سبک زندگی

جواب درس نوزدهم مطالعات سوم دبستان ☑️ مکان های مدرسه را بشناسیم

گام به گام پاسخ و حل پرسش های متن و پاسخ دهید ، گفت و گو کنید و به کار ببندیم صفحه 60 ، 61 و 62 درس 19 نوزدهم کتاب مطالعات اجتماعی پایه سوم ابتدایی

جواب درس 19 نوزدهم مطالعات سوم دبستان ؛ در این مقاله پاسخ و جواب سوالات متن و فعالیت پاسخ دهید صفحه ۶۰ و گفت و گو کنید صفحه ۶۱ و به کار ببندیم صفحه ۶۲ درس ۱۹ نوزدهم مکان های مدرسه را بشناسیم کتاب مطالعات اجتماعی کلاس سوم ابتدایی را قرار داده ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب سوالات درس هجدهم مطالعات سوم ابتدایی

جواب درس نوزدهم مطالعات سوم دبستان
جواب درس نوزدهم مطالعات سوم دبستان

جواب پاسخ دهید صفحه 60 درس 19 مطالعات سوم ابتدایی

۱) اکنون با نگاه کردن به علامت‌ها، نام مکان‌هایی را که روی نقشه نوشته نشده، بنویسید.‌

پاسخ: در تصویر زیر می توانید جواب این سوال را مشاهده کنید.

جواب پاسخ دهید صفحه 60 درس 19 مطالعات سوم ابتدایی

۲) وقتی بچّه ها وارد مدرسه می شوند، کدام مکان در سمت راست و کدام مکان در سمت چپ آن ها قرار دارد؟ کدام مکان رو به روی آن هاست؟

پاسخ: سمت چپ: ساختمان مدرسه
سمت راست: فروشگاه مدرسه و دستشویی ها

حیاط مدرسه و آب‌خوری رو به روی آنهاست

۳) کاربرگه‌ی شماره‌ی (۱۷) «نقشه‌ی مدرسه» را در کلاس کامل کنید.

پاسخ: برای مشاهده جواب این کاربرگه وارد لینک نوشته «جواب کاربرگ ۱۷ مطالعات اجتماعی سوم» شوید.

جواب سوال های متن و گفت و گو کنید صفحه 61 درس نوزدهم اجتماعی سوم دبستان

این بچّه‌ها، چه مقرّراتی را نمی‌دانند؟ ندانستن این مقرّرات چه مشکلاتی به‌وجود می‌آورد؟

پاسخ: در تصویر سمت چپ، در کلاس همه با هم حرف می زنند و به دانش آموزی که در خال روخوانی است توجه ندارند. که این موجب می شود درس را متوجه نشوند.
در تصویر سمت راست، بچه بدون نظم و بدون صف در خال خرید از فروشگاه مدرسه هستند. که این کار موجب می شود کسی که نوبت اوست نتواند خرید کند.

این بچّه‌ها، کدام مقرّرات را رعایت می‌کنند؟ چرا؟

پاسخ: در تصویر سمت چپ، در کلاس همه ساکت هستند و به دانش آموزی که در حال روخوانی است توجه کامل دارند. برای اینکه درس را کاملا متوجه شوند.
در تصویر سمت راست، بچه ها با نظم در صف در حال خرید از فروشگاه مدرسه هستند. برای اینکه نوبت به همه برسد و حق کسی ضایع نشود.

گفت و گو کنید :

۱) به چند گروه تقسیم شوید. هر گروه، یکی از مکان‌های مدرسه مانند نمازخانه، حیاط، کتابخانه و غیره را انتخاب کنید. دو یا چند نمونه از مقرّرات هر قسمت را بنویسید و بگویید رعایت این مقرّرات چه فایده‌ای دارد؟

پاسخ: نمازخانه: با نظم کنار هم بنشینیم و جانمازها و مهرها را به هم نریزیم.
حیاط: زباله را در سطل بیاندازیم، ندویم و از شوخی و بازی های خطرناک پرهیز کنیم.
کتابخانه: بلند حرف نزنیم، کتاب هایی که به امانت می گیریم سر وقت پس بدهیم.

۲) وقتی بچّه‌های کوچک‌تر از شما، به مدرسه می‌آیند، ممکن است مقرّرات مدرسه را به‌خوبی ندانند. شما چطور به آن‌ها کمک می‌کنید؟ یک مثال بزنید.

پاسخ: مثلا مقررات حیاط را به آنها می گویم: زباله را در سطل آشغال بیاندازند، در حیاط ندوند، و از شوخی و بازی های خطرناک پرهیز کنند.

۳) برای کلاس یا مدرسه‌تان، مقرّراتی پیشنهاد کنید. این مقرّرات باید مفید باشد و آسایش بیش‌تری برای همه به‌وجود بیاورد.

پاسخ: پیشنهاد من این است که کسی که در کلاس از عمد درس نمی خواند و کم کاری می کند، دیر به کلاس می آید و بی نظم است، باید برای کل کلاس یک کار خوب را انجام دهد. (مثل خریدن شکلات و پخش کردن بین دانش آموزان کلاس یا تمیز کردن کلاس)

پاسخ به کار ببندیم صفحه 62 درس نوزدهم مطالعات سوم ابتدایی

۱) مدرسه‌ی دلخواه شما چگونه است و چه خصوصیاتی دارد؟ درباره‌ی مدرسه‌ی مورد علاقه‌تان صحبت کنید یا چند خط بنویسید یا نقّاشی کنید.

پاسخ: در مدرسه دلخواه من، مدیر مدرسه یک رهبر آموزشی است و کارها را از طریق مشارکت جلو می برد. معلم خود را وقف بچه ها می کند.
در این مدرسه به توامندی ها و علایق بچه ها توجه می شود. و مدرسه ای شاد و با نشاط است.
فضایی زیبا و آرام بخش و نظافت و تمیزی قابل توجه دارد.
در این مدرسه همه همدیگر را دوست دارند و برای یکدیگر احترام قائلند.

۲) به چند گروه تقسیم شوید. هر گروه با راهنمایی معلّم به مدّت یک یا چند روز در یکی از کارهای مدرسه، همکاری کنید.
(برای مثال با کارکنان یکی از بخش‌های مدرسه (کتابخانه، فروشگاه، آزمایشگاه و …) همکاری کنید. سپس در کلاس تعریف کنید که چگونه همکاری کرده اید.)

پاسخ پیشنهادی: ما مسئول کتابخانه شدیم: اولین کاری که کردیم لیست افرادی را که بیشترین کتاب را از کتابخانه به امانت گرفته اند را مشخص کردیم و آن را به مسئول پرورشی اعلام کردیم تا برای آنها جایزه ای در نظر بگیرد. سپس لیست افرادی را که کتاب ها را در وقت مقرر نیاوردند را مشخص کردیم و به آنها اطلاع دادیم که لطفا کناب ها را پس بیاورند.

۱) معلّم، نقشه‌ای از مدرسه می‌کشد و به شما می‌دهد. شما بالای نقشه، نام مدرسه‌تان را بنویسید و مکان‌های مختلف مدرسه را رنگ کنید. کلاس خودتان را روی نقشه پیدا کنید و با علامتی نشان بدهید

پاسخ: این فعالیت باید در کلاس به کمک معلم انجام شود.

همچنین بخوانید: جواب سوالات درس ۱۷ مطالعات سوم دبستان

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه سوم ابتدایی ، برای دسترسی سریع و بهتر به جواب سوالات درس های کتاب مطالعات اجتماعی سوم دبستان ، می توانید با اضافه کردن کلمه «ماگرتا» در سرچ های درسی خود، به مطلب مورد نظرتان دست پیدا کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب سوالات درس 19 نوزدهم کتاب مطالعات اجتماعی پایه سوم دبستان ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. سوالات خود را در بخش دیدگاه بیان کنید. 🤗

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

22 دیدگاه

  1. این سایت خیلی خوبه دستتون درد نکنه
    من بهروز پیرپکاجکی هستم از مدرسه ی زیر آسمان شهر
    از مدیرمون غلام شیش لول بند تشکر میکنم

  2. سلام من بهاره سرابندی هستم از کلاس سوم من هم از این سایت خیلی راضی هستم و معلمم همیشه برام مینویسه فوق‌العاده

  3. سلام من آسلی ارسلان هستم سوم ابتدایی این ماگرتا خیلی خوبه عالیه معلم من بهم ۲۰ داد دست سازنده اش درد نکنه مرسی 👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👍👍👍👍💋💋💋👌🏼

    1. سلام من ثنا مجیدی هستم و کلاس سوم هستم من از این سایت خیلی راضی هستم معلم من همیشه بهم خیلی خوب میگه ممنون دست سازندش درد نکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =