سبک زندگی

جواب تحقیق و پرسش های پودمان عمران و خودرو کاروفناوری نهم

گام به گام جواب و پاسح پرسش صفحه ۸۵ پودمان عمران و تحقیق کنید صفحه ۹۸ و پرسش صفحه ۱۰۳ پودمان خودرو کتاب کار و فناوری نهم

جواب تحقیق کنید و پرسش های پودمان عمران و خودرو کاروفناوری نهم ؛ در این مقاله به پاسخ و حل پرسش و سوال صفحه 85 پودمان عمران و جواب تحقیق کنید صفحه 98 و پرسش صفحه 103 پودمان خودرو کتاب کار و فناوری نهم متوسطه اول به صورت کامل پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب پودمان پایش رشد و تکامل کودک کاروفناوری نهم

جواب پرسش صفحه 85 پودمان عمران کار و فناوری نهم
جواب پرسش صفحه 85 پودمان عمران کاروفناوری نهم

جواب پرسش صفحه ۸۵ پودمان عمران کار و فناوری نهم

پرسش صفحه 85 کاروفناوری نهم : چرا دیوارها با ضخامت های متفاوت ساخته می شوند؟ هر کدام از انواع دیوارها از نظر ضخامت در کجا کاربرد دارند؟

پاسخ: دیوارها بر حسب نوع کاربرد به دو دسته باربر و غیر باربر تقسیم می شوند. دیوار باربر به دیواری گفته می شود که ضخامت آن بیشتر از سایر دیوارهاست (30 تا 40 سانتی متر) و بار سقف و طبقات بالا را تحمل می کند. دیوار جدا کننده یا غیر باربر به دیواری گفته می شوند که ضخامت کمتری دارد (11/5 تا 22 سانتی متر) و وزنی را تحمل نمی کند و فقط وظیفه آن جدا کردن قسمت های مختلف ساختمان است، ماد دیوار اتاق که فضای راهرو را از اتاق جدا می کند.

جواب تحقیق کنید صفحه 98 و پرسش صفحه 103 پودمان خودرو کار و فناوری نهم
جواب تحقیق کنید صفحه 98 و پرسش صفحه 103 پودمان خودرو کاروفناوری نهم

جواب تحقیق کنید صفحه ۹۸ و پرسش صفحه ۱۰۳ پودمان خودرو کار و فناوری نهم

تحقیق کنید صفحه 98 کاروفناوری نهم :

در گروه خود با جست و جو در اینترنت، کتاب ها و منابع دیگر در خصوص مایع خنک کننده موتور و ویژگی های آن، تحقیق کنید و نتایج آن را در کلاس ارائه دهید.

پاسخ: مایع خنک کننده موتور باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  1. روان و سیال باشد.
  2. درجه جوش بالا و درجه انجماد پایینی داشته باشد.
  3. انتقال حرارت بالایی داشته باشد.
  4. براحتی در دسترس باشد.
  5. باعث خورندگی و زنگ زدگی نشود. بلکه باید باعث رسوب زدایی شود
  6. از نقطه جوش بالایی برخوردار باشد و در درجه بالا، تولید رسوب نکند.
  7. حرارت را به خوبی منتقل کرده و اثر تخریبی روی سیستم خنک کننده نداشته باشد.
  8. درجه احتراق آن پایین باشد.
  9. بوی زننده و بد نداشته باشد.
  10. باعث خوردگی نشود همچنین در صورت نشتی روی رنگ خودرو اثر نامطلوب نداشته باشد.

نکته: نقطه جوش مایع خنک کاری را می توان با افزایش فشار یا با اضافه کردن مواد افزودنی با دمای جوش بالاتر مثل اتیل گلیکول افزایش داد.

پرسش صفحه 103 کاروفناوری نهم :

در صورت روشن شدن چراغ هشدار عیب موتور در هنگام رانندگی، چه باید کرد؟

پاسخ: همانطور که از نام این چراغ پیداست، هنگام به وجود آمدن عیبی و یا اختلال در کار قسمتی از خودرو این چراغ روشن می شود و به راننده هشدار و پیامی مبنی بر عدم کارکرد صحیح قسمتی از خودرو را می دهد. پس لازم است هنگام روشن شدن این چراغ ها، در صورت امکان ایست خودرو، راننده باید ماشین را متوقف و عیب یابی را انجام دهد، و یا در اولین فرصت خودرو را به تعمیرگاه مجاز ببرد و عیب موجود در خودرو را رفع نماید.

همچنین بخوانید: جواب تحقیق ، پرسش و سوالات پودمان صنایع دستی کاروفناوری نهم

توجه: شما دانش آموز پایه نهم متوسطه اول می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب سوالات درس های کتاب کار و فناوری پایه نهم متوسطه اول ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب و پاسخ تحقیق کنید و پرسش های پودمان عمران و خودرو کتاب کاروفناوری پایه نهم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *