سبک زندگی

جواب کاربرگ شماره ۲ مطالعات هشتم ⭐️ پاسخ کاربرگه 2 دولت

پاسخ کاربرگه شماره ۲ مطالعات اجتماعی هشتم متوسطه به نام دولت

جواب کاربرگ شماره ۲ مطالعات اجتماعی هشتم: در این نوشته پاسخ کاربرگه شماره 2 دولت مطالعات پایه هشتم را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا به عنوان کمک درسی برای شما دانش آموز عزیز سال هشتمی فراهم کرده ایم که در ادامه کنار ما باشید.

همچنین بخوانید : جواب کاربرگ شماره ۱ مطالعات اجتماعی هشتم

گام به گام کاربرگ ۲ مطالعات هشتم
گام به گام کاربرگ ۲ مطالعات هشتم

جواب کاربرگ شماره ۲ مطالعات اجتماعی هشتم

در پاسخ به کاربرگه 2 مطالعات هشتم دولت داریم :

۱ـ مراحل انتخاب و شروع به کار یک رئیس جمهور را با شماره گذاری مرتب کنید.

جواب سوال ۱ کاربرگ شماره ۲ مطالعات هشتم

۲ـ با خط، هر یک از اخبار روزنامه ها را به یک وزارتخانه مربوط کنید.

جواب سوال ۲ کاربرگ شماره ۲ مطالعات هشتم

وزارتخانه چیست؟

در کاربرد امروزی، وزارت یکی از بخش‌های ساختار دولت است. دولت‌های جهان، امور گوناگونی را که با آن‌ها سر و کار دارند به شاخه‌های گوناگون بخش کرده‌اند و برای هر شاخه از فعالیت‌ها یک مسئول ویژه به نام “وزیر” گمارده‌اند. هر وزیر مسئول گرداندن امور یک وزارت است. نهاد وزارت و ساختمانی که یک وزارت در آن جا دارد وزارتخانه نام دارد.

دولت ایران شامل ۱۹ وزارتخانه است. برخی وزارتخانه ها عبارت اند از وزارت آموزش و پرورش، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، وزارت امور خارجه ، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و…

ویکی پدیا

✅ شما نیز اگر پیشنهادی برای جواب هر یک از کاربرگ شماره ۲ مطالعات هشتم دارید می توانید از قسمت دیدگاه، متن خود را با سایر دانش آموزان به اشتراک گذارید و بنویسید. برای بهتر پیدا کردن ما در گوگل در انتهای عبارت جستجوی خود کلمه ماگرتا را اضافه کنید سپاسگزاریم.🤗✌

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

‫2 دیدگاه ها

  1. Koohsari گفت:

    واقعا عالی بود مرسی ازتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.