سبک زندگی

ولی فقیه چگونه جامعه را اداره میکند هدیه ششم

ولی فقیه چگونه جامعه را اداره میکند هدیه های آسمانی ششم

در ادامه به جواب سوال ولی فقیه چگونه جامعه را اداره میکند هدیه ششم در آموزش و پرورش ماگرتا می خوانیم.

مطلب پیشنهادی : معجزه چیست هدیه ششم

ولی فقیه چگونه جامعه را اداره میکند

ولی فقیه چگونه جامعه را اداره میکند

ولی فقیه چگونه جامعه را اداره میکند؟ ولی فقیه با آگاهی کامل از دستورات دینی و اوضاع سیاسی و اجتماعی، جامعه را اداره می کند.

پاسخ بلند : ولی فقیه کیست؟ ولی فقیه در زمان غیبت، جامعه را اداره می کند و وظیفه شهروندان اطاعت از دستورات اوست. ولایت فقیه نظریه ای در فقه شیعه است که نظام سیاسی مشروع را در زمان غیبت امام معصوم بیان می کند.

ولی فقیه حاکم مطلق است و همه اختیارات امام معصوم شیعه را دارد؛ زیرا ولایت مطلق به معنای رعایت مصالح عمومی در رهبری جامعه است و از آنجایی که حوزه حکومت شامل مصالح عمومی است، تشکیل حکومت اسلامی و اجرای احکام دین بدون ولایت مطلق امکان پذیر نیست.

مطلب پیشنهادی : اصول دین را نام ببرید و توضیح دهید هدیه ششم

✅ در این نوشته جواب سوال ولی فقیه چگونه جامعه را اداره می کند را قرار دادیم. اگر پاسخ دیگری در مورد این سوال داشتید، آن در بخش دیدگاه بنویسید. همچنین برای دسترسی سریع تر به پاسخ سایر سوال های خود، آن را به همراه کلمه ماگرتا جستجو کنید.🌞

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

‫4 دیدگاه ها

 1. اولی از آخر گفت:

  بنظرتون اینو من واسه امتحان بنویسم معلم شک نمیکنه
  یه خورده ساده تر پاسخ بلندشو بنویسید

 2. آرش خلیلی گفت:

  سوال اینه : در زمان غیبت امام زمان ………….. با آگاهی کامل از دستورهای دینی و شرایط دینی و اجتماعی به اداره ی امور مراجعه میپردازد جواب جای خالی چیست؟؟؟؟؟

  1. ناشناس گفت:

   فکر منم همون ولی فقیه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.