سبک زندگی

جواب صفحه 86 ریاضی دهم انسانی ☄️ کاردرکلاس

گام به گام صفحه 86 ریاضی و آمار (1) کلاس دهم انسانی از درس معیارهای گرایش به مرکز فصل 3

جواب کاردرکلاس صفحه ۸۶ ریاضی و آمار دهم انسانی از فصل سوم کار با داده های آماری و درس «معیارهای گرایش به مرکز» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده‌ایم.

جواب کاردرکلاس صفحه 86 ریاضی دهم انسانی

۱- میانگین داده های ۵۰، ۴۰، ۳۰، ۲۰، ۱۰ چقدر است؟
۲- اگر میانگین داده‌های ۱۰، x ،۴۰ برابر با ۳۰ شود مقدار x چقدر است؟
۳- میانگین اعداد ۵، ۴، ۳، ۲، ۱ چقدر است؟
۴- میانگین اعداد ۵، ۸، ۶، ۴، ۲ چقدر است؟
۵- میانگین اعداد ۹، ۸، ۷، ۶، ۵ چقدر است؟
۶- میانگین اعداد ۹۰، ۸۰، ۷۰، ۶۰، ۵۰ چقدر است؟
۷- آیا می‌توانید سه قاعده کلی از تمرین‌های قبل درباره خواص میانگین ذکر کنید؟

پاسخ کاردرکلاس صفحه ۸۶ ریاضی دهم انسانی
پاسخ کاردرکلاس صفحه ۸۶ ریاضی دهم انسانی

حال اگر یک میلیاردر با درآمد ماهانه یک میلیارد ریال، به انجمن خیریه دبیرستان ما بیاید، میانگین درآمد حضار چه تغییری می‌کند؟ (بیشتر مردم به او ثروتمند می‌گویند.

آمار شناسان او را دور افتاده می‌نامند.) درآمد او میانگین را تا حدود ۱۴۸ میلیون ریال در ماه بالا می‌آورد (دقیقا ۱۴۸/۶۲۵) و بر اساس شیوه تخمین گذشته، خیرین معادل ۱۷۸ میلیون ریال (دقیقا ۱۷۸/۳۵) را به دبیرستان کمک خواهند کرد، که غیر واقعی به نظر می‌رسد یا امکان محقق شدن آن ضعیف است.

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید: جواب صفحه 85 ریاضی دهم انسانی
و
جواب صفحه 83 و 84 ریاضی دهم انسانی
و
جواب صفحه 82 ریاضی دهم انسانی

☑️ به پایان پاسخ کاردرکلاس صفحه 86 ریاضی دهم انسانی رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 14 =