سبک زندگی

جواب فعالیت تکمیلی در کلاس و فعالیت در خانه صفحه 16 تفکر هفتم

پاسخ و حل پرسش های فعالیت تکمیلی در کلاس و فعالیت در خانه صفحه ۱۶ درس بزرگ مردان کوچک کتاب تفکر و سبک زندگی هفتم

جواب فعالیت تکمیلی در کلاس و فعالیت در خانه صفحه 16 تفکر هفتم ؛ در این نوشته به پاسخ و جواب سوال های فعالیت تکمیلی در کلاس و فعالیت در خانه صفحه ۱۶ درس بزرگ مردان کوچک کتاب تفکر و سبک زندگی هفتم متوسطه اول پرداخته ایم. در ادامه با بخش  آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب گفت و گو کنید صفحه ۱۵ و ۱۶ درس سوم تفکر هفتم
و
جواب سوال های صفحه ۱۳ و ۱۴ درس دوم سکه طلا تفکر هفتم

پاسخ فعالیت تکمیلی در کلاس و فعالیت در خانه صفحه 16 تفکر هفتم
پاسخ فعالیت تکمیلی در کلاس و فعالیت در خانه صفحه 16 تفکر هفتم

جواب سوال های فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه ۱۶ تفکر هفتم

خیانت به میهن یعنی چه؟ چند نمونه ذکر کنید و بگویید این رفتارها چگونه به کشور آسیب می رساند.

پاسخ: خیانت به میهن یعنی آسیب رساندن به کشور و مردم از طریق اعمالی مانند جاسوسی و در اختیار قرار دادن اطلاعات یا اسرار کشور به بیگانگان. مانند بنی صدر که از وقوع حمله صدام آگاهی داشت ولی در عین حال، عدم اقدام به موقع برای جلوگیری از وقوع حمله باعث خسارات شد.

چه عواملی باعث می شود که فردی به میهن خود خیانت کند؟

پاسخ: 1) بی پولی و انگیزه مالی 2) دچار فشار روانی زیاد 3) به ملت خود بی ارزش بودن 4) بی میلی از زندگی 5) آسیب دیدن از میهن یا جامعه 6) اجبار و اضطرار

جواب فعالیت در خانه صفحه 16 درس بزرگ مردان کوچک تفکر هفتم

آیا موردی سراغ دارید که پیش فرض های ذهنی یا محدودیت دانسته ها به قضاوتی نادرست منجر شده باشد؟ آن را بنویسید.

پاسخ: بله، برای مثال چند سال پیش روان نویسم را که هدیه ی یکی از عزیزانم بود را گم کردم و فکر کردم دوستم آن را برداشته است، چون او از آن خوشش می آمد. اما دو هفته بعد روان نویسم در خانه ی مادر بزرگم پیدا شد و از آن به بعد سعی می کنم درباره ی چیزی زود قضاوت نکنم.

همچنین بخوانید: جواب سوالات صفحه ۹ ، ۱۰ ، ۱۱ و ۱۲ درس اول تفکر هفتم

توجه: شما دانش آموزان عزیز می توانید برای دسترسی بهتر و سریعتر به جواب های درس تفکر و سبک زندگی هفتم ، در انتهای جواب صفحه مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب سوالات فعالیت تکمیلی در کلاس و فعالیت در خانه صفحه 16 درس بزرگ مردان کوچک کتاب تفکر و سبک زندگی هفتم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

108 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *