماگرتا» در گوگل جست و جو نمایید. با این کار بهترین جواب ها به شما نمایش داده می شود. توجه داشته باشید که مطالب صرفا جهت کمک آموزشی را دارند.

✅ دانش آموز عزیز اگر سوالی درباره تمرین صفحه ۱۴۱ ریاضی ششم دارید، به انتهای همین مطلب رفته و آن را از بخش دیدگاه از ما بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.