سبک زندگی

جنگ نهاوند را توضیح دهید مطالعات هشتم

منظور از نبرد نهاوند چیست مطالعات اجتماعی کلاس هشتم

جواب سوال جنگ نهاوند را توضیح دهید از کتاب مطالعات هشتم را می توانید در زیر مشاهده کنید.

پاسخ: جنگ نهاوند، در روز پنجم ربیع الاول سال بیست و یکم هجری، (برابر با ۲۵ بهمن ۲۰ خورشیدی و ۱۴ فوریه سال ۶۴۲ میلادی) بین سپاه ایران و عرب های مسلمان در حمله اعراب به ایران در نزدیکی نهاوند که در منطقه ای کوهستانی واقع شده، اتفاق افتاد.

جنگ نهاوند که اعراب آن را فتح الفتوح نامیدند یکی از مهم ترین جنگ هایی است که بین اعراب و ایرانیان اتفاق افتاده است. در این جنگ ضربه نهایی بر پیکر ارتش ساسانی وارد شد، به طوری که یزدگرد سوم، آخرین پادشاه ساسانی، دیگر نتوانست سپاهی را برای مقابله با اعراب مسلمان گردآوری کند. پس از جنگ نهاوند، شهرها و ولایات ایران، یکی پس از دیگری، به تصرف اعراب درآمدند.

مطلب پیشنهادی: در چه جنگی ضربه نهایی بر پیکر ارتش ساسانی وارد شد

در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا جواب سوال جنگ نهاوند را شرح دهید را قرار دادیم. اگر پاسخ دیگری در مورد این سوال داشتید، آن در بخش دیدگاه بنویسید. همچنین برای دسترسی سریعتر به پاسخ سایر سوال های خود، آن را به همراه کلمه ماگرتا جستجو کنید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *