سبک زندگی

جواب درک و دریافت فارسی پنجم صفحه ۶۷ ، بخش آوازی برای وطن

پاسخ درک و دریافت صفحه 67 فارسی پنجم : با توجه به نمودار درباره ی عناصر داستانی که خواندید، گفت و گو کنید.

جواب درک و دریافت فارسی پنجم صفحه ۶۷ ، در این مقاله از بخش آموزش و پرورش ماگرتا جواب و درک مطلب بخوان و بينديش آوازی برای وطن صفحه 67 کتاب فارسی فراهم شده است، در ادامه همراه ما باشید.

جواب درک و دریافت فارسی پنجم صفحه ۶۷

با توجه به نمودار زیر، درباره ی عناصر داستانی که خواندید، گفت و گو کنید.

چند روزی بود که «زاغ بور» مثل مرده‌ها کف قفس افتاده بود، لب به آب و دانه نمی‌زد و از صبح تا شب این آواز را می‌خواند: کو کو کو وطنم … کو کو وطنم … . صاحب زاغ بود که دیگر از شنیدن این آواز، خسته شده بود، در قفس را باز کرد و او را بیرون انداخت. زاغ بور وقتی دید دیگر … درک و دریافت صفحه ۶۷ فارسی پنجم

نقشه ی عناصر داستان

دانش آموز گرامی پاسخ به این سوالات بسیار ساده می باشد لذا پیشنهاد می کنم که قبلا نگاه کردن به این پاسخ ها سعی کنید خودتان یکبار به آن ها فکر کرده و سپس آن ها را جواب دهید و در صورتی نتوانستید جوابی پیدا کنید از این مطالب کمکی استفاده نمایید.

شخصیت‌ ها : محمد تقی، نرگس و مادرش، گل سرخ، گل های سوسن و درخت سیب.

زمان : جنگ تحمیلی ایران و عراق.

مکان : حیاط خانه نرگس و محمدتقی.رویدادها یا حوادث :

  • تبدیل شدن غنچه گل به یک گل سرخ بسیار باشکوه
  • مرخصی گرفتن برادر نرگس و به دیدار خانواده آمدن آن
  • هدیه نرگس به برادرش
  • انتظار نرگس برای باز شدن غنچه ها
  • صحبت های نیکو درخت سیب و صحبت های نادرست گل های سوسن

نتیجه : از این داستان باید این پیام را دریافت کرد که همیشه باید نسبت به اطراف خود خوشبین باشیم و نگذاریم افکار غلط جای افکار نیک و صحیح را در ذهن ما بگیرند. همچنین به نزدیکان و دوستانمان بهترین ها را هدیه دهیم.

از داستانی که گفته شد می شود موارد بالا را به عنوان درک مطلب در نظر گرفت. شما چه جواب های دیگری برای درک و دریافت فارسی پنجم صفحه ۶۷ پیشنهاد می کنید؟

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.