سبک زندگیگردشگری

نه اشتباه رایج در مسافرت

هر آنچه که نباید در سفر انجام دهید

هر انسانی برای تنوع و دوری از محیط کار نیاز به سفر و تفریح دارد. اکثر مردم قبل از سفر کردن اشتباهاتی انجام می دهند که مشکلاتی برای آنها پیش می آید ، در ادامه در ماگرتا برآنیم که مقدماتی که یک سفر خوب نیاز دارد را بازگو کنیم.

پرداخت پول به جای استفاده از خدمات رایگان

گاهی اوقات پرداخت پول به تورهای شهری اشتباه می باشد و بهتر است از تورهای رایگان استفاده کنید.

چند نمونه سایت که تورهای رایگان را برای شما فراهم میکند را در زیر بیان می کنیم :

https://www.couchsurfing.com

https://www.touringbird.com

اقامت در حاشیه شهر

این اشتباه اصولا برای صرفه چویی در هزینه ها انجام می شود ولی باید بهتون بگم که اگر ماشین دارید اقامت در حاشیه شهر در صورتی هزینه های شما را کاهش می دهد که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید در غیر اینصورت هزینه های شما بیشتر هم خواهد شد.

عدم توجه به نظرات و تجربه بقیه

کاربران زیادی هستند که داخل google و برنامه TripAdvisor نظراتشان را نوشته و به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند. بهتر است نظرات این کاربران مطالعه شود و همچنین جاذبه های گردشگری ، رستوران ها ، هتل ، ایرلاین ، مغازه و … قبل از سفر به مکانی که می خواهیم برویم را در گوگل جست و جو کنیم و از تجربیات دیگران استفاده نکنیم.

بردن وسایل زیاد با خود

برای مثال وقتی که برای مدت 2 هفته قصد سفر داریم لازم نیست 14 دست لباس یا 14 دست کفش همراه خود به مسافرت ببریم.دو دست لباس با رنگهای خنثی همراه با اکسسوری های محتلف مانند کلاه برای متفاوت بودن کافیست. همچین برای راحتی بیشتر ترفند های زیر برای بستن چمدان را تست کنید.

داشتن پول نقد یا کارت اعتباری

یکی از بدترین اشتباهات زندگی روزمره عادت به نداشتن پول نقد می باشد ، اما برای سفر لازم است که حتما مقداری پول نقد داشته باشیم.چون صد در صد بعضی از مکان ها مجهز به کارت خوان نمی باشند. بر عکس این مورد نیز اشتباه می باشد یعنی نباید همه ی موجودیمان را نقد کنیم بهترین راه این است که بخشی از موجودی داخل کارت و بخشی به صورت نقد همراه داشته باشیم.

ترسیدن از صحبت و برقراری ارتباط با غریبه ها

یکی از اهداف مهم سفر کردن کسب تجربیات و دانستنی های جدید می باشد پس لطفا با آدمای غریبه و مخصوصا افراد محلی صحبت کنید و با آنها ارتباط بر قرار کنید.

من باید همه ی جاذبه های مقصد را ببینم

هدف از سفر لذت بردن و تفریح می باشد پس لازم نیست که به خودمان در سفر استرس بدهیم که من باید حتما همه ی جاذبه های این مقصد را ببینم برای مثال در یک سفر 12 روز نمی توان کل جاذبه های فرانسه را تماشا کرد پس بهترین راه حفظ آرامش و مشاهده ی جاذبه ها تا آنجایی که می شود می باشد.

 آنلاین بلیط نخریدن

آنلاین تهیه نکردن بلیط بعد ها در سفر موجب مشکلاتی از قبیل ایستادن در صف های طولانی و هدر رفتن وقتی که بهتر می شود از آن استفاده کرد می شود پس بهتر است قبل از رفتن به جاذبه ای بلیط آن را آنلاین تهیه کنیم.

اشتباه در خرید سوغاتی

سوغاتی خریدن از رسم های بسیار قدیمی بوده و بسیار عادت زیبایی می باشد. برای خرید سوغاتی بهترین انتخاب بازارهای محلی باشند به جز موارد خاص که پاساژ ها بهترین انتخاب هستند.

برچسب ها

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن