سبک زندگی

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۴۰ ریاضی ششم

پاسخ صفحه 140 ریاضی ششم ابتدایی از «فصل 7 تقریب» با توضیح کامل

جواب صفحه ۱۴۰ ریاضی ششم: در این بخش به فعالیت و کاردرکلاس صفحه 140 ریاضی ششم ابتدایی از فصل 7 تقریب، پاسخ داده می‌شود. در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

همچنین مشاهده کنید: جواب کاردرکلاس صفحه ۱۴۰ ریاضی ششم

جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۱۴۰ ریاضی ششم

توضیح صفحه 140 ریاضی ششم

در ویدیو زیر می توانید پاسخ فعالیت و کاردرکلاس صفحه 140 ریاضی ششم را با توضیح کامل مشاهده کنید و مشکلات خود را برطرف کنید. همچنین در ادامه مقاله نیز به این سوالات به صورت تصویری پاسخ داده شده است.


جواب فعالیت صفحه ۱۴۰ ریاضی ششم

1- عبارت زیر به دو روش محاسبه شده است. محاسبه ها را کامل کنید. آیا پاسخ ها یکی است؟ مثلا اگر بخواهید عبارتی مانند این (4 × 7 – 60) × 3 را حساب کنید، چگونه عمل می کنید؟

2- برای انجام عملیات اگر عبارت پرانتز داشت، ابتدا داخل پرانتزها را حساب می کنیم: محاسبه را کامل کنید. فلش های قرمز رنگ راهنمای ترتیب عملیات است:
پرانتزها راهنمای ترتیب عملیات اند. محاسبه ها را از داخلی ترین پرانتزها شروع کنید.
اگر از پرانتز استفاده نشده باشد، مانند = 3×2-8 چطور؟
اگر ترتیب عملیات با پرانتز شخص نشده باشد ابتدا باید ضرب ها و تقسیم ها و سپس جمع ها و تفریق ها را از چپ به راست انجام دهیم. با این قرارداد اکنون بگویید حاصل 3×2-8 چیست؟

پاسخ سوال اول و دوم فعالیت صفحه ۱۴۰ ریاضی ششم

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۴۰ و ۱۴۱ ریاضی ششم

۱. با توجه به قرار داد، حاصل هر عبارت را به دست آورید.
۲. ۴/۲۵ به روش قطع کردن را با تقریب کمتر از ۱ بنویسید. سپس حاصل ضرب سمت راست را انجام دهید. مقدار واقعی ۴/۲۵ را در سمت چپ نشان داده و سپس آن را ۴ برابر کرده‌ایم. توضیح دهید که حذف ۰/۲۵ چه تاثیری در ۴ برابر شدن آن دارد.

گام به گام کاردرکلاس صفحه 140 ریاضی ششم

۳. احمد حاصل ضرب ۱۱/۲ × ۳۴/۲ را به روش قطع کردن و با تقریب کمتر از ۱ حساب کرد و عدد ۳۷۴ را به دست آورد. محسن حاصل را به روش قطع کردن و با تقریب کمتر از ۱۰ به دست آورد. کدام یک به مقدار واقعی نزدیک تر است؟
۴. طبق قرار داد، محاسبه ها را با رعایت ترتیب انجام عملیات انجام دهید.
۵. حاصل عبارت های زیر را به دست آورید و سپس با تقریب ۰/۱ به روش گرد کردن تقریب بزنید.

توضیح و تدریس کاردرکلاس صفحه 140 و 141 ریاضی ششم

دانش آموز عزیز برای دیدن پاسخ سایر بخش ها کافیست مانند گذشته آن را در گوگل سرچ کنید اما اینبار عبارت ماگرتا را نیز در انتهای جمله خود بنویسید.

مطلب پیشنهادی:
جواب کاردرکلاس صفحه ۱۳۹ ریاضی ششم
و
جواب صفحه ۱۳۸ ریاضی ششم

✅ اگر سوال یا پیشنهادی در رابطه با جواب فعالیت صفحه ۱۴۰ ریاضی ششم دارید، می توانید با مراجعه به قسمت دیدگاه آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

‫7 دیدگاه ها

  1. عالیهههه فقط جواب سوال آخر را نوشتید
    اول ۳را ضرب۲ میکنیم جواب میشود ۶و۸راکم میکنیم از۶ که جواب میشود۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 8 =