سبک زندگی

پاسخ جمع آوری اطلاعات علوم سوم دبستان صفحه ۴۷ 🧐 چشمه و قنات

درباره چشمه، چاه و قنات هایی که در شهر یا روستا شما وجود دارد اطلاعات جمع آوری کنید.

جواب جمع آوری اطلاعات علوم سوم دبستان صفحه ۴۷ که در مورد تحقیق در مورد چشمه و قنات شهر یا روستای شما می باشد در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما فراهم شده است، همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی : تحقیق در مورد تفاوت خاک رس و ماسه

جمع آوری اطلاعات علوم سوم صفحه ۴۷

جواب جمع آوری اطلاعات علوم سوم صفحه ۴۷

درباره چشمه، چاه و قنات هایی که در شهر یا روستا شما وجود دارد و استفاده هایی که از آنها می کنند، اطلاعاتی جمع آوری کنید و به کلاس گزارش دهید.

چشمه علی : در گذشته از این چشمه به عنوان استخر برای آب تنی استفاده می شده است، سپس از آن برای شست و شو و قالیشویی استفاده می شده است. هم اکنون چشمه علی با اقدامات شهرداری به صورت فضایی تفریحی درآمده است.

چشمه قلعه دختر : مکان آن در 2 کیلومتری شمال غرب جاده تهران – آمل در محل پل دختر بین گردنه امامزاده هاشم و پلور می باشد. علت انتخاب این اسم وجود قلعه ای به همین نام در این منطقه می باشد. ساکنین این منطقه اعتقاد دارند آب این چشمه برای بیماری های دستگاه گوارش، کبد و لوزالمعده مفید است.

جمع آوری اطلاعات علوم سوم صفحه ۴۷ : چه چیزهای دیگری ممکن است آب های زیر زمینی را آلوده کند؟

به جز مواردی که در سوال قبل مرور شد برخی از مواد در خاک وجود دارند که می توانند به راحتی در آب های زیر زمینی حل شوند و آن ها را آلوده کنند. این مواد عبارتند از : آهک، منگنز، ارسنیک و ………… برخی از این مواد تولید رنگ، بو و مزه نیز در آب می کنند.

امیدوارم این مطلب که تحقیق در مورد چشمه و قنات کلاس سوم بود مورد توجه شما قرار گرفته باشد، اگر به جواب جمع آوری اطلاعات یا تمرین دیگری نیاز دارید کافیست از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید ✅.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

1 دیدگاه

  1. دانش آموز خوب گفت:

    بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *