سبک زندگی

کدام موسسات اجتماعی در حوادث به ما کمک می کنند؟ چهار مورد

کدام موسسه در زمان وقوع حوادث طبیعی یا جنگ ها به کمک مردم می شتابد؟ برای مطالعات پایه هفتم چهار مورد را نام ببرید.

کدام موسسات اجتماعی در حوادث به ما کمک می کنند؟ پاسخ این سوال درس پنجم مطالعات اجتماعی هفتم مربوط به بخش همدلی و همیاری در حوادث در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما فراهم شده است، همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی : دانلود نمونه سوالات امتحانی درس های هفتم

کدام موسسات اجتماعی در حوادث به ما کمک می کند کلاس هفتم

کدام موسسات اجتماعی در حوادث به ما کمک می کنند

امروزه شاهد موسسات اجتماعی بسیار زیادی در زمینه کمک رسانی به مردم در هنگام پیش آمدن مشکلات مختلف می باشیم، برای مثال وقتی در یک منطقه زلزله رخ می دهد، مؤسسات مختلفی مانند جمعیت هلال احمر، سازمان آتش ‌نشانی و فوریت های پزشکی به یاری مردم می آیند و هر کدام یک وظیفه خاص را به عهده می گیرند.

سازمان هلال احمر

مورد اول، سازمان جمعیت هلال احمر : بزرگترین سازمان مردمی با هدف کمک رسانی در هنگام حوادث و سوانح تعریف شده می باشد. این سازمان هر زمان که دستگاه های مربوطه، نتوانند سانحه پیش آمده را کنترل کنند وارد عمل می شود.

به عنوان مثال هلال احمر برای اسیب دیدگان سیل یا زلزله و جنگ چادر های اسکان موقت برپا میکند و کمک های مردمی را نیز به دست آن ها می رساند. این کمک ها می تواند شامل غذا، پوشاک و هر چیز دیگری باشد.

سازمان اجتماعی آتش نشانی

مورد دوم، آتش نشانی : یک سازمانی دولتی است که وظیفه مقابله با آتش سوزی و برخی دیگر از سوانح و حوادث را بر عهده دارد. از جمله وظایف آتش نشانی می توان به نجات مصدومین حوادث مختلف مانند گیر کردن در حلقه های فلزی یا دستگاه های برش کارخانه ای، نجات محبوس شدگان در زیر آوار ساختمان، خودروی تصادفی، آسانسور و… اشاره کرد.

به طور کلی در هر جایی که جان و مال شهروندان هر شهری از ایران در خطر باشد، آتش نشانی همراه با آتش نشان های فداکارش وارد عمل می شود.

مرکز اورژانس و حوادث اجتماعی برای کمک به مردم در زمان حادثه

مورد سوم، اورژانس و فوریت های پزشکی : کار این سازمان از زمان به پیش آمدن حادثه و تا زمان رساندن مصدومان به مراکز درمانی ادامه دارد. وظيفه اورژانس رسیدگی به فوریت های پزشکی و ارائه خدمات به حادثه دیدگان می باشد.

ستاد مدیریت بحران برای پیشگیری از حوادث و آسیب های اجتماعی

مورد چهارم، سازمان مدیریت بحران کشور : این سازمان زیر نظر وزارت کشور فعالیت می کند و جزو سازمان های دولتی می باشد. وظیفه این سازمان خیلی مهم می باشد زیرا آن ها باید برای پیشگیری از بحران های احتمالی آماده باشند تا بتوانند به خوبی آن ها را مدیریت کنند.

سازمان مدیریت بحران هر چقدر بهتر عمل کند، در زمان پیش آمدن حوادث اجتماعی با آسیب ها و خسارت های کمتری رو به رو می شویم.

✅ شما چه سازمان ها و موسسات دیگری را می شناسید که در هنگام بروز مشکلات و حوادث اجتماعی به کمک ما می آیند؟ از طریق بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک گذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

5 دیدگاه

 1. حدیث گفت:

  هلال احمر، آتش نشان، اورژانس، نیرو انتظامی

  1. سنا گفت:

   ممنون زحمت کشیدی عزیزم دست گلت درد نکنه😘

  2. ناشناس گفت:

   عالیه 😊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *